Karta Wędkarska - jakie formalności ?

/ 10 odpowiedzi
Witam. Ryby łowię od kilku lat. Zazwyczaj łowiłem ryby malutkie (karasie). Jednak do czasu, bo chciałbym połowić większe okazy. I teraz wacham się nad wyrobieniem Karty Wędkarskiej. Cały regulamin jest wyuczony na blache :-). Jednak nie wiem co mam zrobić, w jaki sposób, gdzie się udać i do kogo w celu wyrobienia karty. W internecie czytałem wiele wypowiedzi na ten temat, jednak już w tym wszystkim się pogubiłem :/ Mógłby mi ktoś, napisac co i jak i gdzie mamy się udać po kolei ? Pozdrawiam :-)
JaroDaw

Witam. Ryby łowię od kilku lat. Zazwyczaj łowiłem ryby malutkie (karasie). Jednak do czasu, bo chciałbym połowić większe okazy. I teraz wacham się nad wyrobieniem Karty Wędkarskiej. Cały regulamin jest wyuczony na blache :-). Jednak nie wiem co mam zrobić, w jaki sposób, gdzie się udać i do kogo w celu wyrobienia karty. W internecie czytałem wiele wypowiedzi na ten temat, jednak już w tym wszystkim się pogubiłem :/ Mógłby mi ktoś, napisac co i jak i gdzie mamy się udać po kolei ? Pozdrawiam :-)

Idź do najbliższego koła wędkarskiego, jeśli nie wiesz gdzie są, napisz skąd jesteś.Tam umówisz się na egzamin, lub zdasz od ręki i otrzymasz zaświadczenie o zdanym egzaminie.Z zaświadczeniem idziesz do starostwa ( + 1 zdjęcie do karty i 10zł ) i składasz podanie o wydanie karty wędkarskiej.W wyznaczonym terminie odbierasz kartę w starostwie i wracasz do koła ( 1 zdjęcie i opłaty : wpisowe + członkowska + okręgowa)  i tam wydają Ci legitymację i zezwolenie na rok 2011.
Oczywiście nie musisz zapisywać się do PZW, w takim wypadku kończysz na odebraniu karty . (2011/06/15 16:47)

kregiel16

Witam
Również jestem zainteresowany wyrobieniem karty wędkarskiej. Jestem studentem lecz gdzieś zawieruszyła mi się legitymacja i chciałem się was spytać co jest wymagane by uzyskać zniżkę dla osób uczących się ? (2011/06/15 16:51)

JaroDaw

Witam
Również jestem zainteresowany wyrobieniem karty wędkarskiej. Jestem studentem lecz gdzieś zawieruszyła mi się legitymacja i chciałem się was spytać co jest wymagane by uzyskać zniżkę dla osób uczących się ?

Legitymacja ;) Pobierz zaświadczenie z uczelni że się uczysz, powinno wystarczyć ;) (2011/06/15 16:56)

FranceCola

Yhym, dziękuje za odpowiedź. Teraz wiem co robić. Dziekuję i pozdrawiam ;) (2011/06/15 17:10)

plotka97

mam wyrobioną kartę ale nie wiem jak się ma karta dla osoby do 16 roku życia.Czy mogę łowić w całej Polsce bez dodatkowych opłat jeśli karta wędkarska jest opłacona.Takiego zezwolenia wymaga się np: na jeziorze lubikowskim. o które mi głównie chodzi. Czy muszę wykupić zezwolenie na połow ryb tam czy mogę łowić bez niego tylko z kartą wędkarską?  (2011/06/15 17:34)

użytkownik57785

mam wyrobioną kartę ale nie wiem jak się ma karta dla osoby do 16 roku życia.Czy mogę łowić w całej Polsce bez dodatkowych opłat jeśli karta wędkarska jest opłacona.Takiego zezwolenia wymaga się np: na jeziorze lubikowskim. o które mi głównie chodzi. Czy muszę wykupić zezwolenie na połow ryb tam czy mogę łowić bez niego tylko z kartą wędkarską? 

Wolno Ci łowić na łowiskach we wszystkich Okręgach PZW w Polsce bez zezwoleń i dodatkowych opłat z tych Okręgów, ale jeśli jakieś łowisko wymaga dodatkowego zezwolenia dla wędkarzy, to i Ty musisz je posiadać.
(2011/06/15 17:45)

jarek95

Wiatm Kolego Mastiff aby zdobyć karę musisz się udać do miejscowego koła wędkarskiego tam powolają komisje egzaminacyjną i będziesz zdawał egzamin lub nie. Po zdaniu egzaminu dostaniesz zaświadczenie od koła z którym idziesz do starostwa i tam wydają ci kartę (koszt 10zł + 1 zdjęcie). Następnie ponownie idziesz do koła aby otrzymać legitymacje i zezwolenie ( wpisowe to zależy od koła i 1 zdjęcie) i dopiero opłacasz składkę członkowską oraz składkę okręgową (składka okręgowa zależy od koła ). I będzie ci wolno łowić na rzekach.
Pozdrawiam  (2011/07/27 12:14)