Zaloguj się do konta

Karta Wędkarska- konsekwencje spóźnienia opłat

utworzono: 2011/06/11 15:37
AROOLEJ

mam pytanie: nie opłaciłem w tym roku karty wędkarskiej (obowiązujących składek), wiem, że jeśli chcę łowić muszę mieć opłaconą kartę. Czy jeśli chciałbym ją teraz opłacić zapłaciłbym dodatkowo jakąś karę???
[2011-06-11 15:37]

memo1111

Składkę członkowską należy opłacić do końca kwietnia, ja opłaciłem na początku maja i nie płaciłem żadnej kary. Zależy o skarbnika koła może zapłacisz dodatkową kasę, albo nie jedz opłacić to się dowiesz.


PDK

[2011-06-11 16:24]

Zibi60

Dodatkowo powinieneś zapłacić wpisowe - 25 zł. (cała kwota zostaje na potrzeby koła)
[2011-06-12 06:39]

Na potrzeby Koła należy uzbierać gotówki w sposób uczciwy od członków Koła, starać się, aby tych członków było jak najwięcej, a karać, by zdobyć na potrzeby Koła, to jest KU*ESTWO.

Kiedyś milicjanci łoili mandaty ile wlezie i za byle co, bo mieli z tego procent. Dzisiaj procent mają urzędnicy skarbowi - czyli przestępcy. Czy zarządy Kół też chcą się zaliczać do tej niechlublej puli?

[2011-06-14 15:02]

JaroDaw

Na potrzeby Koła należy uzbierać gotówki w sposób uczciwy od członków Koła, starać się, aby tych członków było jak najwięcej, a karać, by zdobyć na potrzeby Koła, to jest KU*ESTWO.

Kiedyś milicjanci łoili mandaty ile wlezie i za byle co, bo mieli z tego procent. Dzisiaj procent mają urzędnicy skarbowi - czyli przestępcy. Czy zarządy Kół też chcą się zaliczać do tej niechlublej puli?


Niewpłacenie składek do końca kwietnia, jest równoznaczne z utratą statusu członka PZW. Wniesienie składek po 1 maja jest równoznaczne z ponownym wstąpieniem, czyli opłaca się wpisowe.  [2011-06-14 15:14]

brutus29

Żeby żyło się lepiej. Tym co żyją z tych dodatkowych wpłat :( [2011-06-14 19:35]

perwer

płacisz złodziejom wpisowe ,no i oczywiście krócej na nia łowisz...bo składke płaci sie roczna ,ale jak wykupisz karte w pażdzierniku  to łowisz 3 miesiace,a jak nie chodzisz na lód to miesiąc..
ilu ludzi tam zasiada i bierze kase ,tyle jest głupoty....czyli masa

[2011-06-14 19:57]

Jack14

Przyłącze się do dyskusji, popieram wypowiedzi kolegów i stawiam pytanie?

Czy jeśli w zeszłym roku miałem opłacone pozwolenie, czlonkowską itp. to czy nie można by było poczekać nawet do 31 grudnia z opłatą za ten rok, a ew. jeśli nie zapłaciłem to dopiero od kolejnego płacić ponownie wpisowe?

Myślę, że byłoby to bardziej uczciwe podejście do wędkarza.

[2011-06-14 20:20]

am11

płaćcie wszyscy i nabijajcie kasę dla PZW, którą prezesi i inni działacze albo zdefraudują albo przejedzą, przepiją lub wypłacą sobie premię. Ta organizacja już dawno powinna być rozwiązana dzięki temu więcej byłoby w naszych wodach ryb.
[2011-06-14 21:58]

Zibi60

Widzę, że niektórym potrzebne jest pewne wyjaśnienie. Tylko pewna, ściśle określona część pieniędzy z wnoszonej przez nas corocznie opłaty za wędkowanie zostaje w kole. Wpisowe, jako odrębna kwota, zostaje całe do dyspozycji koła - takie są odgórne rozporządzenia, a nie wymysły zarządów kół.
Do Jack 14 - pewnie by można, tylko trzeba zmienić zapis, na dziś obowiązuje taki. (dura lex, sed lex)

[2011-06-15 06:56]

Jack14

Zibi60 wiem, że taki obecnie mamy przepis ale czy nie można go zmienić?

Dałem przykład i każdy zapewne wie, że trzeba być ostatnim frajerem żeby opłacać składki ostatniego dnia upływającego roku. Taniej wyjdzie opłacić ponownie wpisowe w przyszłym roku ale czemu nie dać komuś szansy jeśli podjął taką decyzję lub dopiero uzbierał pieniążki 2 lub 3 miesiące później? Przecież to jest jego strata, że mógł wędkować pełne 12 miesięcy zamiast np. tylko 5 za taką samą opłatą.

Opinię na ten temat pozostawiam kolegom.

[2011-06-15 14:17]

JaroDaw

płaćcie wszyscy i nabijajcie kasę dla PZW, którą prezesi i inni działacze albo zdefraudują albo przejedzą, przepiją lub wypłacą sobie premię. Ta organizacja już dawno powinna być rozwiązana dzięki temu więcej byłoby w naszych wodach ryb.

"Każdy obywatel Rzec....."  nie no czekaj, nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW, ani nie zabrania nikomu działać w szeregach PZW. No ale po co coś przedsięwziąć, jak można tylko narzekać. Pomyśleliście czasem pisząc tego typu uwagi, że może nie macie bladego pojęcia o działalności ludzi których te uwagi się tyczą ? 
[2011-06-15 14:34]

am11

"Każdy obywatel Rzec....."  nie no czekaj, nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW, ani nie zabrania nikomu działać w szeregach PZW. No ale po co coś przedsięwziąć, jak można tylko narzekać. Pomyśleliście czasem pisząc tego typu uwagi, że może nie macie bladego pojęcia o działalności ludzi których te uwagi się tyczą ? "


Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW ? To dlaczego nie mogę opłacić sobie pozwolenia na wędkowanie w pobliskiej  rzece bez przynależności do PZW ? W mojej okolicy warunkiem wędkowania na państwowych wodach jest opłacenie znaczków na wody czy górskie czy nizinne(jest to opłata za wędkowanie) oraz składka członkowska + wpisowe czyli przymus zapisania się do PZW.
[2011-06-16 10:56]

JaroDaw

"Każdy obywatel Rzec....."  nie no czekaj, nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW, ani nie zabrania nikomu działać w szeregach PZW. No ale po co coś przedsięwziąć, jak można tylko narzekać. Pomyśleliście czasem pisząc tego typu uwagi, że może nie macie bladego pojęcia o działalności ludzi których te uwagi się tyczą ? "


Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW ? To dlaczego nie mogę opłacić sobie pozwolenia na wędkowanie w pobliskiej  rzece bez przynależności do PZW ? W mojej okolicy warunkiem wędkowania na państwowych wodach jest opłacenie znaczków na wody czy górskie czy nizinne(jest to opłata za wędkowanie) oraz składka członkowska + wpisowe czyli przymus zapisania się do PZW.

Nie ma opcji opłaty jako niezrzeszony ? [2011-06-16 11:24]

piotr 0206

Za "Kartę Wędkarską" dokonuje sie opłatę tylko raz. Jest ona ważna dożywotnio. Opłacamy składki w Legitymacji członkowskiej. Nie mylcie kol.pojęć.

[2011-06-25 08:44]

piotr 0206

I to jest właściwa odpowiedź. [2011-06-25 08:50]

piotr 0206

To dotyczy odpowiedzi na post kol.JaroDaw. [2011-06-25 08:54]