Karta wędkarska a składka

/ 7 odpowiedzi
więc- mam 14 lat i zdany egzamin na kartę wędkarską, jakos w tym tyg zamierzam isc ja wyrobic i mam 2 pytania:1. Gdzie dokładniej mam isc aby wyrobić ta kartę?2. Czy po otrzymaniu tej karty bede musiał opłacić wszystkie składki i opłaty za wędkowanie na danym zbiorniku?
mielec


Wiem, że nie powinno się pytaniem na pytanie odpowiadać lecz zrobię tu wyjątek.
Gdzie zdawałeś ten egzamin?

I jeszcze jedno sam nic nie zrobisz i nic nie wybierzesz, lecz to zostawmy na później. (2011/04/23 18:45)

krzychubus12


a to ma znaczenie gdzie zdawałem na ta karte?  (2011/04/23 19:06)

garsija


1.kartę wędkarską trzeba wyrobić w starostwie 

2.składkę opłaca się na jeziora PZW i trzeba ją opłacić aby wedkować

(2011/04/23 20:27)

tomu


a to ma znaczenie gdzie zdawałem na ta karte? 

No chyba tam gdzie zdawałeś egzamin wyrabiasz kartę. Przynajmniej powinieneś dostać kwitek potem idziesz do starostwa czy jakoś tak i z powrotem do nich po kartę, nie pamiętam dokładnie procedury.
Zapytaj się tam gdzie zdawałeś :)

powodzenia (2011/04/23 23:01)

Yubari


W Gdyni to wyglądało tak że zdajesz egzamin w punkcie do tego przeprowadzenia egzaminu upoważnionym dostajesz kwitek o zaliczeniu idziesz do odpowiedniego wydziału UM ze zdjęciem płacisz jakąś opłatę zdaje się że 10 zł i po tygodniu masz kartę. Jak czytałem posty innych to termin odebrania karty jest różny od 1 dnia właśnie do 7 dni. W miejscu gdzie zdawałeś egzamin dowiesz się co dalej z  zaświadczeniem. Co do dalszych opłat to jak łowisz na wodach PZW to musisz płacić albo składkę całoroczną albo jakąś terminową na dzień tydzień lub coś takiego (jak łowisz sporadycznie jest warte rozważenia, jak łowisz często to jest nieopłacalne). Jak łowisz na wodach prywatnych no to opłaty na zbiornik u mnie są różne 16-30 zł za dwie wędki na dobę.
Pozdrawiam i połamania (2011/04/24 09:58)

1pike


wydanie karty wędkarskiej na podstawie zaświadczenia o zdanym egzaminie i przedłożeniu podania o jej wydanie, powinno następować "od ręki", należy tego wymagać (żądać) od urzędników w każdym starostwie (2011/04/24 10:09)

jasny09


Kolego jeśli już byłeś w PZW i zdałeś kartę to tam na miejscu płacisz składkę roczną (a że masz 14 lat to ulgowa) oni wypisuja ci kwitek z którym idziesz do starostwa (pokój - Ochrona środowiska czy coś takiego) i tam płacisz 10 zł w kasie a pani na miejscu wypisuje przy tobie kartę. Ja załatwiłem to w 10 minut. (2011/04/24 13:01)