Zaloguj się do konta

Karta Wędkarska - prośba o wyręczenie

utworzono: 2011/03/27 21:11
arden75

Witam wszystkich, w piątek zapisałem się do mojego koła mag złota kaczka, dostałem legitymację członkowską, zezwolenie na wędkowanie, opłaciłem wszystko, w sumie wyszlo 42zl. I teraz mam taki dylemat: czy nie mógłby któś za mnie wyrobić mi karty wędkarskiej, jeżeli dał bym komuś moją legitymacje szkolną, członkowską zdjęcie i te pieniądze ? Proszę o odpowiedź, a chodzi o to, że w tym tygodniu nie dam rady chodzić po urzędach, dlatego to dla mnei ważne [2011-03-27 21:11]

Kwiatekk

jakim cudem mogłeś opłacić nie mają karty wędkarskiej to ja nie wiem ;/
[2011-03-27 21:20]

A masz z koła zaświadczenie o zdanym egzaminie? [2011-03-27 21:22]

jakim cudem mogłeś opłacić nie mają karty wędkarskiej to ja nie wiem ;/





Nie myl karty wędkarskiej z legitymacją PZW.



[2011-03-27 21:23]

arden75

Tak mam zaświadczenie, a co do opłat to normalnie w tej legitymacji członkowskiej naklejki zabezpieczone hologramem, a więc może ktoś za mnie wyrobić mi kartę wędkarską? [2011-03-27 21:24]

Tak mam zaświadczenie, a co do opłat to normalnie w tej legitymacji członkowskiej naklejki zabezpieczone hologramem, a więc może ktoś za mnie wyrobić mi kartę wędkarską?




Tak. Możesz komuś pełnoletniemu dać te dokumenty plus jedno zdjęcie, 10 zł i może to załatwić za Ciebie.


[2011-03-27 21:29]

arden75

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź panie Macieju, pozdrawiam serdecznie ;) [2011-03-27 21:31]

Nie ma za co. Witamy w gronie legalnych popaprańców :) Połam kije na rybach, a pierwszą wypuść. Powodzenia i pamiętaj o etyce wędkarza, a wędkarstwo będzie Twoją miłością życia. [2011-03-27 21:37]

Waldemar

Karta wędkarska jest dokumentem o takiej samej wartości jak dowód osobisty czy prawo jazdy każdy w swojej klasie i jest drukiem ścisłego zarachowania. Urzędowe odebranie tych dokumentów przez inne osoby wiąże sie z posiadaniem innych dokumentów jak upoważnienie do odbioru karty wędkarskiej oraz dowody osobiste odbiorcy i odbierającego. Nie wszystkie Urzędy wyrażają zgodę na taki system odbioru. Jednym slowem, lepiej poświęcić trochę czasu i samemu odebrać kartę wędkarską niż wprowadzać dodastkową biurokrację. [2011-03-29 10:46]

Karta wędkarska jest dokumentem o takiej samej wartości jak dowód osobisty czy prawo jazdy każdy w swojej klasie i jest drukiem ścisłego zarachowania. Urzędowe odebranie tych dokumentów przez inne osoby wiąże sie z posiadaniem innych dokumentów jak upoważnienie do odbioru karty wędkarskiej oraz dowody osobiste odbiorcy i odbierającego. Nie wszystkie Urzędy wyrażają zgodę na taki system odbioru. Jednym slowem, lepiej poświęcić trochę czasu i samemu odebrać kartę wędkarską niż wprowadzać dodastkową biurokrację.




Do odbioru Karty Wędkarskiej osoby niepełnoletniej nie jest potrzebne jej upoważnienie. Osoba niepełnoletnia nie posiada dowodu osobistego, w związku z czym nie może wystawiać ani pełnomocnictw, ani upoważnień. Może to zrobić jedynie jej prawny opiekun. Nie słyszałem jeszcze o przypadku niewydania Karty Wędkarskiej dla nieletniego, drugiej osobie posiadającej jego odpowiednie zaświadczenie o zdanym egzaminie, zdjęcie i legitymację szkolną nieletniego. Urzędnicy są na tyle wyrozumiali i świadomi tego, że młodzież ma szkolne zajęcia w godzinach urzędowania takiej instytucji, dlatego nie robią przeszkód w wydaniu w/w dokumentu osobie po niego się zgłaszającej w imieniu nieletniego. 


[2011-03-29 11:05]

diakon88

witam
no ja chce w czwartek isc do kola wedkarskiego zapytac co musze zrobic i ile zaplacic by miec karte i pozwolenie na wisle i jeziora pzw okreg gdanski
chyba ze ktos wie co musze dac i zrobic by miec karte pokolei.
pozdrawiam
[2011-03-29 17:56]

witam
no ja chce w czwartek isc do kola wedkarskiego zapytac co musze zrobic i ile zaplacic by miec karte i pozwolenie na wisle i jeziora pzw okreg gdanski
chyba ze ktos wie co musze dac i zrobic by miec karte pokolei.
pozdrawiam





Ceny za egzamin wynoszą:
- normalna (dla osób, które ukończyły 18 lat) - 25 PLN
- ulgowa (młodzież do lat 18) - 0 PLN
- absolwenci szkółek wędkarskich zwolnieni są z uiszczania opłaty egzaminacyjnej. Egzamin po ukończeniu szkółki jest równoznaczny ze zdaniem egzaminu na kartę wędkarską.

Z zaświadczeniem oraz zdjęciem legitymacyjnym, należy udać się do starostwa powiatowego do wydziału ochrony środowiska, które wydaje karty wędkarskie (pobierana jest też opłata w wysokości 10,- PLN).
W naszym okręgu prawie wszystkie koła PZW w/w czynności załatwiają we własnym zakresie, a kartę wędkarską po ok. 2-ch tygodniach odbiera się w kole.
Kartę już mamy, ale to nie wszystko, teraz należy uzyskać zezwolenie użytkownika rybackiego wody, na której mamy zamiar wędkować. Należy wiedzieć, że nie ma wód "niczyich", bez zezwolenia nie można łowić na wodach żadnego użytkownika rybackiego!
Polski Związek Wędkarski za stosunkowo niewielką opłatą udostępnia bardzo dużo jezior i rzek (patrz wykaz wód) zasobnych w ryby. Do wyrobienia legitymacji wędkarskiej PZW i wstąpienia w "szeregi" Związku potrzebne będzie jedno zdjęcie oraz pieniądze (patrz wysokość składek).
Członkiem Związku tzw. zwyczajnym może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła stosowne składki. Cudzoziemcy również mogą być członkami Związku.

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2010/skladka2010.pdf


[2011-03-29 18:03]

gan

jak złapać lina na stawku [2011-03-29 20:25]

Jim Bob

Witam wszystkich.Mam pytanko.Jak zrobic zeby legalnie powedkowac na Mazurach.Mieszkam za granica na stale ale na wakacje wybieram sie wreszcie na Mazury.Chcialbym powedkowac ale nie bardzo wiem jak szybko i sprawnie zalatwic karte.Moglby mi ktos podpowiedziec?Dzieki. [2011-03-30 21:49]