Karta wędkarska a legitymacja członkowska

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

Cześc może ktoś z Was wie czym różni się karta wędkarska od legitymacji wędkarskiej? Bo ja mam legitymację wędkarska . Rozmawiałem z sędzią z innego województwa. ( mój znajomy) i mówił że kartę dostanę jak będę miał 16lat. A brakuje mi pół roku.
u?ytkownik1117


to żle ci mówił twój znajomy , kartę wędkarską może mieć każdy , legitymację także , wstąp do koła i dowiesz sie wszystkiego (2009/04/06 08:22)

u?ytkownik8030


Przemi 4 - karta wędkarska, a legitymacja, to dwie różne sprawy. Karta wędkarska, to dokument ze zdjęciem delikwenta, który jest dowodem na zdanie egzaminu w zakresie przepisów wędkarskich i daje uprawnienia do wędkowania na wodach zerowych (nie ujetych w wykazie wód PZW, tzw bezpaństwówek) oraz dająca prawo do podjęcia członkostwa w kołach PZW. A legitymacja jest dokumentem przyporządkowującym wędkarza do danego koła PZW i uprawnia do połowów na wodach PZW. Nie mówimy tu o łowiskach komercyjnych czy specjalnych, bo te rządzą się oddzielnymi prawami. Jednym słowem by wędkowac na wodach PZW, musisz mieć KARTĘ WĘDKARSKĄ, a jeśli ją posiadasz, to masz prawo przynależności do TYLKO JEDNEGO KOŁA PZW. Tam uiszczasz stosowne składki, by mieć prawo do wędkowania na wodach PZW. Obydwa dokumenty są oddzielną sprawą. Jednak mozesz mieć kartę wędkarską, a nie musisz mieć legitki. Tylko wtedy jesteś NIEZRZESZONYM. Jak chcesz wiedzieć cos więcej pisz na priv. Odpowiem. (2009/04/06 12:37)

u?ytkownik1444


Ja jestem w kole acz kolwiek mam dylemat :(. Karta wędkarska z legitymacja jest w jednym papierku? tzn w jednej książeczce? Ja mam tak na wstepie cele srodki dzialania zwiazku bla bla . Wydawca bla bla Pozniej kolejna strona podpis wlasciciela i miejsce na zdjecie kolejna strona to do jakiego okreegu i pozniej pod spodem pisze legitymacja czlonkowska i tam dane do jakiego kola itp. To to na przedzie to jest karta wędkarska? bo już zgłupiałem (2009/04/06 17:15)

u?ytkownik8030


Karta wędkarska to biała prostokątna kartka sztywnego papieru, zawierająca Twoje dane , numer karty, pieczęcie, zgięta na pół.
Legitymacja członka PZW, to rodzaj książeczki, w której są rubryki na znaczki opłat. Już wiesz? Pisz na priv, to Ci wytłumaczę. (2009/04/06 21:22)

rysiek38


mysle ze kolega ma legitymacje starszego typu gdzie faktycznie karta byla jakby pierwsza stronka ale teraz karte odbiera sie urzedzie gminy (2009/04/06 22:55)

u?ytkownik1444


Później zrobię fote tego to pokarze wam to bo już nie wiem :( (2009/04/07 14:38)