Zaloguj się do konta

Karta PZW z Torunia czy działa w PZW Bydgoszcz

utworzono: 2012/04/13 20:34

Witam.
Czy jeśli mam karte z okręgu pzw Toruń to czy mogę Jechać łowić na łowisko z okręgu pzw Bydgoszcz.Mam 13 lat.
[2012-04-13 20:34]

damian15417

Niestety nie możesz, chyba że, opłacisz składkę koła PZW Bydgoszcz. Masz ulgową wiec az tak bardzo dużo Ci nie wyjdzie. [2012-04-13 20:41]

MASTINO

Jeżeli masz JUŻ kartę (nie wiem dlaczego, bo masz dopiero 13 lat) to masz status Członka-Uczestnika i ten przywilej , że możesz wędkować na terenie całego kraju bez dodatkowych zezwoleń z innych okręgów PZW. [2012-04-13 20:56]

Pitbul

Niestety mimo posiadania karty wędkarskiej łowić możesz jedynie pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.Pamiętaj też o rejestrze !T. [2012-04-13 22:07]

Sory.Mam ligitymacje i dzięki za odpowiedz [2012-04-14 10:25]

dark rod5

Mam pytanie:Mam 15 lat i posiadam kartę wędkarską.Na dalsze łowiska jeżdzę z tatą samochodem.Ja siedzę przy wędkach a ojciec sobie odpoczywa i zarazem mnie pilnuje.Nie ma on karty wędkarskiej czyli nie może ze mną przebywać nad wodą ?? [2012-04-14 11:09]

bunio14

oczywiście może być z tobą.Jeśli wędkujesz na spławik lub grunt to możesz mu dać jedną ze swoich wędek.(można mieć tylko 2)wszystko jest w regulaminie.
pozdrawiam mateusz! [2012-04-14 11:20]

jurek

bunio14 oczywiście może być z tobą. Jeśli wędkujesz na spławik lub grunt to możesz mu dać jedną ze swoich wędek.(można mieć tylko 2)wszystko jest w regulaminie.
pozdrawiam mateusz!

Niestety kolego nie wprowadzaj go w błąd , owszem może być z nim ojciec , lecz nie mając karty wędkarskiej , młody wędkarz nie może użyczyć ojcu żadnej wędki
[2012-04-14 14:04]

bunio14

bunio14 oczywiście może być z tobą. Jeśli wędkujesz na spławik lub grunt to możesz mu dać jedną ze swoich wędek.(można mieć tylko 2)wszystko jest w regulaminie.
pozdrawiam mateusz!

Niestety kolego nie wprowadzaj go w błąd , owszem może być z nim ojciec , lecz nie mając karty wędkarskiej , młody wędkarz nie może użyczyć ojcu żadnej wędki

Popełniłem błąd nie całkiem napisałem napisałem o co mi chodzi.Chodziło mi o to, że może dać jedną wędkę ojcu ale nie do łowienia ale PILNOWANIA. [2012-04-14 15:01]

89krzysztof

pozdrawiam mateusz!

Popełniłem błąd nie całkiem napisałem napisałem o co mi chodzi.Chodziło mi o to, że może dać jedną wędkę ojcu ale nie do łowienia ale PILNOWANIA.

hehehe. Daj sobie spokój i nie opowiadaj takich głupot. ;) Wędkarz sam pilnuje wędek, a nie daje pod opiekę osobom trzecim. Co później ten pilnujący ojciec ma zrobić, jeśli jest branie ?  [2012-04-14 15:09]

bunio14

ale moim zdaniem ta zasada jest niesłuszna ponieważ: 10. Członek PZW ma prawo udostępnić  współmałżonkowi jedną ze swoich wędek  do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. 

Ale dlaczego niemożna oddać wędki np. ojcu lub osobie towarzyszącej?  Jeśli postępowali byśmy zgodnie z np. limitem połowów ? Jeśli można ją udostępnić małżonkowi? [2012-04-14 15:09]

bunio14

Może oddać wędzisko osobie posiadającej kartę [2012-04-14 15:11]

Roxola

ale moim zdaniem ta zasada jest niesłuszna ponieważ: 10. Członek PZW ma prawo udostępnić  współmałżonkowi jedną ze swoich wędek  do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. 

Ale dlaczego niemożna oddać wędki np. ojcu lub osobie towarzyszącej?  Jeśli postępowali byśmy zgodnie z np. limitem połowów ? Jeśli można ją udostępnić małżonkowi?

Ponieważ Twój ojciec nie jest Twoim współmałżonkiem, a ojcem.
Współmałżonkiem (ą) Twojego ojca jest Jego żona.
Dlatego tak nie można
[2012-04-14 16:52]

Jędrula

Ale dlaczego niemożna oddać wędki np. ojcu lub osobie towarzyszącej?  Jeśli postępowali byśmy zgodnie z np. limitem połowów ? Jeśli można ją udostępnić małżonkowi?

Heheheh , poprawiłeś mi Kolego humor w ten zimny i szary dzień .

[2012-04-14 17:07]

koal

A jakby sie uprzeć to zabierając rodzinę nad wodę można wędkować na 3 a nawet 4 wędki ;)
żona ma kartę więc mogę moge jej jedną wędkę "sprezentować", 2 dzieci też może łowić każdy na jdena wędkę - ale nigdzie nie pisze, że te punkty sie wzajemnie wykluczają :)

Co Wy na to ?

p.s.
piszę czysto teoretycznie i nie zalezy mi na stosowaniu tej "dziury" w praktyce
[2012-04-14 20:18]