Karta młodzieżowa na rok.

/ 5 odpowiedzi
Witam.

Ostatnio słyszałem, że jest taka karta młodzieżowa za którą trzeba zapłacić 45 zł . Mam 12 lat 30.08 kończe 13 i chciałbym jakoś sam łowić bo tata ze mną nie chce jeździć . A na karte wędkarską musze mieć 14 lat żeby zdać . Czy moge już mieć taką karte młodzieżową?

Łowić chciałbym na Grunt i spławik ale nie wiem czy można na tej karcie na dwie wędki .
Chodzę jeszcze do koła PZW lecz nie w wakacje.

Dziękuje za odpowiedź . :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kolejorz16

z tego co wiem to karte możesz najwcześniej zrobić w wieku 14 a przed tym nie ma żadnego innego zezwolenia mozesz zrobic tylko legitymacje żebi lowić z osobą która posiada karte (2013/08/07 19:19)

Gimmick

Według przepisów do ukończenia 14 roku życia nie musisz posiadać karty,lecz zanim skończysz te 14 lat nie wolno Ci samemu łowić,możesz wędkować pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę oraz zezwolenie na połów ryb. (2013/08/10 07:34)

kuba7128

Siema

Do ukończnia 14 roku życia możesz łowić tylko z opiekunem pełnoletnim posiadającym opłaconą karte wędkarską  po jednej wędce . Karte możesz zrobić od 14 roku zycia koszt to mniej więcej 50zł wtedy mozesz wędkować na dwie wędki,wyjątkiem jest spining gdy łowisz metodą spiningową musisz łowić tylko jedną wędką. Oczywiście możesz łowic 1 wędka na grunt druga na spławik,albo 1 na żywca druga na sprężyne itp.

(2013/08/10 09:30)

Artur z Ketrzyna

Siema

Do ukończnia 14 roku życia możesz łowić tylko z opiekunem pełnoletnim posiadającym opłaconą karte wędkarską  po jednej wędce . Karte możesz zrobić od 14 roku zycia koszt to mniej więcej 50zł wtedy mozesz wędkować na dwie wędki,wyjątkiem jest spining gdy łowisz metodą spiningową musisz łowić tylko jedną wędką. Oczywiście możesz łowic 1 wędka na grunt druga na spławik,albo 1 na żywca druga na sprężyne itp.

Nie wiem z kad takie info, o kosztach wyrobienia karty...
14 latek się uczy wiec nie płaci za egzamin, co do opłaty 10 zł za wydanie karty to tez z tym różnie. Bo często jest organizowana tak że na dzień dziecka dostają..
Dorosły płaci 30 zł za egzamin i 10 zł za wydanie karty...
I co gorsza nie może sobie wyrobić w każdej chwili, przynajmniej w moim kole, można tylko do końca czerwca... (2013/08/10 20:51)

kuba7128

Siema

Nie wiem z kad takie info, o kosztach wyrobienia karty...
14 latek się uczy wiec nie płaci za egzamin, co do opłaty 10 zł za wydanie karty to tez z tym różnie. Bo często jest organizowana tak że na dzień dziecka dostają..
Dorosły płaci 30 zł za egzamin i 10 zł za wydanie karty...
I co gorsza nie może sobie wyrobić w każdej chwili, przynajmniej w moim kole, można tylko do końca czerwca...

Artur Wiem po sobie ile trzeba płacić więc chyba z tąd te info  ? Nie mowie o kosztach egzaminu lecz samego pozwolenia wraz z książeczkami i składką . Koszty się mogą różnić więc napisałem że mniej więcej 50zł. W moim kole można przez cały rok sobie wyrabiać. Pozdro

(2013/08/11 09:49)