Karta Dużej Rodziny

/ 51 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna


Nie daj Boże, żeby coś się stało Artur jak będziesz opiekował się młodocianymi. Przekonasz się wtedy czy musisz mieć uprawnienia pedagogiczne i ilu musi być opiekunów. W ogóle jest to temat bardzo śliski.

Janek, jak będę się opiekował grupką młodzieży w ramach jakiegoś szkolenia itd. To faktycznie wtedy tak, powinienem mieć kurs opiekuna ale wykształcenia pedagogicznego już nie :-)
No i jak prywatnie ot tak. To już nie muszę mieć i takiego kursu :-)

Potocznie populizm oznacza działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie nierealnych obietnic.

Przykro mi, to znaczy że ja nie mam nic wspólnego z populizmem. Bo nie składam nie realnych obietnic. No chyba że mówisz o takim przypadku że mówię: Mogę/można pozyskać środki z Otwartej Oferty Burmistrza Miasta, na wykonanie zadań publicznych.
I działam w tym kierunku, nawet są 2 uchwały. Walnego o pozyskiwaniu takich środków, jak i zarządu o powołaniu do tego celu komisji. Ale nie możemy złożyć wniosku w określonym terminie. BO: prezes koła głosował przeciwko komisji i pozyskiwaniom takich funduszy, bo ponoć do okręgu zeznał że nie powołano takiej komisji. Bo odmówił przyjęcia wniosku o zwołanie zebrania w celu „Upoważnienia dla komisji do spraw pozyskiwania dotacji i sponsorów na prace statutowe koła”. I zaakceptowania projektów o dotacje..." Bo ..... No i do gminy tez nie złożymy, bo dziś mija termin, i nie mamy upoważnienia z okręgu, bo to co wyżej Inaczej czytając, prezesowi koła to nie potrzebne i głosował przeciwko. Nie ważne że Przegłosowanie i uchwalone!
To uważasz za populizm?
Nawet nie można tego nazwać pomówieniem, bo to szczera prawda!

A można było pozyskać środki "w następujących sferach życia publicznego":
p. 2. "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym" - na zajęcia z dziećmi.
p. 9. "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" - zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka.

ps. To nie było i nie jest nierealne, a jedynie uniemożliwione.... :-)
(2015/02/10 07:10)