Zaloguj się do konta

Karta do 16 lat

utworzono: 2011/02/18 22:51
Artur18181

Witam mam pytanie ile kosztuje karta do 16lat (PZW Katowice) i co trzeba przynieśc(np.ile zdjęc czy cos takiego).
Mam 12 lat.Pozdrawiam
[2011-02-18 22:51]

wojtek1619

musisz zdac egzamin w swoim kole nie masz jeszcze 16 lat więc masz to za darmo 
[2011-02-18 23:09]

Artur18181

Ale mi chodzi o całkowity koszt karty do 16lat i czy ona jest na całą Polskę??
[2011-02-18 23:11]

wojtek1619

jestes jescze mlody wiec nie bedzie cie to duzo kosztowac koszt to jakies 60 zl w moim rejonie nie wiem jak u ciebie ale pewnie podobnie a karta obowiazuje w calej polsce  [2011-02-18 23:15]

Artur18181

dzieki a potrzeba cos jeszcze oprocz dwoch zdjęc??
[2011-02-18 23:32]

GRZENIO75

jestes jescze mlody wiec nie bedzie cie to duzo kosztowac koszt to jakies 60 zl w moim rejonie nie wiem jak u ciebie ale pewnie podobnie a karta obowiazuje w calej polsce 

Witam koledzy.Potrzebne są dwa zdjęcia.Karta wędkarska jest honorowana w całej Polsce,ale jadąc do innego okręgu wędkarskiego niż twój,zanim pójdziesz na rybki,musisz w miejscowym kole uiścić opłatę za wędkowanie w "ich"wodach w określonym czasie np:10 dni od dnia x do dnia y.Powodzenia młodzieńcze.Pozdrawiam.P.s.Ja też należę do okręgu Katowice.
[2011-02-19 00:12]

kasalka

Ja pierd..e.
Karta Wędkarska to dokument wydawany/ważny na całe życie. Jak dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy.
Kartę wydaje odpowiedni urzędnik Działu Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym na podstawie zaświadczenia o zdanym egzaminie (koszt egzaminu ok. 15-20zł) i po opłacie za dokument np. w kasie starostwa (ok 20zł).
Nie mylcie tego z opłatami składek na PZW.
Poza tym polecam lekturę RAPR-u "... do 14 roku życia nie wymaga się posiadania Karty Wędkarskiej... ... ..."
Artur18181 przeczytaj
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011.pdf
w razie wątpliwości pytaj
[2011-02-19 05:31]

radekszumocki

Nikt młodemu koledze nie zabroni posiadania karty wędkarskiej , jako członek uczestnik ma takie same prawa jak każdy wędkarz ,prócz opiekuna ,śmiało kolego i witamy w naszym gronie.
[2011-02-19 06:09]

kasalka

Nikt młodemu koledze nie zabroni posiadania karty wędkarskiej , jako członek uczestnik ma takie same prawa jak każdy wędkarz ,prócz opiekuna ,śmiało kolego i witamy w naszym gronie.

Niestety. Ale opiekun (prawny opiekun) ma dużo do powiedzenia. Bez jego zgody i wiedzy dziecko samo nic nie załatwi.
Ostro reaguję na takie wypowiedzi bo mylenie pojęć Karta-Składka jest nagminne.
Karta jest wydawana dożywotnio. Składki opłaca się co rok, co nie jest wymagane. Lecz chcąc łowić na wodach PZW należy wtedy dokonać opłaty (np. dziennej)
[2011-02-19 09:04]

sliwka15

Witam kolegow, ja wlasnie teraz jakos w kwietniu mam zamiar rowniez zdac na karte wedkarska i mam takie pytanie czy beda mnie obowiazywaly zniszki do 16 orku zycia jesli zdam karte np w kwietniu a 16 lat bede mial dopiero w maju?
i jeszcze jedno pytanie na stronie http://www.kartawedkarska.pl/jak_zdac jest napisane cos takiego :

Aby wstępnie zdać egzamin na kartę wędkarską z wykorzystaniem systemu znajdującego się pod adresem www.kartawedkarska.pl należy się zarejestrować, prawidłowo odpowiedzieć na pytania, a następnie udać się do najbliższego Koła lub Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego (właściwego dla miejsca zamieszkania osoby zdającej), gdzie Komisja Egzaminacyjna będzie mogła potwierdzić znajomość zagadnień związanych z wędkarstwem. Ważne, by zabrać z sobą dokument potwierdzający tożsamość.

 

Za egzamin są pobierane opłaty (ok. 10 zł lub bezpłatnie), które zdający wnosi w Kole PZW, w którym przeprowadzany jest egzamin. W Kole PZW dowiemy sie również jakie są podstawowe opłaty członkowskie oraz za wędkowanie w danym okręgu. Ogólne informacje o składkach i opłatach, w tym ulgach, znajdują się tutaj.

Informujemy, że na obecną chwilę nie ma aktów prawnych, które pozwalają na przeprowadzenie pełnego procesu egzaminacyjnego przez internet.


Nierozumiem tego do końca i tu sie pojawia pytanie jeśli napisze edgazmin przez internet i udam sie d swjego kola to czy oni beda mogli jakos sprawdzic moj test napisany na ich stronie czy bede mial jeszcze raz napisac go w kole pzw ? ;)
[2011-02-19 09:49]

sliwka15

zniżki *
[2011-02-19 10:16]

Nie ma takiej mozliwości przeegzaminowania Cię poprzez internet. Internet pozwoli Ci jedynie przygotować się na taki egzamin, który musisz zdać przed powołaną do tego Komisją Egzaminacyjną. Udaj się do wybranego koła PZW i tam wszystko zostanie Ci wytłumaczone łącznie z terminem i kwotami za egzamin i kartę wędkarską. Ze względu na wiek, zapewne będziesz miał zniżkę uczniowską w opłatach. O resztę pytaj w wybranym kole wędkarskim, bo różne Okręgi PZW mają nieco różne SWOJE zasady i opłaty. [2011-02-19 10:40]

JaroDaw

Witam mam pytanie ile kosztuje karta do 16lat (PZW Katowice) i co trzeba przynieśc(np.ile zdjęc czy cos takiego).
Mam 12 lat.Pozdrawiam

Wczoraj byłem w siedzibie koła, przy okazji dowiedziałem się jak wygląda sytuacja chcących zdawać egzamin na kartę wędkarską. I dowiedziałem się że : Od tego roku, aby przystąpić do egzaminu na kartę wędkarską, należy mieć skończone 14lat ( nie tylko rocznikiem ). Nie wnikałem dlaczego tak jest, bo dla mnie nie ma to znaczenia czy 11 latek którego zabieram na ryby ma kartę czy jej niema, jednak coś wspomniano o zmianie przepisów co do wydawania kart wędkarskich. Nie znam tych przepisów, nie zakładam, nie twierdzę, ale radzę , zanim ktoś napali się na kartę, przejść się lub przedzwonić do swojego koła. Nie ma jednak powodów do zniechęcania się, członek uczestnik poniżej 14 roku życia ma te same prawa i ograniczenia, co wędkarz w tym samym wieku.
Co do egzaminu przez internet, jest to jedynie próbny egzamin, nie zwalniający z egzaminu przed komisją. ( ale to już napisał Maciek @ Mastiff)

pozdrawiam Jarek  [2011-02-19 11:38]

sliwka15

Ok dzieki wielke;) jeszcze jedno egzamin sklada sie z 20 pytan . Jaka jest granica bledu w odpowiedziach? ile można zrobic bledow w trakcie zdawania na karte?
[2011-02-19 12:13]

wojtek1619

tak szczerze mówiąc ten egzamin to jest tylko fikcja  [2011-02-19 12:50]

sliwka15

Tylko fikcja?  w jakim sęsie?
[2011-02-19 12:52]

wojtek1619

w niektórych kołach nawet nie trzeba tego zdawać tylko tak gadają  [2011-02-19 12:56]

amadeusz

To prawda , w niektórych kołach nie trzeba zdawać egzaminu wystarczy zapłacić.
Tylko później łowią tacy i nie znają,ani wymiarów ochronnych ,ani okresów.

[2011-02-19 13:21]

zaborski

Owszem czesto jest to fikcja. Najbardziej mnie jednak boli, ze na egzaminie czesto trzeba bezmyslnie recytowac z glowy okresy ochronne i tyle. Jak ktos jedzie na ryby to i tak patrzy do RAPR-u co moze lowic. Mlodych powinno sie raczej nauczyc co powinni robic w razie zauwazenia klusownictwa itp. Wogole dzisiejszy RAPR i struktury PZW to jedna wielka pozostalosc po komunie ktora trzeba by zreformowac od podstaw. [2011-02-19 13:21]

@sliwka15, odpowiem Ci tak: Nie możesz popełnić ŻADNEGO błędu, bo potem niewiedza może kosztować Cię zbyt wiele. A tego nie chcesz, prawda? Egzaminu się nie obawiaj, bo przecież nie są to pytania z fizyki molekularnej i jądrowej, a jedynie z dziedziny Twojej pasji, prawda? Więc każda ilość podstawowej wiedzy zaczerpnięta z RAPR jaką się nauczysz i zapamiętasz, będzie tylko przyjemną wiedzą na całą Twoją "karierę" wędkarską. Uczysz się samych ciekawych i przyjemnych rzeczy związanych z własną pasją, a nie wzorów fizycznych, czy głupkowatych wierszyków z "polaka". Znajdź w necie pytania egzaminacyjne i kuj, dla siebie, a nie tylko dla Szanownej Komisji. Trzymamy kciuki. [2011-02-19 13:42]

JaroDaw

Maćku, jaki jest okres ochronny troli na wędkuje.pl ? W RAPRze ani w regulaminie forum tego niema . [2011-02-19 13:53]

radekszumocki

Jeszcze raz przepisami. Według art. 30paragraf 2 k.p.a. osoby fizyczne nieposiadające zdolności do czynności prawnych działają przez swoich ustawowych przedstawicieli.Jeżeli zatem małoletni nie ukończył lat 13 , to o kartę może wystąpić tylko jego przedstawiciel ustawowy , tj. rodzice lub opiekun prawny . Małoletni, który ukończył lat 13 ,może to uczynić samodzielnie i koniec dyskusji.Pytanie brzmiało czy może, więc jeszcze raz odpowiadam może , zapraszamy i witamy w naszym gronie.
[2011-02-20 10:22]

chermaster19

Ja mam kartę uczniowską .Zdawałem w wieku 12 lat ale nie mogłem łowić sam ani w nocy, od 14 lat można łowić samemu a w nocy z pełnoletnim od 16 można wszystko.Koszty to wpisowe(płacisz tylko raz ) ok. 10-15zł składka (co rok) ok. 30-40zł i sama kart a nie legitymacja(wyrabiana w urzędzie) to ok.10zł I jedno zdjęcie do koła a dwa do urzędu.Ja nie miałem egzaminu a kumpel dostał jedno pytanie o wymiar ochronny karpia i szczupaka, jednego nie wiedział a i tak dostał. [2011-02-21 20:49]

JaroDaw

Jeszcze raz przepisami. Według art. 30paragraf 2 k.p.a. osoby fizyczne nieposiadające zdolności do czynności prawnych działają przez swoich ustawowych przedstawicieli.Jeżeli zatem małoletni nie ukończył lat 13 , to o kartę może wystąpić tylko jego przedstawiciel ustawowy , tj. rodzice lub opiekun prawny . Małoletni, który ukończył lat 13 ,może to uczynić samodzielnie i koniec dyskusji.Pytanie brzmiało czy może, więc jeszcze raz odpowiadam może , zapraszamy i witamy w naszym gronie.



 
Romuald55
34 Kartę Wędkarską wydaje się osobie ,która ukończyła 14 lat......Art7p.6 nowej ustawy.
     

[2011-02-22 21:46]

lechkibic

Myli sie pan! Karta wędkarska, może mieć nawet 10 latek! Tylko poprostu do poki nie ukonczenia 14 lat musi sie nim na lowisku opiekować osoba dorosla. Wiem bo sam zdawałem w wieku 13 lat!
[2011-02-23 07:28]

ryukon1975

Kartę Wędkarską wydaje się osobie ,która ukończyła 14 lat......Art7p.6 nowej ustawy.                4.2.4 RAPR PZW Oręg w Rzeszowie  "Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14 ....nie jest napisane że nie mogą otrzymać tylko są zwolnione z obowiązku Która bzdura jest prawdziwa.Regulamin PZW im dalej w las tym więcej drzew a jeden przepis przeczy drugiemu.I co za matoły to wszystko piszą? Kol.kasalka z dowodem osobistym jest prosto jak kiedyś dostaniesz to popatrz w prawy dolny róg tam jest data ważności i nie pisze wcale że na całe życie go dostałęś.
[2011-02-23 09:30]