Karta do 16 lat

/ 49 odpowiedzi
Romuald55


Kolego Artur18181,nawet gdybyś chciał,to i tak nie dostaniesz Karty Wędkarskiej przed ukończeniem 14tego roku życia.Nie znaczy to,że nie możesz wędkować.Pójdż do Koła Wędkarskiego i tam opłacając składki uzyskasz możliwość łowienia pod opieką dorosłego posiadacza Karty Wędkarskiej.W różnych okręgach ceny są różne ale i tak ze względu na wiek będziesz miał zniżkę.Opłacenie składki upoważni Cię do łowienia na wodach swojego okręgu i okręgów z którymi jest podpisane porozumienie.Wszelkich informacji dowiesz się w kole wędkarskim. (2011/02/23 10:13)

JaroDaw


Kartę Wędkarską wydaje się osobie ,która ukończyła 14 lat......Art7p.6 nowej ustawy.                4.2.4 RAPR PZW Oręg w Rzeszowie  "Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14 ....nie jest napisane że nie mogą otrzymać tylko są zwolnione z obowiązku Która bzdura jest prawdziwa.Regulamin PZW im dalej w las tym więcej drzew a jeden przepis przeczy drugiemu.I co za matoły to wszystko piszą? Kol.kasalka z dowodem osobistym jest prosto jak kiedyś dostaniesz to popatrz w prawy dolny róg tam jest data ważności i nie pisze wcale że na całe życie go dostałęś.

W tym wypadku zapisy NIE wykluczają się:Poniżej 14 roku życia, karty nie otrzymasz, lecz możesz bez niej wędkować z pewnymi ograniczeniami. ustawa o rybactwie śródlądowym, jest nadrzędne w stosunku do RAPR i to RAPR musi być zgodny z tą ustawą. 



Myli sie pan! Karta wędkarska, może mieć nawet 10 latek! Tylko poprostu do poki nie ukonczenia 14 lat musi sie nim na lowisku opiekować osoba dorosla. Wiem bo sam zdawałem w wieku 13 lat!

Nie myli się. W tym roku zdawałeś w wieku 13 lat? Jeżeli nie, to nie pisz bez sensu że "10 latek" bo nowa ustawa weszła w życie pod koniec zeszłego roku i przyniosła więcej zmian dla osób poniżej 14 roku życia. (2011/02/23 10:44)

radekszumocki


Czytałem i znam nową ustawę i możecie wszystkim ogłosić że ja ten punkt olewam, młodzi do PZW, precz z starym betonem.
(2011/02/23 21:12)

Romuald55


Kolego radekszumocki....to nie władze PZW lecz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił tą ustawę.Nie stosując się do niej stajesz się......przestępcą.Ale to Twój wybór. (2011/02/23 23:26)

radekszumocki


ROMUALDZIE 55 ,ja wiem kto podpisał nową ustawę , jako każdy obywatel tego kraju mam prawo do własnego zdania,co innego jest nie stosowanie jej w praktyce ,a co innego dyskusja nad punktem ustawy na portalu do tego przeznaczonym w gronie ludzi którzy mają coś wspólnego z wędkarstwem, nie poruszałem w swoich wypowiedziach art.7 pkt6,tylko art. k.p.a i k.c.Proszę mi powiedzieć jako strażnik strażnikowi czy ma prawo do poruszania się w ruchu ulicznym człowiek w wieku lat 10 ,a nie ma prawa do posiadania karty wędkarskiej i tym przypadku nigdzie nie napisałem że młody będzie bez opieki,jeżeli taką kartę wyda organ administracji państwowej [wojewoda , prezydent miasta ,starosta]to jest przestępcą ,a wydał ,znam wiele takich przypadków i brawo wam panowie za to.Sprawą inną jest zadbanie o bezpieczeństwo młodego nad wodą tu jest rola rodziców ,opiekunów i panów w zarządach kół, a także strażników rybackich. Takie będziemy mieli PZW jaką sobie wychowami młodzież ,jeśli nie będziemy przyciągali młodych do pzw to nastąpi jego powolna degradacja . Tak więc proszę Romualdzie nie nazywać mnie przestępcą bo w tym przypadku musielibyśmy mówić o czynie dokonanym a nikomu jeszcze w tym kraju nie zabroniono dyskutować nad jakimś tematem  na forum do tego przeznaczonym ,życzę ci jako członkowi zarządu i strażnikowi dużo sukcesów w pracy z młodzieżą i w walce z kłusownikami ,nie z wędkarzami[choć ci z licencją też kłusują].POZDRAWIAM.
(2011/02/24 05:36)

radekszumocki


Jeszcze jedno Romualdzie wejdz w "pzw wiadomości",post zebranie w podtekście "młodzieżowa szkółka wędkarska ma 10 lat" Brawo panie Sebastianie Komadowski twórco i wychowawco młodych wędkarzy, można i pieniądze od 10 lat się znajdują,trzeba chcieć a nie biadolić ,takim ludziom trzeba wręczać nagrody.POZDRAWIAM.
(2011/02/24 05:57)

klarus28311


Co ma robić młody człowiek który ma 13 lat i niema nikogo kto posiada kartę wędkarską ,przepis mówi do 14 roku życia nie przeprowadzać egzaminów ,jak ma wędkować

 

(2011/02/24 08:20)

JaroDaw


Co ma robić młody człowiek który ma 13 lat i niema nikogo kto posiada kartę wędkarską ,przepis mówi do 14 roku życia nie przeprowadzać egzaminów ,jak ma wędkować

 



Moje zdanie. Opłać legitymację, jako członek uczestnik. Jedź nad wodę, gdzie wędkują wędkarze, poproś któregoś, abyś mógł się przysiąść. Jeżeli odmówi będzie skończonym burakiem. Drugie wyjście, to poszukaj na portalu ludzi ze swojej okolicy, może któryś zgodzi się na wspólny wypad.

pozdrawiam i powodzenia

(2011/02/24 11:38)

JaroDaw


Czytałem i znam nową ustawę i możecie wszystkim ogłosić że ja ten punkt olewam, młodzi do PZW, precz z starym betonem.


No to GRATULUJE!!! pomijając, że PZW nie uchwala ustawy o rybactwie śródlądowym, takie słowa w ustach " pisane" przez strażnika SSR, o tym że olewa ustawę ( w całości lub po części), której ma egzekwować przestrzeganie od innych, BRAWO!!!

Niech mnie ..... strzeli, jeżeli miał bym kogo kolwiek zniechęcać, lub zabraniać wędkarzstwa.

(2011/02/24 11:59)

JaroDaw


*** wędkarstwa

 

sorka za błąd

(2011/02/24 12:07)

radekszumocki


Kolego JaroDaw powiem ci więcej jestem też oficerem pododdziałów spec.  i wiem co to są regulaminy ,ustawy i nie pod taką odpowiedzialnością karną jak w pzw je wykonywałem.Poza tym nie tykaj mnie jako strażnika bo mnie nie znasz i nie tobie oceniać moją pracę,nie wiesz o tym bo nagrodami,medalami które otrzymałem za pracę na dla pzw a także specjalnościami które zdobyłem w armii na ziemi wodzie i w powietrzu nie obwieszam swojego wizerunku.Nazywanie kogoś publicznie przestępcą może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne ,ale to olewam .W armii olewam znaczyło-nie wykonuję tego w danej chwili szukam innego rozwiązania,co nie znaczy że w innej sprawie art.7 ma i musi mieć zastosowanie.POZDRAWIAM.
(2011/02/26 04:37)

radekszumocki


Przepraszam cię JaroDAW nie ty powiedziałeś "stajesz się przestępcą"ta riposta jest skierowana do kogoś innego ,jeszcze raz przepraszam.Miłego dnia.
(2011/02/26 04:49)

Romuald55


Ja napisałem...nie stosując się do ustawy,stajesz się przestępcą....Przepraszam ,to nie oskarżanie nikogo.W każdej dziedzinie życia jest dolna granica,do której trzeba dorosnąć by móc coś robić.Nawet sex,małżeństwo,prawo wyborcze,prawo jazdy....itd...itd....Nie róbmy larum że dziecko nie może iść samo z wędką nad wodę.Opiekun nie musi być członkiem PZW,żeby zdobyć kartę wędkarską i sprawować opiekę nad młodocianym zgodnie z obowiązującym prawem.Jeżeli chodzi o opiekę nad młodymi adeptami sztuki wędkarskiej to w zarządzie każdego Koła jest osoba odpowiedzialna i zajmująca się młodzieżą.Wystarczy się z nią skontaktować by była objęta opieką organizacyjną i otrzymać wszelkie informacje. (2011/02/26 09:28)

plotka97


Witam! Nie dawno opłaciłem składki na 2012 rok i zauważyłem teraz, że zamiast składki na wody nizinne  została wklejona naklejka na w. górskie czy mogę łowić posiadając te opłatę również na w. nizinnych czy muszę iść do koła i wyjaśnić sprawę?  (2012/01/25 15:11)

JaroDaw


Jeżeli pisze na niej 25zł ( bo tyle zapłaciłeś) to możesz wędkować na wszystkich wodach okręgu. (2012/01/25 15:27)

JaroDaw


Nie ma za co :)Połamania w nowym sezonie !!! (2012/01/25 15:49)

plotka97


Witam czy z opłaconymi składkami na bieżący rok mogę łowić na jeziorach mazurskich bez dodatkowych opłat. Mam 15 lat i Nalezę do okręgu Jeleniogórskiego, więc nie mamy porozumienia z tamtejszym okręgiem. I jeszcze jedno czy muszę uiszczać opłatę na połów z łudki o ile taki istnieje na danym jeziorze. Wysuwam to pytanie bo u mnie w kole ne dostałemjasnej, wszystko wyjaśniającej odpowiedzipozdrawaiam (2012/03/05 21:53)

RUSEK87


A mam pytanko jak bym wziol osobe maloletynia na ryby co nie ma karty i skonczonych 14la to wtedy ja i on mozemy łowic na dwie wedki czy tylko na jedna  (2012/03/05 22:49)

Kowal73


A mam pytanko jak bym wziol osobe maloletynia na ryby co nie ma karty i skonczonych 14la to wtedy ja i on mozemy łowic na dwie wedki czy tylko na jedna 

kolego......posiadający kartę wędkarską, możesz mieć opiekuna ,który przy twym boku wędkuje obok , trzymając w reku tylko  jednego kija,. W sumie to są dwie wedki na które moze lowic wedkarz PZW. (2012/03/05 22:59)

Kowal73


trochę się pogmatwało,,, za szybko pisane,,  wyjaśnię //Ty i on lub ta osoba//nie możecie łowić na 2 wędki razem .czyli ty 2 i on 2//Ty jako posiadający kartę wędkarska możesz pod sobą mieć tzw. druga wędkę którą ktoś się opiekuje lub ją wędkuje .To Ty jesteś opiekunem tej drugiej wędki czyli osoby która ten kij trzyma,w sumie dwóch ludzi i 2 kije.O,,teraz jest ok. (2012/03/05 23:17)

klu222


Tylko trzeba pamietać,że osoba z kartą i osoba małoletnia bez karty muszą być obok siebie, czyli jakby obydwie wędki były pod opieką osoby z kartą (2012/03/06 02:26)

MASTINO


Witam czy z opłaconymi składkami na bieżący rok mogę łowić na jeziorach mazurskich bez dodatkowych opłat. Mam 15 lat i Nalezę do okręgu Jeleniogórskiego, więc nie mamy porozumienia z tamtejszym okręgiem. I jeszcze jedno czy muszę uiszczać opłatę na połów z łudki o ile taki istnieje na danym jeziorze. Wysuwam to pytanie bo u mnie w kole ne dostałemjasnej, wszystko wyjaśniającej odpowiedzipozdrawaiam


Jako członek-uczestnik PZW mozesz wędkować bez dodatkowych opłat za łowiska PZW na terenie całego kraju. "Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach dostępnych całego kraju"-taki jest zapis w Uchwale ZG PZW. Kwestie opłat za wędkowanie z łodzi, mogą regulować już odrębne/dodatkowe przepisy dot. danego łowiska, więc w danym Okręgu gdzie bedziesz łowił musisz o to się dowiadywać.

(2012/03/06 11:25)

plotka97


Wielkie dzięki MASTINO (2012/03/07 13:24)