Karta a niezapisanie się do Koła.

/ 6 odpowiedzi
Witam!

Chciałbym zapytać czy jest możliwość wykupienia całorocznego pozwolenia bez zapisywania sie do koła? Chodzi o wody okręgu. Poprostu nie chce sie zapisywać do żadnych kół. Próbowalem znaleść to w przepisach ale juz się sam pogubiłem. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam !
dariuszdyl


Oczywiście że istnieje taka możliwość, np. w Okręgu Mazowieckim za takie roczne zezwolenie zapłacisz 360 PLN jako osoba niezrzeszona i możesz łowić tylko na terenie Okręgu Mazowieckiego, natomiast ja jako członek PZW płacę 179 PLN i mogę też łowić na wodach okręgów z którymi Mazowsze ma podpisane  porozumienia. (2011/02/04 09:20)

kiwaczek


Czyli jezeli jestem poza kołem to z autmatu jestem niezrzeszony tak? A ktoś wie jak to wyglada w okręgu olsztyńskim ? (2011/02/04 09:32)

Amitaf


W każdym okręgu wygląda to tak samo! Wejdź na strony pzw (np. www.pzwszczecin.com) danego okręgu i tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Oni zawsze piszą najwięcej, o tym, jak pobrać kasę :):)

(2011/02/04 09:55)

boblo1974


Masz tu link do wykazu wód PZW Olsztyn                                                             http://www.pzw.org.pl/olsztyn/cms/5842/wykaz_wod_ogolnodostepnych_oraz_gorskich  jeżeli chcesz łowić na którejś z ich wód to radze jednak zapisać się do PZW Olsztyn , jeżeli w tym wykazie niema twojego łowiska to sprawdź kto jest jego właścicielem/dzierżawcą i tam załatw formalności !! Mam nadzieję że masz kartę wędkarską (wydaną przez starostwo) jeżeli nie to i tak musisz odwiedzić jakieś koło PZW tam zdać egzamin (zapłacić za niego) i z zaświadczeniem o zdanym egzaminie zgłosić się do starostwa (wydział ochrony środowiska) i tam otrzymasz kartę wędkarską . Bez tej karty nie kupisz żadnego zezwolenia (oficjalnie) , a w razie kontroli  PSR zapłacisz 200 mandatu . Dla nich ta karta jest jak prawo jazdy dla policji !!!!!!!! Bez karty możesz łowić tylko na prywatnej wodzie !!! (2011/02/04 14:01)

JaroDaw


Czyli jezeli jestem poza kołem to z autmatu jestem niezrzeszony tak? A ktoś wie jak to wyglada w okręgu olsztyńskim ?

Tak !!Aby być zrzeszonym , musisz wstąpić do PZW, zapisując się w dowolnym kole. (2011/02/04 14:19)

Manolo8


Zapisanie się do koła PZW jest nie zbędne, ale tak naprawdę nie zobowiązujące. Często podczas kontroli spotykam wędkarzy którzy nie wiedzą do jakiego koła należą, po prostu zapisali się do pierwszego lepszego w kasie Okręgu PZW i interesuje ich tylko co roku wysokość składki. (2011/02/04 21:05)