Zaloguj się do konta

Karpiówki Jaxon

utworzono: 2013/03/19 14:29
czuj

Witam kolegów mam zamiar zakupić wędkę karpiową firmy Jaxon co myślicie o tej marce? [2013-03-19 14:29]

sharki 2

witam Jaxson ma wiele modeli wedzisk jaka cie interesuje,ja uzywam wedisk jaxsona nie jest sprzetem zlym tylko w zaleznosci jakie chcesz rybki lowic pozdrawiam [2013-03-22 16:24]

sharki 2

witam Jaxson ma wiele modeli wedzisk jaka cie interesuje,ja uzywam wedisk jaxsona G.VIRTUSO 3lbs w dwu skladzie nie jest sprzetem zlym tylko wedki sie kupuje pod siebie tzn musisz ja przed zakupem trzymac w dloni czy ci pasuje  pozdrawiam


[2013-03-22 16:27]

ThinkingAngler

Jaxon, Konger, Dragon, Winner, to jedno wielkie g..o. Tyle w temacie ode mnie. [2013-03-25 22:03]

Jaxon, Konger, Dragon, Winner, to jedno wielkie g..o. Tyle w temacie ode mnie.


Witam. Wiesz bo kolega kuzyna miał takie wędki albo czytałeś o nich w internecie ?                     Każda firma ma różne modele które różnią się jakością i ceną .Pytanie jest mało precyzyjne.
[2013-03-25 22:31]

ThinkingAngler

Ja od 7 roku życia, czyli plus, minus od 25 la wędkuje z czego ostatnie 13 lat poświęciłem tylko wędkarstwu karpiowemu. Z firmą Jaxon miałem nieprzyjemność mieć styczność już w roku 1989 aż do 1993 kiedy ich wędek i kołowrotków używał mój ojcec. Już wtedy nie miałem o niej i jej produktach dobrego zdania co potwierdza cała seria karpiowych wędzisk i kołowrotków Jaxona od 2008 roku jak weszły na polski rynek. Jak ktoś chce wyrzucać kase w błoto to jego sprawa nie moja. Ja wiem jedno za te pieniądze można kupić lepiej lub nawet taniej.

[2013-03-25 22:44]

Jest to grupa poświęcona produktom jaxona .Często szukają tu porady ci , których nie stać na to co chcieli by mieć , tacy jak np. ja.Kołowrotki jaxona są raczej słabe i nie bardzo jest w czym wybierać. ale wędki są nie takie najgorsze. Jak ktoś szuka wędki karpiowej a nie jest zdeklarowanym karpiarzem i nie łowi samych dwu cyfrowych ryb , może być zadowolony z kija z seri eternum albo grand virtuoso.Myślę że porównywanie nowych serii do tych z przed kilku lat nie ma sensu.
[2013-03-25 23:19]

matpaz123

proponuje Ci najnowszego feederka z serii Jaxon Black Arrow, ja osobiście mam 3,30m , 40-80 cw. 3-częściowa, szczytówka na wymiane jest w zestawie [2013-03-26 09:17]

Witam. Każdy wybiera sprzęt na jaki go stać i jaki mu się podoba. Nazywanie ,,guwnem'' produktów jaxona na forum grupy jego użytkowników jest nie etyczne , co innego gdybym polecał teleskop karpiowy jaxona za 60 zl. na karpiowym forum.,,Guwnem''dla mnie jest sprzęt niedbale zmontowany i zaniedbany,choćby był z najwyższej półki.Nie wiem jak bym zareagował w sytuacji ,,na żywo'' jakby ktoś nazwał ,,guwnem''mój feeder grand virtuoso albo eternum , z których jestem zadowolony a nawet dumny.
[2013-03-26 09:33]

ThinkingAngler

Primo jak już to "gównem".

Secundo kołowrotki i wędki speudo-karpiowe Jaxona kosztują tyle co dobre Spro albo JRC a to znacznie lepsze i solidniejsze marki.

Tertio to "nie etyczne" a bardziej "nieetyczne" jest wciskanie ludzią tego "guwna" za takie pieniądze.

[2013-03-26 11:11]

Niczego nie mam zamiaru ,,ludzią''wciskać . Słowo ,,guwno''pisałem pierwszy raz w życiu. Zwróć uwagę że to jest grupa fanów JAXONA, dzielimy się tu doświadczeniami o konkretnych modelach tej firmy.Ja zraziłem się do shimano za kołwrotek alivio .
[2013-03-26 12:41]

ThinkingAngler

Jedne kołowrotek Alivio wiosny nie czyni chcialo by się powiedzieć ale...

Jaxon to może jedną dobrą rzecz na rynek wypuścił, w miare tanie i dobre siatki pva...

To tyle w temacie ode mnie...

[2013-03-26 13:03]

buba0sparx

Ja co do sprzętu karpiowego Jaxona ma takie samo zdanie jak "MyślącyWędkarz" . Szkoda kasy na ten sprzęt , jest wiele innych marek i modeli kijków w dobrej kasie które posłużą ci latami . Ale jeśli cię stać żeby kupować szajs to wybór należy do ciebie. [2013-03-27 07:22]

Witam. Koledzy pytam całkiem spokojnie i poważnie , uzasadnijcie swoje opinie. Konkretne uwagi do konkretnych modeli mogły by pomóc także mnie .Mam trochę sprzętu jaxona i jestem zadowolony , może dlatego że nigdy niie miałem okazji łowić kijami innych lepszych firm.Wybierając jaxona często nie miałem innych opcji w podobnej cenie , kupuję w sklepach wędkarskich stacjonarnych w mojej okolicy.Proszę też przy ocenie sprzętu raczej unikać takich określeń jak g...o czy szajs,budzi to jakieś chore emocje a naszym celem jest  dzielenie się doświadczeniami.
[2013-03-27 09:17]

buba0sparx

Żeby była jasność , wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat sprzętu karpiowego(temat postu) . Nie znam produktów jaxona do innych metod połowu.

Przykład:

Chłopak zakupił (bez konsultacji) Jaxon Eternum Carp . Z nowymi kijami przyjechał na łowisko , pierwszy rzut , pyk nie ma szczytówki (złamana za przedostatnią przelotką )

 

Inna propozycja:

Shimano alivio

Daiwa Black widow

Anaconda base

Sonik SKS

[2013-03-27 09:27]

sharki 2

Żeby była jasność , wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat sprzętu karpiowego(temat postu) . Nie znam produktów jaxona do innych metod połowu. 

Przykład:

Chłopak zakupił (bez konsultacji) Jaxon Eternum Carp . Z nowymi kijami przyjechał na łowisko , pierwszy rzut , pyk nie ma szczytówki (złamana za przedostatnią przelotką )

 

Inna propozycja:

Shimano alivio

Daiwa Black widow

Anaconda base

Sonik SKS


No to ja troszke sprostuje czy to daiwa czy shimano to i tak w chinach produkowane.Ostatnio kupiłem kołowrotek cormorana i wielkie zdziwienie mad in china.Ja mam sprzet np.mikado jaxson,shimano,dragon,york karpiówke nie kture sa ciezkie a nie ktutre ledziutkie,powiem tak zeby jeszcze bylo co lowic na te wedziska jak tu ryb nie ma a wy tu sie spieracie o sprzet jaki kto ma poprostu robicie komus reklame polamania kija pozdrawiam



[2013-03-31 06:36]

maniu1961

Jaxon, Konger, Dragon, Winner, to jedno wielkie g..o. Tyle w temacie ode mnie.

ehhhh. są święta więc nie będę bezczelny. i nie wyrażę swojej opinii o koledze. wędkuje już ładnych parę lat, trochę sprzętu "przeszło przez moje ręce" więc mam prawo mieć jakąś tam opinię o danej marce, ale nie bęę zanudzał , mam na swoim wyposażeniu parę Jaxonów, i z pełną odpowiedzialnością mogę napisać ,że jestem z nich BARDZO ZADOWOLONY, np. Inspiral 3.9. 3,5 lbs, nigdy jeszcze mnie nie zawiódł na częstych zasiadkach na "Rybniku" .koledzy wędkujący na tym zbiorniku wiedzą ,że łowiąc tam nie ma przelewek, .jeszcze raz napiszę ,że wędka jaka by nie była , jakiej wyszukanej firmy, SAMA NIE ŁOWI !!!!!

wesołych świąt !
[2013-03-31 19:31]

slawek109

witam wszystkich co powiecie na temat wędki JAXON HARMONY. bo kupiłem cały zestaw karpiowy tej firmy.pozdrawiam
[2013-04-01 20:59]

maniu1961

kolego ,jeżeli 'leży ci w ręce' ten kijek to jak najbardziej będziesz zadowolony, jak już wcześniej pisałem , sam kij nie łowi ,choć był by nie wiem jakiej firmy ! dodam jeszcze , bo zapewne zaraz odezwą się "wielbiciele innych marek" ,że ta seria Jaxona ,HARMONY , to niska półka , typowa szklanka , miałem taką karpiówkę, 3.60-3lbs. sztywna ale bardzo ładnie wykończona, ale co tam ,ważne abyś ty był zadowolony .

powodzenia w nowym sezonie
[2013-04-02 11:24]

slawek109

kolego ,jeżeli 'leży ci w ręce' ten kijek to jak najbardziej będziesz zadowolony, jak już wcześniej pisałem , sam kij nie łowi ,choć był by nie wiem jakiej firmy ! dodam jeszcze , bo zapewne zaraz odezwą się "wielbiciele innych marek" ,że ta seria Jaxona ,HARMONY , to niska półka , typowa szklanka , miałem taką karpiówkę, 3.60-3lbs. sztywna ale bardzo ładnie wykończona, ale co tam ,ważne abyś ty był zadowolony .

powodzenia w nowym sezonie

Dziękuje za odpowiedź moje tez mają 3.60-3lbs.łowie od dawna ale w tym sezonie zaczynam prawdziwą przygodę z karpiem,  dlatego pytam bo czytałem na forum i nie wypowiadali się zbyt dobrze o tej firmie.ale ja myślę że to piszą takie osoby które stać ich na dobry sprzęt, a nie pomyślą o tych bardziej uboższych wędkarzach.     




               połamania kija w nowym sezonie:-)
[2013-04-02 19:47]

maniu1961

ehhh.kolego , ten "dobry sprzęt" to wg. mnie pojęcie względne, no bo niby jaką miarą to oszacować ? wiem że większość naszych adwersarzy napisze ,że cena mówi o jakości , a ja bym się mocno spierał , no bo zapewne starsi koledzy "po kiju" pamiętają wspaniałe zasiadki z "bambusami" , czy nawet radzieckimi teleskopami , hmmm, co sprytniejsi mogli pochwalić się czeską Sonką  , ja osobiście zaczynałem od "leszczyny" zamiast kołowrotka były dwa gwoździki, spławik z pióra gęsi , o żyłce nawet nie piszę bo i było by to nie do pojęcia , (rozwinięta żyłka z takiej myjki do garnków) no takie to były czasy , ale najważniejsze że człowiek miał pasję , ale co tam , piszę to tylko po to ,żeby zaznaczyć ,że nie wędka łowi !!!, a zapewniam , kilkadziesiąt lat do tyłu były naprawdę piękne okazy, i brać wędkarska nie szpanowała tak jak to się dzieje teraz , a szkoda , bo gdzieś ten czar pryska .

pozdrawiam
[2013-04-02 20:55]

slawek109

ehhh.kolego , ten "dobry sprzęt" to wg. mnie pojęcie względne, no bo niby jaką miarą to oszacować ? wiem że większość naszych adwersarzy napisze ,że cena mówi o jakości , a ja bym się mocno spierał , no bo zapewne starsi koledzy "po kiju" pamiętają wspaniałe zasiadki z "bambusami" , czy nawet radzieckimi teleskopami , hmmm, co sprytniejsi mogli pochwalić się czeską Sonką  , ja osobiście zaczynałem od "leszczyny" zamiast kołowrotka były dwa gwoździki, spławik z pióra gęsi , o żyłce nawet nie piszę bo i było by to nie do pojęcia , (rozwinięta żyłka z takiej myjki do garnków) no takie to były czasy , ale najważniejsze że człowiek miał pasję , ale co tam , piszę to tylko po to ,żeby zaznaczyć ,że nie wędka łowi !!!, a zapewniam , kilkadziesiąt lat do tyłu były naprawdę piękne okazy, i brać wędkarska nie szpanowała tak jak to się dzieje teraz , a szkoda , bo gdzieś ten czar pryska .

pozdrawiam

wędkarze  w tych czasach szukają zbyt dużego udogodnienia , za niedługo by chcieli żeby karpie same im wskakiwały  do siatki.Ja osobiście łowiłem na bambusa i mały plastikowy kołowrotek,i jak wspominam te czasy to dał bym wszystko żeby się wróciły. A teraz co,  przyjdziesz na łowisko z teleskopem i bez roda to sie śmieją z ciebie.


              pozdrawiam
[2013-04-02 21:16]

skrewdriver

Osobiscie uważam, że jeżeli ktoś szuka sprzetu w rozsądnej cenie ( nie każdego stać na daiwe czy shimano ) to mikado czy jaxon jak najbardziej nadają się do rekreacyjnego lowienia. Wiadomo, że nie jest to najwyzsza półka wedzisk z włókien weglowych NASA ale nie są to też kije z bambusa. Czasem ich akcja pozostawia wiele do życzenia natomiast mysle, ze kazdy znajdzie cos dla siebie. W zeszłym sezonie kupiłem ( troche nie w temacie ale mówimy o niższej półce ) feeder trythona z mikado i spokojnie mozna nim połowić. [2013-04-03 10:12]

buba0sparx

To fakt , łowić można nawet na kij od szczotki :) . Wszystko zależy od tego do czego my tego sprzętu będziemy używać . Jeśli kupujemy karpiówkę żeby łowić na komercyjnych rowkach to dlaczego nie kupić po prostu spławikówki i bawić się w łapanie . Jeśli natomiast łapiemy na normalnych jeziorach to kije do 100zł nie wytrzymają nam zbyt długo . Ale za te 160zł jesteśmy już w stanie kupić kijki ze średniej pułki które z powodzeniem będziemy używać w każdych warunkach i nie chodzi tu o robienie reklamy daiwie czy shimano sam na nie nie łowię . Moim zdaniem fakt, że dużo ludzi decyduje się na jaxona jest spowodowany dostępnością tej marki w lokalnych sklepach a braku dostępności kijków takich jak black widow czy alivio . Sprzedawcy zachwalają to co mają w swojej ofercie i po prostu nie są w stanie zaoferować nam niczego innego.
http://gkkhotrod.blogspot.com/  [2013-04-03 12:04]

skrewdriver

Główna role odgrywaja tu preferencje wędkarza. Jaki sprzęt i do czego jest mu potrzebny. 
Dość długo łowiłem na tyczke jaxona i sam przekonałem sie ze czasem warto wyciagnac ze skarpety te pare złoty i dołozyc do czegos porzadniejszego. W naszym przypadku odczówamy róznice juz miedzy kijami za 100 a 150 zł. Powiem tak : jak i na narzedziach tak i na sprzecie wedkarskim nie ma co oszczedzac ale lepiej miec te 50 % wegla w jaxonie niz nie miec go wcale ;) [2013-04-03 15:38]

DarkEye

kołowrotków nie płuka się w wodzie po łowieniu, to będą działac.
[2013-05-03 02:02]