Zaloguj się do konta

Karpiówki Mistrall, a rzucanie ciężarkiem 90 gr

utworzono: 2013/04/09 16:25
damianesco

Zależy mi na dalekich rzutach, ciężarek jaki będe stosował to 90 gramów, problem polega na tym, że tańsze wędki firmy Konger, Jaxon się do tego nie nadają. Konger Carbomaxx jest za miękki, nie wiem jak z Arcusem Black Carp. Wędziska Jaxon nawet te 3,5 lbs są znowu za słabe, nie chce mieć stracha przy rzutach.

Widziałem aukcje z wędziskami firmy Mistrall, nie wiem dokładnie o jakiej akcji są te wędziska, ale są sztywniejsze, tu znowu dylemat czy styknie 3,0 czy 3,5lbs, wędka cenowo jest na poziomie Kongerów. 

Tutaj przedstawiam jedną z ofert, wygląda to ciekawie, waga w porządku i nie jest to chyba jakiś szklak.

http://allegro.pl/karpiowka-mistrall-infinity-carp-3-6m-3-5lb-skl-i3124172920.html

Zastanawiam się właśnie, będe stosował tylko i wyłącznie 90 gramów, nie więcej, mam nadzieje, że 3,5 lbs nie będzie jakąś sztywną pałą. Ktoś ma te kije, zaobserwował ich właściwości, może znajomi coś posiadali, proszę o pomoc.


[2013-04-09 16:25]

SpeeQ

Zależy mi na dalekich rzutach, ciężarek jaki będe stosował to 90 gramów, problem polega na tym, że tańsze wędki firmy Konger, Jaxon się do tego nie nadają. Konger Carbomaxx jest za miękki, nie wiem jak z Arcusem Black Carp. Wędziska Jaxon nawet te 3,5 lbs są znowu za słabe, nie chce mieć stracha przy rzutach.

Widziałem aukcje z wędziskami firmy Mistrall, nie wiem dokładnie o jakiej akcji są te wędziska, ale są sztywniejsze, tu znowu dylemat czy styknie 3,0 czy 3,5lbs, wędka cenowo jest na poziomie Kongerów. 

Tutaj przedstawiam jedną z ofert, wygląda to ciekawie, waga w porządku i nie jest to chyba jakiś szklak.

http://allegro.pl/karpiowka-mistrall-infinity-carp-3-6m-3-5lb-skl-i3124172920.html

Zastanawiam się właśnie, będe stosował tylko i wyłącznie 90 gramów, nie więcej, mam nadzieje, że 3,5 lbs nie będzie jakąś sztywną pałą. Ktoś ma te kije, zaobserwował ich właściwości, może znajomi coś posiadali, proszę o pomoc.



Witam
Ja używam tej wędki http://allegro.pl/nowosc-wedka-jaxon-cantara-carp-360-3lbs-haki-i3162268356.html.Wedka jest tania,sam jej uzywam tylko  jak zakładm 80g ciężarek i to 3lbs  spokojnie wystarcza.
Moim zdaniem wedka jest godne polecenia.

[2013-04-09 15:35]

Cały poprzedni sezon używałem kija arcus black carp 3,90 3lbs i ciężarkami 80g czy to tylko z kulką czy z martwą rybką machałem ile tylko siły i dawały spokojnie radę. W tym roku też przerzucam się na 90g i zostaję przy tych kijach.  [2013-04-09 17:21]

damianesco

Na jakie odległości leciał? [2013-04-09 17:46]

damianesco

Oczywiście ciężarki na jaką odległość leciały. Nikt nie łowi na te karpiówki?  [2013-04-09 20:50]

Dokładnie nie sprawdzałem bo mi to wystarczało na łowiskach gdzie wędkuje ale ponad 100m było na pewno. Ale już planowałem, że jak zejdzie lód to zrobię sobie testy odległościowe z 80g ciężarkiem i 90g i zobaczę jakie będą różnice. Jak będę wiedział to napisze.  [2013-04-10 10:06]

portofino

Damianesco po co Ci, taka ciężka wędka? jak już się uparłeś na mistrall to jedynie kup serię   aqua grande carp.

[2013-04-11 09:36]