Karpiówka

/ 19 odpowiedzi
WITAM
Mam taki problem chciałem kupić sobie karpiówkę ale nie wiem czy w teleskopie czy składaną
u mnie w sklepie są obydwie ale pani sprzedająca nie za bardzo się zna.
Za doradzenie z góry dziękuję
                                                               
                                                                                                      POZDRAWIAM   
piotrcarp


Zdecydowanie skladana  w teleskopie ma zupelnie inna akcje (2012/08/11 08:28)

leniuch135


Składana jest jest lepsza jak pan piotrcarp napisał ; ) (2012/08/11 10:38)

u?ytkownik119160


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ? (2012/08/11 13:59)

dawidwol


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


To po co powstają jednoczęściowe spinningi? Żeby było je trudniej przewozić? :) (2012/08/11 14:20)

u?ytkownik39933


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego. (2012/08/11 14:36)

dawidwol


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego.

Dokładnie :) (2012/08/11 15:02)

kamil11269


napewno teleskopowa jest łatwiejsza w transporcie (2012/08/11 16:39)

u?ytkownik119160


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego.

Dokładnie :)


e tam bzdura i to totalna ja na taką wedke wyjąlem suma 20 kg 3 tygodnie temu a miala to byc tylko karpiówka , wiec nie wedzisko wyjmuje ryby, tylko opoerator wedziska to ze tam pisze karp to naprawde mnie malo obchodzi , pozdrawiam :))) (2012/08/11 18:09)

u?ytkownik39933


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego.

Dokładnie :)


e tam bzdura i to totalna ja na taką wedke wyjąlem suma 20 kg 3 tygodnie temu a miala to byc tylko karpiówka , wiec nie wedzisko wyjmuje ryby, tylko opoerator wedziska to ze tam pisze karp to naprawde mnie malo obchodzi , pozdrawiam :)))


zgadza sie nawet na teleskop z napisem karp da sie złowic suma 20kg ale ja nie o tym ,piszemy o tym ze wedka teleskopowa na karpia to nieporozumienie i to nie karpiowka  a nie o tym co sie da na nia złowic,po prostu odnioslem sie do tego co wyżej napisałes ale to nie znaczy ze na taka wedke nie da sie złowic suma 20 kg (2012/08/11 19:18)

spines21


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego.





Na pewno szanowny kolega nie przeczytał wszystkich książek o połowie karpia więc skąd ta pewność,że tak jest napisane we wszystkich?Na pewno nie miał kolega możliwości połowienia na wszystkie karpiówki teleskopowe więc dlaczego nazywa kolega wszystkie szajsem?A może są nieszajsy wśród teleskopów?Kto to jest wędkarz profesjonalnie zajmujacego sie połowem karpi ?Żyje z tego co złowi?Jest grupa wędkarzy,którzy zarabiają na wędkowaniu,a właściwie na tym ,że używają sprzętu i przynęt określonych firm.Na pewno wśród karpiówek składanych jest sporo wędek  które-jak to kolega określił-"to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp".Pewno,ze składane mogą mieć lepszą akcje i wytrzymałość,ale można równie dobrze połowić na teleskopa.Zwłaszcza jak się nie łowi profesjonalnie tylko amatorsko.Przez trzy sezony łowiłem karpie na teleskopy i dawałem radę parę karpi złowić.Używałem Kongera Tele Karp Vega i Pelzera Zoom Carp.Całkiem dobre i solidne karpiówki.


(2012/08/11 19:41)

u?ytkownik39933


a kto wam powiedzial ze skladana jest lepsza od teleskopu ?


we wszystkich książkach o połowie karpia  jest to napisane ,mało tego wedka teleskopowa  na karpia to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp ,nie widziałem wędkarza profesionalnie zajmujacego sie połowem karpi zeby łowił na cos takiego.





Na pewno szanowny kolega nie przeczytał wszystkich książek o połowie karpia więc skąd ta pewność,że tak jest napisane we wszystkich?Na pewno nie miał kolega możliwości połowienia na wszystkie karpiówki teleskopowe więc dlaczego nazywa kolega wszystkie szajsem?A może są nieszajsy wśród teleskopów?Kto to jest wędkarz profesjonalnie zajmujacego sie połowem karpi ?Żyje z tego co złowi?Jest grupa wędkarzy,którzy zarabiają na wędkowaniu,a właściwie na tym ,że używają sprzętu i przynęt określonych firm.Na pewno wśród karpiówek składanych jest sporo wędek  które-jak to kolega określił-"to nie karpiówka tylko szajs z napisem karp".Pewno,ze składane mogą mieć lepszą akcje i wytrzymałość,ale można równie dobrze połowić na teleskopa.Zwłaszcza jak się nie łowi profesjonalnie tylko amatorsko.Przez trzy sezony łowiłem karpie na teleskopy i dawałem radę parę karpi złowić.Używałem Kongera Tele Karp Vega i Pelzera Zoom Carp.Całkiem dobre i solidne karpiówki.

nie przeczytałem rzecz jasna wszystkich książek na temat połowu karpia ,ale przeczytałem bardzo dużo książek i nie tylko ,na ten temat, a stąd pewność- bo nie ma po prostu karpiówek w teleskopie tylko wedki teleskopowe  z napisem karp a to wielka różnica , TO NIE SĄ KARPIÓWKI, nazywam je szajsem bo mają bardzo dużo słabych punktów z wiadomego powodu i nie nadają sie do połowu dużych karpi ,dla mnie to szajs,takie jest moje zdanie nikt nie musi sie z nim zgadzac,oczywiscie da sie na nie złowic dużego karpia ale to nieporozumienie,wedkarz profesionalnie zajmujący sie połowem karpi to wedkarz który łowi karpie  i profesionalnie do tego podchodzi ,czesto  np.przebywajac nad woda kilka tygodni tylko po to żeby doczekać sie jednego brania swojej wymarzonej ryby .
(2012/08/11 20:08)

spines21


nie przeczytałem rzecz jasna wszystkich książek na temat połowu karpia ,ale przeczytałem bardzo dużo książek i nie tylko ,na ten temat, a stąd pewność- bo nie ma po prostu karpiówek w teleskopie tylko wedki teleskopowe  z napisem karp a to wielka różnica , TO NIE SĄ KARPIÓWKI, nazywam je szajsem bo mają bardzo dużo słabych punktów z wiadomego powodu i nie nadają sie do połowu dużych karpi ,dla mnie to szajs,takie jest moje zdanie nikt nie musi sie z nim zgadzac,oczywiscie da sie na nie złowic dużego karpia ale to nieporozumienie,wedkarz profesionalnie zajmujący sie połowem karpi to wedkarz który łowi karpie  i profesionalnie do tego podchodzi ,czesto  np.przebywajac nad woda kilka tygodni tylko po to żeby doczekać sie jednego brania swojej wymarzonej ryby .







Czyli kolega nabrał pewności co do szajsowatości teleskopów po przeczytaniu dużej ilości książek?
Ja piszę o tym co znam z własnego doświadczenia.
Nie mam zamiaru toczyć sporów co to jest karpiówka,a co nie.Dla mnie to bez znaczenia-wędka służy mi do łowienia ryb i wcale mi nie zależy czy ktoś ją nazywa karpiówką czy jak mu się podoba.Jeżeli da się na nie złowić dużego karpia(na tele)to dlaczego to nieporozumienie?Pare dłuższych zasiadek zaliczyłem,ale kilka tygodni nie siedziałem na rybach.Myślę ,że na tym portalu nie ma zbyt wielu którzy takie sesje zaliczyli.Co do tego jakie kto ma zdanie na rożne sprawy to oczywiście zgoda-nikt nie musi się zgadzać z opiniami innych.Ja się nie zgadzam z opinią kolegi.Nie ma potrzeby robić z łowienia karpi jakiegoś halo.
(2012/08/11 20:36)

u?ytkownik39933


nie przeczytałem rzecz jasna wszystkich książek na temat połowu karpia ,ale przeczytałem bardzo dużo książek i nie tylko ,na ten temat, a stąd pewność- bo nie ma po prostu karpiówek w teleskopie tylko wedki teleskopowe  z napisem karp a to wielka różnica , TO NIE SĄ KARPIÓWKI, nazywam je szajsem bo mają bardzo dużo słabych punktów z wiadomego powodu i nie nadają sie do połowu dużych karpi ,dla mnie to szajs,takie jest moje zdanie nikt nie musi sie z nim zgadzac,oczywiscie da sie na nie złowic dużego karpia ale to nieporozumienie,wedkarz profesionalnie zajmujący sie połowem karpi to wedkarz który łowi karpie  i profesionalnie do tego podchodzi ,czesto  np.przebywajac nad woda kilka tygodni tylko po to żeby doczekać sie jednego brania swojej wymarzonej ryby .







Czyli kolega nabrał pewności co do szajsowatości teleskopów po przeczytaniu dużej ilości książek?
Ja piszę o tym co znam z własnego doświadczenia.
Nie mam zamiaru toczyć sporów co to jest karpiówka,a co nie.Dla mnie to bez znaczenia-wędka służy mi do łowienia ryb i wcale mi nie zależy czy ktoś ją nazywa karpiówką czy jak mu się podoba.Jeżeli da się na nie złowić dużego karpia(na tele)to dlaczego to nieporozumienie?Pare dłuższych zasiadek zaliczyłem,ale kilka tygodni nie siedziałem na rybach.Myślę ,że na tym portalu nie ma zbyt wielu którzy takie sesje zaliczyli.Co do tego jakie kto ma zdanie na rożne sprawy to oczywiście zgoda-nikt nie musi się zgadzać z opiniami innych.Ja się nie zgadzam z opinią kolegi.Nie ma potrzeby robić z łowienia karpi jakiegoś halo.
tak nabrałem tej pewnosci tylko w ten sposób bo nigdy bym nawet nie próbował łowic na tego rodzaju wedki nastawiajac  sie na duze karpie , mało tego jeszcze sie nie spotkałem  zeby ktos tego próbował,naprawde kolego nie wiesz o co mi chodzi??? na moich wedkach też nie ma napisu karp ,nie o napis tu chodzi tylko o własciwosci (moc,bardzo mało słabych  punktów,własciwosci rzutowe ,nie wspomne  o przyjemnosci z holu itd.),piszesz o własnym doswiadczeniu tak ok ,nie wiem na jak duze ryby sie nastawiasz i jak duze ryby wyciagnałes na ta "karpiowke" ,nie wiem nawet jak łowisz i na jakich wodach ale jesli  bedzie choc raz w twoim zyciu taka sytuacjia ze bedziesz łowił na dzikiej,trudnej wodzie,pełnej zaczepów i wezmie ci duzy karp np +20 a kołowrotek za dużo ci w tej sytuacji nie pomoże to uwierz mi wtedy zrozumiesz co miałem na myśli .nawet jak nie nastawiasz sie na duze ryby a  choc raz ma sie przytrafić taka sytuacja to mimo to nie warto łowic na teleskop karpiowy:),ludzie nastawiajac sie np. na sumy tez nie kupuja wedek sumowych tylko łowia z powodzeniem sumy (do czasu oczywiscie ) na karpiówki choc to tez nie porozumienie ,uwierz mi  sumiarz z prawdziwego zdarzenia,profesionalnie łowiący te ryby tego nie zrobi bo wie czym to może w każdej chwili grozic ;) pozdrawiam. (2012/08/12 15:23)

JKarp


CześćTak naprawdę kilka firm ma w ofercie karpiówki w wersji tele. Nie mówię o Jaxonach i innych naszych firmach. Składy takiej wędki mają ok 140-150cm. Ceny też są dość wysokie - stanowczo za duże jak na mój gust.JK (2012/08/12 16:18)

u?ytkownik39933


CześćTak naprawdę kilka firm ma w ofercie karpiówki w wersji tele. Nie mówię o Jaxonach i innych naszych firmach. Składy takiej wędki mają ok 140-150cm. Ceny też są dość wysokie - stanowczo za duże jak na mój gust.JK
witam.
słyszałem o tych teleskopach  tak wchodza juz takie wedki na rynek ,sa to jak piszesz wedki o bardzo duzych składach,własnie po to zeby było mało słabych punktów ,sa to wedki duzo lepsze od tych o których piszemy ale mimo wszystko to nie jest to ,ja mam na mysli troche inne teleskopy :))),te wedki to nowosc, jestem janusz przekonany ze mimo ze to troche  lepsze rozwiazanie to trudno bedzie spotkać z taka wedka nad woda np stevea briggsa :)pozdro. (2012/08/12 20:21)

JKarp


CześćTak naprawdę kilka firm ma w ofercie karpiówki w wersji tele. Nie mówię o Jaxonach i innych naszych firmach. Składy takiej wędki mają ok 140-150cm. Ceny też są dość wysokie - stanowczo za duże jak na mój gust.JK
witam.
słyszałem o tych teleskopach  tak wchodza juz takie wedki na rynek ,sa to jak piszesz wedki o bardzo duzych składach,własnie po to zeby było mało słabych punktów ,sa to wedki duzo lepsze od tych o których piszemy ale mimo wszystko to nie jest to ,ja mam na mysli troche inne teleskopy :))),te wedki to nowosc, jestem janusz przekonany ze mimo ze to troche  lepsze rozwiazanie to trudno bedzie spotkać z taka wedka nad woda np stevea briggsa :)pozdro.

CześćZgadzam się z Tobą. Jak dla mnie karpiówka to 12" lub 13" dwie części , moc jak kto lubi.JK (2012/08/12 20:59)

Marciniak9


Teraz na rynek weszły karpiówki 3 częściowe, a więc moc pozostała i w transporcie wygoda !!! (2012/08/13 09:49)

damian-kozlik


Powiem tak, nawet jezeli chodzi o karpiowki czy tez nie. Dla mnie bezkonkurencyjne sa skladane od tele. Sugeruje sie doswiadczeniem. Jakos bardziej czuje pasje lowiac na skladana niz na tele.

Teleskopy nie sa dla mnie jakos za stabilne, tymbardziej, ze 2 teleskopy roz...walily mi sie w przeciagu 3,4 lat, a 2 skladane mam juz okolo 7 i druga 10 - 12 lat. Mimo mojego wieku, tak dla jasnosci lowie ze szwagrem, wiec to nasze dobro wspolne. Dzielimy sie sprzetem.

(2012/08/13 11:25)