Zaloguj się do konta

Karpiówka vs feeder nastaw co polecacie

utworzono: 2014/03/14 14:57
FISHER997

Nie wiem jakie wędzisko lepsze łowie na podkarpaciu na stawach i rzece san są tam liny leszcze karasie karpiki i płocie do max 6 kg i tu pytanie co bedzie bardziej uniwersalne feder czy karpiówka którą tez moge zastosowac na żywca?. Z kolei czy na karpiówce zatne odpowiednio mała rybe.Moze i głupie pytanie ale nigdy na grunt nie łowiłem jedynie patrzyłem. [2014-03-14 14:57]

notaki

płocie do 6 kg ??
Zazdroszczę łowiska :D :D

A serio. Jest jeszce trzecia mozliwość. Zwykła gruntówka , chyba najbardziej uniwersalna na poczatek. No i tania, co przy zakupie wedki do metody, która może zwyczajnie nie pasować, nie jest bez znaczenia.
[2014-03-14 15:06]

Haryyy5

Zdecydowanie feeder na początek. To są uniwersalne wędki na które sobie w zasadzie wszystko połowisz. Ale o żywcu raczej zapomnij.
Ewentualnie tak jak kolega powiedział wyżej klasyczna gruntówka.
[2014-03-14 15:41]

Jędrula

Zdecydowanie feeder na początek. To są uniwersalne wędki na które sobie w zasadzie wszystko połowisz. Ale o żywcu raczej zapomnij.
Ewentualnie tak jak kolega powiedział wyżej klasyczna gruntówka.

 

Tak jak Kolega prawi , feeder to bardzo uniwersalny kij . Z jednym się nie zgodzę , jako kij żywcowy też się doskonale sprawdza , oczywiście przy odpowiednich parametrach - szczytowa akcja , najtwardsza szczytówka i odpowiednie cw .

 

 



[2014-03-14 16:29]

mateusz-falkiew

jeśli chodzi o twoje pytanie to zdecydowanie polecam ci feedera bo karpiówka jak sama nazwa wskazuje to wędka na karpia jest to sztywny kij który napewno nie przekaże tego co feeder który daje dużo radości z finezji i dużego wachlarza zastosowań sam posiadam i nie wyobrażam sobie innej metody jak właśnie feeder tak jak pisali ci wyżej koledzy masz rożne gramatury feederów począwszy od lekkich pickerów, quiwerów po feedery i kończąc na heavy feederach są jeszcze quiwer tipy ale to nie jest wędzisko na rzekę więc napewno znajdziesz coś dla siebie jeśli chodzi o swoje wymagania pozdrawiam  [2014-03-14 17:20]

FISHER997

Bardzo dziękuje za odpowiedzi po przejrzeniu internetów padło na 

MIKADO Trython Feeder 360/100g .Jak złowie jakis rekord to się na pewno pochwale,dziękuje i pozdrawiam .

[2014-03-14 18:12]