Zaloguj się do konta

Karpiówka Shimano Alivio

utworzono: 2012/07/22 18:11

Witam, mam zamiar kupić 2 karpiówki Shimano Alivio CX Specimen 360 cm. 2, 75 lb.proszę o opinie na temat tych kijów. Myślałem jeszcze o Czarnej Wdowie Daiwy, ale z tego co wiem jest dość twarda, a ja szukam miękkiej, parabolicznej wędki.Pozdrawiam. [2012-07-22 18:11]

Ajwory13

Witam posiadam dwa kije shimano alivio lecz jeden z nich ma cw. 3lbs a drugi 3,5lbs więc na temat 2,75 powiedzieć nic nie mogę, jednak wydaje mi się że model 2,75 jest jednak za miękki(zależy na jakich odległościach będziesz łowił) więc polecałbym kij 3lbs jest też nie dość twardy a hol rybki jest przyjemny. Używam ich od dwóch sezonów jak na razie sprawują się bardzo dobrze. Na temat Daiwy nic powiedzieć nie mogę. Może ktoś się jeszcze wypowie na ich temat. Pozdrawiam  [2012-07-22 19:19]

arturo polecam te daiwy  b.w.są to kije paraboliczne ,ale nieza miękkie.miałem w rękach Shimano Alvio CX 3lbs według mnie (przynajmniej odniosłem takie wrażenie)wędka nie jest pełnym parabolikiem ,dolna część jest nieco sztywniejsza natomiast część szczytowa jest bardzo miękka a nawet wiotka.aha jeszcze jedno słyszałem że wędki te lubią pękać ,a raczej zdażasie że wędka w czasie rzutu pęknie .ja słyszałem o 3 takich przypadkach ,natomiast o daiwie black widow tego nie słyszałem. [2012-07-22 19:39]

Ajwory13

Oj zaniepokoiłeś mnie informacją o tym że mogą pękać podczas rzutu ale rzucałem nimi rakietą zanętową używając dużej siły i nic nawet nie zatrzeszczało niemniej jednak muszę bardziej uważać. Co do tego czy to pełen parabolik raczej nie mam wątpliwości choć nie będę się sprzeczał bo dla porównania, Daiwy nie miałem nigdy w ręce.  [2012-07-22 20:30]

arturo polecam te daiwy  b.w.są to kije paraboliczne ,ale nieza miękkie.miałem w rękach Shimano Alvio CX 3lbs według mnie (przynajmniej odniosłem takie wrażenie)wędka nie jest pełnym parabolikiem ,dolna część jest nieco sztywniejsza natomiast część szczytowa jest bardzo miękka a nawet wiotka.aha jeszcze jedno słyszałem że wędki te lubią pękać ,a raczej zdażasie że wędka w czasie rzutu pęknie .ja słyszałem o 3 takich przypadkach ,natomiast o daiwie black widow tego nie słyszałem.
Chyba zdecuduje się jednak na Daiwe ...Pozdrawiam


[2012-07-22 20:45]