Karpiówka Mikado Fine Liner lub Daiwa Regal

/ 4 odpowiedzi
Witam.Mam zamiar kupić nową wędkę karpiową.Myślałem o mikado fine liner 390 3 lbs lub daiwa regal carp 390 3 lbs.Może ktoś coś polecić.Proszę napisać również co wybralibyście 2 czy 3 skład.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

konger11


W grę wchodzi tylko 2 składowa. (2016/07/04 10:35)

Haryyy5


W grę wchodzi tylko 2 składowa.

Nie przesadzaj. Ok, 2 składy są lepsze ale też nie można mówić że tylko to i nic innego. 3 składem nadal łowi się bardzo dobrze, a łatwość transportu nieporównywalna. jak masz miejsce i transport nie stanowi problemu bierz 2 sekcyjny a jak nie, to 3 składem też sobie połowisz komfortowo. 
  (2016/07/04 11:32)

konger11


Nie mówie, że są złe, bo sam przez kilka lat łowiłem na 3-składowe karpiówki, ale sie jakoś z tego wyleczyłem i teraz mam 2 składy. Prawie w każde auto wędki zmieścisz (zakładam, że nie posiadasz fiata 126p :D), a ja nie wyobrażam sobie już jeżdzić na karpie rowerem, musisz jechać autem bo inaczej się nie zabierzesz. Karpiarstwo to nie spining gdzie potrzebujesz tylko wędke i kilka sztucznych przynęt. Ja np łowie tylko amatorsko i niezwykle żadko, ale smam nie wiem kiedy sprzętu się nazbierał cały bagażnik.
Tak, 3 składowe wędki są może i lepsze w transporcie, ale przy rozkładaniu tego byłem już wkur... zdenerwowany (a na ryby jedzie się wypocząć); żyłka zawsze gdzieś się poplącze, no chyba że za każdym razem nad wodą montujesz zestawy od nowa (chyba tak się robi, ale mi by się nie chciało :) (2016/07/05 16:31)

Haryyy5



Tak, 3 składowe wędki są może i lepsze w transporcie, ale przy rozkładaniu tego byłem już wkur... zdenerwowany (a na ryby jedzie się wypocząć); żyłka zawsze gdzieś się poplącze, no chyba że za każdym razem nad wodą montujesz zestawy od nowa (chyba tak się robi, ale mi by się nie chciało :)

No tu się muszę zgodzić. Też zanim zacznę łowić wędkami 3 składowymi zdążę za 3 razy poplątać wszystko :P a potem jescze standardowo poplączę trochę przy składaniu :P  Natomiast po odchudzeniu toreb, wybraniu tylko najpotrzebniejszych rzeczy spokojnie jestem w stanie wszystko na grunt zmieścić w pokrowiec z wędkami, o ile nie idę na noc i wtedy czy rower czy autobus nie stanowią problemu. Najwięcej miejsca zajmuje zdecydowanie sprzęt biwakowy. Zmieści się może i do każdego auta ale w moim przypadku (hatchback) wędki 2 składowe miałbym od bagażnika aż do przedniej szyby. Upchnąć by się na pewno upchnęło ale jednak kompaktowość 3 składów do mnie bardziej przemawia.  (2016/07/06 12:57)