Karpiówka i feeder w jednym 130 gram wyrzut .

/ 6 odpowiedzi
Panowie macie jakieś opinie o wędkach łosz end goł czyli 2w1 karpiówka i feder w jednym 360cm 130 gram wyrzutu , od razu mówię że mam już za dużo federów ,bardziej chodzi mi o uniwersalność mniej klamotów itp
patryk-kociemba

Ja mam mojego cormorana bull fightera 360 do 120 gram, i powiem, że spokojnie z najmocniejszą szczyttówka mógłby zastąpić lekką karpiówkę, jest cieżkawy dzieki temu wiem, że jest masywny z grubym blanikiem, także spokojnie dał by rade. (2021/05/06 07:53)

berthold

Federy to ja mam , mam też dragon maxima heawy feder mocny ale nie o to mi chodzi , chodzi mi o wędkę dwa w jednym czyli dostajesz karpiówkę z dodatkową trzecią częścią którą wymieniamy na albo feder albo karp , nie mogę dodać linka ale to wędka karp-feder . (2021/05/09 10:40)

panterasrc

Nie mam takiej wędki i raczej nie widzę sensu żeby ją kupić.
Średnica, wielkość, ilość przelotek jest zupełnie inna dla karpiówki i feedera.
Duży cw i stosunkowo miękka akcja feedera pozwala stosować cieńsze żyłki i przypony, dlatego do jednego uniwersalnego kija należało by mieć dwie szpule z różnymi żyłkami, a właściwie to dwa kołowrotki bo do karpiówki powinny być mocniejsze niż do feedera.
Ostatecznie wolę dwie oddzielne uzbrojone kompletnie wędki, waga sprzętu wzrośnie około 300 gramów. (2021/05/09 21:33)

berthold

No właśnie o takie dwie sztuki mi chodziło , ale byłem w pobliskim sklepie i namówiono mnie na dwie karpiówki prologic 1c czy jakoś tak więc kupiłem , kołowrotki jakieś duże okumy mam ,chciałem mieć dwa w jednym a wyszło jak zawsze czyli pełny strych wędek i kołowrotków jak bym nie wyrzucił ze 15 staroci to pewnie z 40 szt. by tego było ,gorzej z kołowrotkami bo tylko ok 12 szt. się doliczyłem chyba że gdzieś się znajdą jakieś jeszcze , to choroba ? (2021/05/16 20:09)