Zaloguj się do konta

Wybór wędki karpiówki do ok. 200zł

utworzono: 2015/08/30 19:43
rafkaa

Witam , po wybierze kołowrotków dragon maxima przyszedł czas na kijki, mam budżet 200zł na sztukę muszę kupić dwa, i teraz tak długość 3,6m lub 3,9 jakas 3 składowa z cw 100-120
1 pytanie czy taka wedka karpiowa nada się na grunt bo głownie łowie na fileta sandacze, mniejsze sumki, na odległości 30-40m wyrzutu z brzegu to bedzie stanowiło 70% moich połowów resztę to karpie liny karasie leszcze, ?
2) jak sie nada to czy taka 3 składowa karpiowka będzie lepsza od aktualnie przeze mnie używanych shimano hyperloop AX TE 8000 cw 50-100g czy jest sens w ogóle zmieniać?
3) jezeli jest sens i będzie różnica to zastanawiam sie nad takimi kijkami:
-Daiwa Black Widow Carp 3,6 3lbs 3skladowa 204zł
-Shimano Alivio 3,6 3lbs lub może jakieś inne lepsze propozycje ?
[2015-08-30 19:43]

Robson86

Witam. polecam jeszcze: Mikado silver eagle... posiadam juz ok 5 lat i nie mam zastrzeżeń.. oraz daiwa phantom ale te o akcji pół parabolicznej te ze szczytową są za twarde...oraz anaconde base.. kije za nie duże pieniądze a mają zapas mocy i są wytrzymałe..
Pozdrawiam. [2015-08-31 11:57]

dmnx

daiwa black widow świetny stosunek ceny do jakości , jeśli łowisz z brzegu polecam 3,9 , chociaż sam uzywam 3,6. To pozwoli ci na dalsze wyrzuty , ja posiadam wersje 3lbs miekka ale przy holu wiekszego karpia daje duzo frajdy :D
[2015-09-01 01:13]

rafkaa

Tak czytałem że to są świetne kijki i cenę maja akurat, nawet znalazłem taniej po 180zł w lokalnym sklepie. Powiedzcie mi czy będzie różnica w stosunku do tych kijów które aktualnie mam teleskopy - który by się pierwszy złamał na dużej rybie Shimano hyperloop czy daiwa BW? [2015-09-01 09:02]

konger11

A ja ci nie poleciłbym black widow, zwłaszcza tych. Wędziska wykonane oczywiście wzorowo, ładny wygląd, ale za miękkie. Teraz rzucasz na odległość 40m, ale skąd wiesz czy za rok sytuacja nie zmusi cie do rzutów na 80m? Jak dla mnie wędki są za miękkie, jestem chyba też zwolennikiem sztywniejszych kijów. By złowić karpia trzeba to miejsce dobrze zanęcić, a gdy kogoś nie stać na zakup łódki (i tak na wielu wodach jest zakaz używania takiego sprzętu) to trzeba jakoś tam rzucić porządnym zestawem. Ciężarek 100g + kiełbaska PVA i podniesiesz Daiwe do rzutu i będzie ci się cała wyginała. Czytałem wiele opini i są tacy którzy podobno rzucają tymi wędkami z dużym obciążeniem, ale wg mnie to nie jest komfort rzucania. Mówię tutaj o DWB 3,6m 3lbs

Druga sprawa wędka 3 składowa - też długo się łudziłem, że to lepszy wybór transportowy i w ogóle. Bzdura! Zyskujesz tylko 50cm mniej na długości transportowej i problem ze składaniem i rozkładaniem wędziska. Pierwsza przelotka wędki 3 składowej jest częścią drugiego składu i gdy wędka jest złożona żyłka wychodzi z kołowrotka do tyłu w kierunku tej przelotki, no chyba, że obrócisz skład albo za każdym razem montujesz zestawy od zera i odkręcasz kołowrotek. Generalnie łatwiej jest rozłożyć i złożyć 2 składy niż 3 - to chyba jasne. Jak na ryby jedziesz autem - to wędka 2 składowa z pokrowcem zmieści ci sie w każde auto gdy złożysz siedzenia. No chyba, że jeździsz rowerem - ale wyjazd na karpie to chyba niemożliwy - chyba że ograniczysz ilość sprzętu do 50% :D

Generalnie ja bym ci polecał jeśli już chodzi o Daiwe - BW 3,60m, 3,5 lbs dwa składy. to troche ponad 200zł chyba, ale lepiej dołóż i się z tym nie spiesz jak nie masz kasy bo potem możesz żałować jak ja teraz. No chyba że jesteś uparty to mogę ci sprzedać moje dwumiesięczne BW 3 składowe 3lbs :D
[2015-09-01 11:45]

JKarp

Ouuu... to już Czrna Wdodowa be ? A tak się spierałeś he he ;


Robson dobrze podpowiedział - Anaconda Base w dwuskładzie :-)


JK


[2015-09-01 12:01]

konger11

Na przyszłość będe ci chyba bardziej ufał :)
No tak to już jest, że dopiero gdy człowiek się przekona na własnej skórze to wie czy jaką powinien podjąć decyzje. W sumie to tragedii nie ma, bo złowiłem na te wędki kilka karpi około 4kg i hol jest na prawdę przyjazny i daje dużo frajdy a wędka pracuje bez zarzutu nie wydając przy tym jakiś niepokojących dźwięków i stwarzając wrażenie, że nie jest to dla jakaś trudność. Ale uważam, że te wędki nie są przyszłościowe. Zwłaszcza gdy kolega chce łowić małe sumy, a jak akurat ci weźmie duży sum to tą daiwą będziesz go holował cały weekend.

Przy moim amatorskim łowieniu to posadając te daiwy nie jestem załamany, ale może te Anacondy by mnie bardziej uszczęśliwiały i sprawiły, ze byłbym bardziej pewien że mam sprzęt na każdą przygodę wedkarską. Nigdy ich w rękach nie miałem, ale skoro polecają to trzeba to wziąść pod uwagę.
[2015-09-01 12:44]

MadmaxM4

chłopy dobrze prawią odnośnie base w dwuskładzie.
cena rozsądna, zapas mocy jest (mowa o 3.5 lbs)
rzuty z pva to żaden problem.
może na 3 lbs hol sprawia więcej frajdy, ale chciałbym grzecznie zauważyć iż hol ma prowadzić do pogadania z ryba na macie a nie ciągania jej po wodzie.
łowiłem ostatnio na specyficznym łowisku w którym było sporo pali, gałęzi itp, zestawy kładłem dość blisko tychże miejsc i nie specjalnie wyobrażam sobie siłowe zawrócenie ryby wiejącej w zaczepy wędką 3 lbs.

miałem tez branie w środku burzy gdzie hol musiał być pewny i szybki, bo jakoś nie czułem się zbyt miło z wędka w dłoni gdzie wokół walą pioruny...

moj zestaw: base + spro long cast (bez wolnego biegu)
[2015-09-01 21:18]

rafkaa

Zdecydowalem sie na bw3sklad dostalem dobra cene 175zl w kolalnym sklepie obejrzalem, dwie wady zauwarzylem dolnik jest bardzo waski trzeba mocno reke zacisnac zeby pewnie trzymac wedzisko, co do gietkosci to taktycznie moze troche za gietka ale na tych hylerloopach co lowilem do ryba ponizej 3kg nie byla w stanie wygiac wedki takze ,tak jak pisalem planuje lowic ryby do 12kg na takie sie nastawiam, a milo bedzie poczuc i mniejszego leszczyka czy kolucha, opowiem wam wiecej co do gietkosci jak wroce z ryb, co do dwuskladu nie bylo takiej opcji byly tansze niz BW 3 skladowe ale zbyt niewygodne w transporcie, zwykle sam nie jezdze w aucie do badaznika sie dwu sklad nie zmiesci a na siedzeniu z tylu w aucie zwykle ktos jezdzi, poza tym bardzo dbam o sprzet i musialbym dokupic pokrowiec na takie dwie wedki, nie bylo by w tym nic niezwyklego gdyby nie fakt ze zwykle nie jezdze na ryby z 2 wedkami, mam zwykle jeszcze 2 splawikowki, zywcowke wszystkie teleskopy i a wtedy teleskopy by lataly po calym pokrowcu, predzej bym wowal teleskop i stracic na sile wedki, mimo ze wiem ze skladowe sa solidniejsze i.lepsze, aha i 3 wada faktycznie tragicznie sie sklada placze sie 2 sklad o kolowrotek [2015-09-02 12:16]

rafkaa

przetestowałem wędeczki i moim zdaniem bardzo fajne, ciężarki 40-50g miotają bez żadnego problem. celnie i nie uginają sie tak jak mi się wydawało że będą, dolnik aby za wąski :) reszta super :) [2015-09-05 13:37]

MadmaxM4

50gr to się to się byle feedrem rzuca.

załóż 100gr :-), a potem do 100gr dodaj jakieś pva :-)
[2015-09-05 16:40]

rafkaa

spokojnie ;) lobię mieć zapas mocy a na 40-50m i takim ciężarkiem rzucam bez problemu :) 
[2015-09-07 09:11]

RadekWedkarzBydgoszcz

Tak jak w tytule nie wiem jaką wędkę do łowienia na grunt (nie na feeder) wybrać w cenie do około 200 zł zastanawiam się nad JRC Contact 3.6 3lb i daiwa black widow 3.6 3lb ale może ktoś ma inne kije godne polecania? [2017-12-11 15:58]

fishark

Bardzo fajne karpiówki firmy Delphin, pięknie wykonane - https://www.carpmix.pl/149-wedki-karpiowe  , może ktoś miał i sie wypowie. Zamierzam z tej firmy kupić sobie feedera. [2017-12-11 17:53]

Tomchst

Mam od Delphina karpiówkę Nexisa, dla mnie sztos wędka. bardzo dynamiczne blanki pracujące ładnie po rekojęść, bardzo podoba mi się kultura pracy wędki przy rzucie, zapas mocy w blankach... no dobra miało być o feederach :) Z tego co pamiętam to na jednym forum zachwycali się Opiumami, moim zdaniem Magma jest naprawdę warta uwagi. [2018-08-29 22:01]