Karpiówka do pva.

/ 4 odpowiedzi
Witam jestem w trakcie kompletowania sprzętu karpiowego. Zostało mi wędzisko. Na oku mam dwa kije- Daiwa Black Wiodw 3Lbs 3,6m oraz Prologic C1 3Lbs 3,6 oba kije w wersji 3 składowej. Łowię głównie z użycie materiałów PVA i też nasówa się pytanie który z tych kiji lepiej sprawdzałby się w tej roli ? Z tego co wiem to obie wędki to paraboliki chodź często zdania są podzielone co do ich sztywności. Bardzo proszę o porade.
użytkownik26223

Cześć.Ja używam do pva (używam siatki) wędek Daiwa bw 3lbs w wersii 2częściowej. (2015/07/15 17:13)

TyberxSpin

Gdybym miał możliwość to wziąłbym tą BW 3,5 lbs 2cz no ale niestety jest jak jest i musi wystarczyć 3cz. Ale postanowiłem że mógłbym dorzucić te 40 zł i kupić polecaną Anaconde Base w wersji 12ft 3-3,25 lbs. Coś koledzy mogą o niej powiedzieć? Da rade machnąć nią ciężarkiem 70-80g + średni woreczek pva lub kiełbaska 32mm 15cm ? (2015/07/17 15:03)

Bernard51

Jak to się mówi że z marszu sdię lłowqi to zakładam woreczek PVA ale nie rzuzam a wywożę a dlaczego, worek stawia opór przy rzutach i są bliskie, więc wole wywieżć aby mieć sluszną odległośc od brzegu, bo jednak w okresie gdy nad wodą jest liczna ilość wędkujących to kaper jest bnardziej oddalony od zgiełku i wpadających koszyczków zanętowych i spręzyn. takie mam doświadczenia i przekonania, na wiosnę marzec kwiecien to pozwalam sobie na wyrzucanie zestawów a teraz już wywożę (2015/07/20 16:24)

JKarp

Da radę machnąć każdym kijem tylko napisz jak daleko chcesz rzucać ?
Kije 3cz to nie jest dobra decyzja.
JK (2015/07/20 17:33)