Karpiówka a metoda?

/ 55 odpowiedzi
klimator0


wstawię ale niestety nie dziś bo w pracy już jestem (2015/04/24 15:58)

notaki


aa...i jeszce jedno....
zasady zasadami, ale czasem warto je lamac( chocby dla testów ).
Jesli ludziska u Ciebie nie uzywaja pelletu, może warto spróbować i na zwykła zanete... jesli łowią w większości na kukurydzę, może warto spróbować i na nią ( czy na białego na przykład )
Jeśli brania sa konkretne... może warto spróbowac "na sztywno", a jesli ryba sie nie zacina, może sprobowac ta przynetę dac bezposrednio na hak.....

Kombinuj... i jeszce raz kombinuj.... (2015/04/24 16:00)

JKarp


Wiem że może zabrzmi to zuchwale ale nie kręci mnie łowienie na komercji. Tak mam w głowie poukładane że prawie jak do sklepu isć po rybkę :)A ja wole ja złowić :)
No to powinieneś spróbować tej komercji i zobaczyłbyś czy tam ryby zawsze biorą ;-)Nie jeden na komercji poległ ...bo na komercji ryby zachowują się tak samo jak na wodzie PZW. Czyli jak nie biorą możesz haczyk miodem posmarować i tak lipa.
JK (2015/04/24 16:00)

klimator0


heheh to ja już zgłupiałem, sądziłem że w te miejsca jest zciągana ryba zanętami innych wędkarzy i to daje mi większe szanse :) (2015/04/24 16:00)

klimator0







Wiem że może zabrzmi to zuchwale ale nie kręci mnie łowienie na komercji. Tak mam w głowie poukładane że prawie jak do sklepu isć po rybkę :)A ja wole ja złowić :)
No to powinieneś spróbować tej komercji i zobaczyłbyś czy tam ryby zawsze biorą ;-)Nie jeden na komercji poległ ...bo na komercji ryby zachowują się tak samo jak na wodzie PZW. Czyli jak nie biorą możesz haczyk miodem posmarować i tak lipa.
JK

Kolego jakoś naprawdę mnie to nie kręci wolałbym jedną rybkę na pzw niż 5 na komercji.Taki instynkt łowcy :) heheh (2015/04/24 16:03)

notaki


Moim zdaniem coś masz źle wywiązany haczyk z włosem. Dobry zestaw to 99,9 % zaciętych brań Jedno branie konkret na sześć godzin to nie jest zły wynik. Nic nie zmieniaj - wstaw może fotkę haczyka z włosem i kulką.
JK
Powiem tak.... na poczatku sam wiązałem zestawy i bywało róznie. W koncu kupiłem gotowe zestawy do method guru i jest sto na sto. Może haki do method muszą mieć specyficzny kształt i nie kazdy model haka się nadaje do samozaciecia na tak krótkim przyponie ? Co zauwazylem... moje wczorajsze karpie zacięte byly bardzo płytko. W nozyczkach wprawdzie ale prawie na krawędzi wargi. Jakby połkneły, ale hak wychodził juz bokiem pyska, gdy się wbił. Tak teoretyzuje , ale to też może byc przyczyna... (2015/04/24 16:05)

klimator0


A co sądzicie o gotowych pastach do metody ?Używał ktoś jakie jest wasze zdanie na ten temat?Gotowa pasta czy raczej pelecik? (2015/04/24 16:06)

JKarp


Ja też to znam :-) Wolę jedno branie na PZW niż pięć na komercji ale uwierz mi, że i komercja potrafi nauczyć pokory. Komercja jest dobra do sprawdzenia skuteczność zanęt, przynęt, zestawów.
JK (2015/04/24 16:06)

klimator0


Moim zdaniem coś masz źle wywiązany haczyk z włosem. Dobry zestaw to 99,9 % zaciętych brań.Jedno branie konkret na sześć godzin to nie jest zły wynik. Nic nie zmieniaj - wstaw może fotkę haczyka z włosem i kulką.
JK


Powiem tak.... na poczatku sam wiązałem zestawy i bywało róznie. W koncu kupiłem gotowe zestawy do method guru i jest sto na sto. Może haki do method muszą mieć specyficzny kształt i nie kazdy model haka się nadaje do samozaciecia na tak krótkim przyponie ? Co zauwazylem... moje wczorajsze karpie zacięte byly bardzo płytko. W nozyczkach wprawdzie ale prawie na krawędzi wargi. Jakby połkneły, ale hak wychodził juz bokiem pyska, gdy się wbił. Tak teoretyzuje , ale to też może byc przyczyna...



Słuszna uwaga kolego może faktycznie powinienem na początek kupić gotowy przypon  (2015/04/24 16:08)

klimator0


Moim zdaniem coś masz źle wywiązany haczyk z włosem. Dobry zestaw to 99,9 % zaciętych brań.Jedno branie konkret na sześć godzin to nie jest zły wynik. Nic nie zmieniaj - wstaw może fotkę haczyka z włosem i kulką.
JK


Powiem tak.... na poczatku sam wiązałem zestawy i bywało róznie. W koncu kupiłem gotowe zestawy do method guru i jest sto na sto. Może haki do method muszą mieć specyficzny kształt i nie kazdy model haka się nadaje do samozaciecia na tak krótkim przyponie ? Co zauwazylem... moje wczorajsze karpie zacięte byly bardzo płytko. W nozyczkach wprawdzie ale prawie na krawędzi wargi. Jakby połkneły, ale hak wychodził juz bokiem pyska, gdy się wbił. Tak teoretyzuje , ale to też może byc przyczyna...



Słuszna uwaga kolego może faktycznie powinienem na początek kupić gotowy przypon  (2015/04/24 16:08)

klimator0


Ja też to znam :-) Wolę jedno branie na PZW niż pięć na komercji ale uwierz mi, że i komercja potrafi nauczyć pokory. Komercja jest dobra do sprawdzenia skuteczność zanęt, przynęt, zestawów.
JK

Chyba racja jak pogoda dopisze to na weekend garść przyponów i zanęt i na poligon doświadczalny :) (2015/04/24 16:09)

klimator0


Łowię dopiero drugi sezon i jest dla mnie wiele zagadek :) (2015/04/24 16:10)

klimator0


Jak również pierwszy raz korzystam z pisanie tematów na forum a widzę że naprawdę to fajna sprawa:) (2015/04/24 16:11)

JKarp


Adam a ja sam robię zestawy i mam 100/100 :-)
Jak kupowałem było różnie.

Tak płytkie zacięcia mówią, że włos jest za krótki.

A zrób sobie sam pastę do metody :-)))))http://www.carpteamsport.pl/kuchnia-karpiowa/2158-qpasta-pelletowaq-bartosz-sopart.html
lub z innych przepisów w necie. Dużo taniej wyjdzie i sam robiłem z tego linku i jest całkiem dobra taka pasta.
JK (2015/04/24 16:13)

notaki


kupilem coś takiego:
http://bialaryba.pl/haki-z-przyponami-guru-speedstop-rigs-nr-10-12lb-p-7107.html

hak 10, przypon 0,20, z tym że o dlugosci 30 cm. Nie ma przeciez problemów ze skroceniem ;-)
a stoper na włosie jest rewelacyjny . (2015/04/24 16:15)

notaki


http://www.carpteamsport.pl/kuchnia-karpiowa/2158-qpasta-pelletowaq-bartosz-sopart.html (2015/04/24 16:16)

JKarp


Jak również pierwszy raz korzystam z pisanie tematów na forum a widzę że naprawdę to fajna sprawa:)
Bo gadasz z ludźmi co znają temat i chcą Ci pomóc rozwikłać tę The Method :-)JK (2015/04/24 16:17)

JKarp


Adaś " Idealnie dobrana wielkość haka oraz długość włosa "
No ja pytam do czego idealnie dobrana długość włosa ? Widzisz to jest chyba odwieczny problem gotowych przyponów z włosem - ja jak robię sam długość włosa ustawiam do wielkości przynęty indywidualnie. Całość zaczynam od d...y strony czyli robię oczko na plecionce, zakładam kulkę ( lub bałwanka lub co tam wymyślę ) i dopiero wiążę włos z przyponem ustawiając długość włosa.
JK (2015/04/24 16:23)

klimator0


a co koledzy sądzą o regulowanym włoscie rurką termokurczliwą? (2015/04/24 17:01)

klimator0


jakie haki stosujecie do metody ? (2015/04/24 17:06)

klimator0


Jak również pierwszy raz korzystam z pisanie tematów na forum a widzę że naprawdę to fajna sprawa:)
Bo gadasz z ludźmi co znają temat i chcą Ci pomóc rozwikłać tę The Method :-)JK


Dokładnie kolego:) (2015/04/24 17:14)

JKarp


jakie haki stosujecie do metody ?
Ostatnio jak łowiłem tym sposobem używałem coś z Anacondy o Nr 6 ale oczywiście jaki symbol nie pamiętam.
a co koledzy sądzą o regulowanym włoscie rurką termokurczliwą?

Ja łowię po dawnemu - żadnych D-rigów, D-coś tam..., rurek, pozycjonerów ;-) Te wynalazki nie mają wpływu na ilość brań.
Używam plecionki w otulinie i tylko węzeł bez węzła.http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,wedkarskie-zloto,329556
JK

(2015/04/24 17:25)

u?ytkownik165777


Witam . Do metody moje ulubione haki to -gamakatsu g carp method hook a jak trzeba mniejsze bardziej delikatne to owner pin hook . Gamakatsu tanie nie są ale nie tępią się zbyt szybko i są naprawdę skuteczne (2015/04/24 19:40)

gracjan2409


Wiem że może zabrzmi to zuchwale ale nie kręci mnie łowienie na komercji. Tak mam w głowie poukładane że prawie jak do sklepu isć po rybkę :)A ja wole ja złowić :)
No to powinieneś spróbować tej komercji i zobaczyłbyś czy tam ryby zawsze biorą ;-)Nie jeden na komercji poległ ...bo na komercji ryby zachowują się tak samo jak na wodzie PZW. Czyli jak nie biorą możesz haczyk miodem posmarować i tak lipa.
JK



Dokładnie jak kolega mówi łowiłem w tamtym roku na komercji i jak nie brały to nic nie pomogło różne specyfiki jeśli chodzi o komercji to tam jest ryba łowiona i wypuszczana tzn" zakuta " i jest ostrożniejsza i jest wyczulona na przynęty np zadpiowanę tak jest moja opinia.. A jeszcze odniosę się do twojego pytania czy coś zmieniać : musisz spróbować zmienić rozmiar hak np ; 4 na 6,, długość włosa, długość przyponu bo nie raz brak brani jest spowodowany zestawem a nie przynętą  czy zanęto. Staraj się obserwować wodę szukać spławów to na pewno pomoże.. I jeszcze zobacz sobie ten film, warty uwagi https://www.youtube.com/watch?v=-Qxoq8ZRODIwłaśnie myślałem jak ty że problem tkwi w zanecie lub przynecie ale po obejżeniu tego filmu zrobiłem jak koldzy karpiarze powiedzieli i za działało brania wzrosły:)... połamania  (2015/04/25 14:23)

klimator0


Witam wczoraj udało się złowić 50 cm karpika :)
Pokombinowałem z przyponami i zastosowałem się do rad szanownych kolegów :) (2015/04/27 20:13)