Karpiowanie zimą

/ 18 odpowiedzi
Witam mam pytanie.
Czy wędkowanie zimą jest bezpieczne dla sprzętu? Synalizatorów, kołowrotków i wędek?
marcin-sz


Zależy jaka zima (2018/11/18 11:29)

panterasrc


Zależy jaki sprzęt (2018/11/18 13:24)

Julian


Na tak mądre i niewątpliwie dociekliwe pytanie odpowiem ustami klasyka. Jest zima i musi być zimno . I tyle w temacie. (2018/11/18 13:46)

SK Karas


Na tak mądre i niewątpliwie dociekliwe pytanie odpowiem ustami klasyka. Jest zima i musi być zimno . I tyle w temacie.
A więc nie spodziewałem się tak inteligentnej odpowiedzi. Szczególnie że nie dotyczy ona pytania... A więc panie Julianie "klasyku" pytałem czy wędkowanie zimą jest bezpieczne dla sprzętu... Czy szron nie zaszkodzi elektronice w sygnalizatorach oraz mechanizmom w kołowrotkach? Spodziewam się teraz bardziej inteligentnych wypowiedzi napisanych przez bardziej inteligentnych ludzi...
(2018/11/18 18:25)

Julian


No to teraz do rzeczy. Żyjemy w strefie klimatycznej gdzie występują i upały i mrozy a co za tym idzie również opady deszczu i śniegu. Z podobnymi pytaniami to szanowny kolega powinien się zwrócić raczej do PRODUCENTA !!!! bo z doświadczenia życiowego jak i wędkarskiego wiem na prawie 100% że odpowiedz sprzedawcy będzie raczej enigmatyczana. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w tą tematykę wchodził. A producent zawsze może zgonić ewentualną wadę jako ,,usterkę" wynikającą z niewłaściwej eksploatacji. Zapewne słyszał kolega ( bo ja słyszałem i widziałem ) wodoszczelne zegarki i telefony z którymi nie można stać na deszczu a już broń Boże kąpać się. Mogę jeszcze wymienić elektronikę w samochodach czy motorach lub skuterach narażonych również na podobne warunki atmosferyczne. Piszę takie truizmy że aż dziw bierze - ale jest to powszechnie występujące zjawisko. Temat rzeka dobry materiał do napisania ( tu ukłon do kolegów po elektronice) pracy magisterskiej np. Wpływ warunków atmosferycznych na awaryjność układów sterowania i powiadamiania z elementami obwodów scalonych i sensorowych.Jak by głębiej wszedł to i może doktorat by ktoś spłodził. Mimo wszystko pozdrawiam kolegę i życzę sukcesów. Ps. Znając niektórych producentów z ich ,,produktami elektronicznymi " nawet bym nie próbował- i to jest dobra rada. A wędki i kołowrotki do łapania pod lodem były ,są i będą czym prostsze tym bardzej niezawodne na mrozie , deszczu i śniegu. (2018/11/18 19:45)

SK Karas


No to teraz do rzeczy. Żyjemy w strefie klimatycznej gdzie występują i upały i mrozy a co za tym idzie również opady deszczu i śniegu. Z podobnymi pytaniami to szanowny kolega powinien się zwrócić raczej do PRODUCENTA !!!! bo z doświadczenia życiowego jak i wędkarskiego wiem na prawie 100% że odpowiedz sprzedawcy będzie raczej enigmatyczana. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w tą tematykę wchodził. A producent zawsze może zgonić ewentualną wadę jako ,,usterkę" wynikającą z niewłaściwej eksploatacji. Zapewne słyszał kolega ( bo ja słyszałem i widziałem ) wodoszczelne zegarki i telefony z którymi nie można stać na deszczu a już broń Boże kąpać się. Mogę jeszcze wymienić elektronikę w samochodach czy motorach lub skuterach narażonych również na podobne warunki atmosferyczne. Piszę takie truizmy że aż dziw bierze - ale jest to powszechnie występujące zjawisko. Temat rzeka dobry materiał do napisania ( tu ukłon do kolegów po elektronice) Âpracy magisterskiej np. Wpływ warunków atmosferycznych na awaryjność układów sterowania i powiadamiania z elementami obwodów scalonych i sensorowych.Jak by głębiej wszedł to i może doktorat by ktoś spłodził. Mimo wszystko pozdrawiam kolegę i życzę sukcesów.Ps. Znając niektórych producentów z ich ,,produktami elektronicznymi " nawet bym nie próbował- i to jest dobra rada. A wędki i kołowrotki do łapania pod lodem były ,są i będą czym prostsze tym bardzej niezawodne na mrozie , deszczu i śniegu.
I o taką odpowiedź mi chodziło... Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam :D
(2018/11/19 23:24)

Julian


OK. Zobacz na You Tobe jak to wygląda np. spod lodu . A z tymi sygnalizatorami to Naprawdę !!! uważaj bo szkoda kasy i nerwów. Podobną historię miałem ze smartfonem co go od kolegów gdy odchodziłem na emeryture dostałem . Miał być wodoszczelny i odporny na wilgoć . Był ,,wodoszczelny" i ,,odporny " . A pies go j.... Mam już drugi ( mam nadzieję że koledzy z pracy nie przeczytają) ale z tym mimo zapewnień producenta uważam !!! Pozdrowienia i przysłowiowego połamania kija (2018/11/20 10:30)

odrofan


Też mi smartfon wpadł do wiadra z wodą podczas robienia zanęty, no i był wodoszczelny - woda weszła i już nie wyszła .
Co do łowienia zimą to widzialem w reklamach całe zestawy pokryte grubym szronem, wiem że są wędkarze którzy nie kończą sezonu karpiowego i zima jest dla nich wyzwaniem, ale osobiście takich doświadczeń nie mam. (2018/11/20 13:01)

JKarp


Moje sygnalki stały i na mrozie, i na słońcu i na deszczu, który padał praktycznie dwie doby. I nic im nie jest. Dobre sygnałki a takie mam mają płytkę w elektroniką zalaną czymś na kształt silikonu wię woda im nie straszna. Gorzej z tzw rosą ale znowu - dobre sygnłaki mają taką konstrukcję, żeby wilgoć skraplająca się w środku tam nie zostawała czyli mają wentylację i otwór na dole żeby woda mogła swobodnie z nich odpłunąć.
Wędki i kołowowrotki to temat rzeka - np smar w kołowortku żeby ten na mrozie normalnie pracował. I znowu - żadne towoty czy inne wynalazki. Dobry serwis używa co najmniej trzech różnych smarów żeby przesmarować mechanizm i "im więcej tym lepiej" zupełnie się tu nie sprawdza.
Wędka - nie sądzę, żeby mróz zaszkodził. Gorzej jak mokra wędka zostanie schowana do pokrowca. Wtedu na 100 % lakier się odparzy.
I na koniec - co znaczy zimą ? Bo teraźniejsze warunki pogodowe to nie zima a późna jesień.
JKarp (2018/11/20 13:04)

SK Karas


Dziękuję za dobre rady i połamania życzę :D
(2018/11/24 17:05)

mw74


Julian.Nie do końca się z Tobą zgodze odnośnie zegarków.Na te najlepsze mnie nie stać.Natomiast mam ich kilkanaście tych średniej klasy.I jak w specyfikacji jest napisane że jest wodoodporny to poprostu jest.Nie kupuj podróbek.Szanująca się firma na takie żeczy sobie nie pozwala. (2018/11/25 10:36)

Julian


Jezus Maryja. Blużnię . Jestem ostatnią osobą która by to badziewie kupowała . Więcej w tą tematykę nie wchodzę gdyż widzę że odnosi Ona dokładnie odwrotny skutek. Człowieku !!!! Wszystko zdziadziało i te Nasze ,,porządne marki też" A w słowo pisane nie wierzę . Na płocie było napisane pi....a . Chciałem polizać - drzazga w język mi wlazła. Przecież te porządne marki lecą po kosztach . Japońskie które Japonii nie widziały , niemieckie , włoskie francuskie . I to nie żadne podróbki tylko Ich KONCESJONOWANE !!!! ich marką wyroby składane przez małe chińskie rączki w Honk Kongu czy Taiwanie, Uważam że temat wyczerpałem . Tak jak tu na Naszym forum o Cormoranie Made in China. (2018/11/25 12:07)

Julian


Hong Kongu - tak ku gwoli ścisłości. Byk ale zaraz temat do następnej bzdurnej pisaniny. Pozdrawiam (2018/11/25 12:10)

SK Karas


Ok rozumiem wasze rozterki nt. zegarków ale to jest forum wędkarskie...
Proszę bardzo link do forum miłośników zegarków http://zegarkiclub.pl/forum/
:D :D (2018/11/25 13:16)

Julian


I tu się w całej rozciągłości zgadzam z kolegom. Zauważyłem że od dłuzszego czasu pewne ,,dyskusje" i wątki zaczynają żyć własnym zyciem i przybierają cechy klasycznej paranoi, Bo zaczeliśmy od sygnaliztorów i wędek po przez zegarki etc. dojdziemy do lądowania na Marsie. (2018/11/25 14:31)