Karpiowanie wiosną

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich karpiarzy. Karpiarstwo zacząłem w tamtym roku w lato i za bardzo nw jak zacząć skudecznie sezon.. Mam propozycje żebyście się podzielili jakich zanęt, przyponów, przynęt itp. urzywacie o tej porze roku.. Na pewno nie tylko ja na tym skorzystam.. :)
Zionbel


Witam wszystkich karpiarzy. Karpiarstwo zacząłem w tamtym roku w lato i za bardzo nw jak zacząć skudecznie sezon.. Mam propozycje żebyście się podzielili jakich zanęt, przyponów, przynęt itp. urzywacie o tej porze roku.. Na pewno nie tylko ja na tym skorzystam.. :)

Na pewno chętnie podziele się 2 radami z moim nowym młodym kolegą :skutecznie a nie SKUDECZNIEużywacie a nie URZYWACIEJak już ogarniesz temat chętnie podziele się swoimi spostrzeżeniami na temat metody :) (2015/03/09 21:47)

gucek6


Siemanko, jeżeli masz troche gotówki to powiem tak.Materiały na zestawy końcowe(plecionki)to tylko (Kryston) w otulinie lub bez zależy od łowiska i całego zestawu. Haki jakich ja używam to    ( Nash Fang X) rozmiar do przynęty dobierasz. Kretliki i reszta stali (CARPRUS Gizmo).  Leadcory Kordy lub Kryston.Latem najlepsze efekty są na słodkie przynęty (scopex,truskawka, ananas i.t.d), nie jest to reguła.Do zanęcanie pellety ziarna konopi gotowane,kukurydzy .Jeżeli chodzi o przynęty i zanęty to polecam firme (Jet Fish) chłopaki mają najlepszy towar...Pamietaj że lepiej poczekać jeśli nie masz tyle kasy i kupić coś naprawde dobrego i sprawdzonego niż kupić badziewie i tracić ryby i nerwy.To co Ci napisałem to moje osobiste spostrzeżenia każdy ma swoje zdanie na temat sprzętu i swoje ulubione marki......Pozdrawiam (2015/03/11 19:50)

ziober30


Najlepiej zacząć od szukania dobrego miejsca na wodzie, dobrego to znaczy takiego gdzie są ryby, a wiosną to nie jest takie proste. Na start jedna wędka na głęboką wodę, a druga na płytką (PZW) chyba, że szybko się połapiesz gdzie są ryby. Siedząc z wędkami w taki sposób jak opisałem wyżej obserwujesz wodę bo można zauważyć jakieś ruchy ryb. Ja tak zrobiłem i po obserwacji przerzucenie zestawów i efekt był. Wiosną i to nie jest tajemnicą nie przesadzamy z zanętą, najlepiej jest użyć jedynie PVA z pokruszonymi kulkami, pelletem, granulatem i mixem. Nie polecam w tym okresie żadnych ziaren. Co do smaku kulek to nie ma reguły. Wiosną stawiamy raczej na jakość, a nie na ilość i trzeba pamiętać, że woda jest zimna i np oleje nie pracują tak jak w ciepłej. Ja również używam w tym okresie haczyków o rozmiarze 6 i przynęty raczej neutralnie wyważone. (2015/03/12 07:04)

Bernard51


Teraz na wiosnę po zarybieniach jesiennych to nie ma problemu z wyjęciem karpika, po nad tydzień kaleczę takie 1-3kg codziennie, dziś pogoda nie sprzyja. (2015/03/12 10:01)