Karpie w zarośniętym zbiorniku

/ 31 odpowiedzi
Witam.
Chciałbym łowic karpie w bardzo zarosnietym zbiorniku w którym plywa dość sporo ilosć duzych karpi o wadze nawet do 20 kg ,o tej porze na dnie zalega duża ilosc zgnilych roslin oraz mułu,głębokosc nie przekracza 2m.
Jakie zestawy uzywac jakie przypony,ciezarki i przynety? Jakie miejsca wybierac, Na wodzie znajduje sie wyspa z której spadło kilka powalonych drzew, w tych miejscach znajduje sie takze bardzo duza ilosc zgnilej zieleni lecz przez wiekszosc dnia zucaja na nie cien drewa  znajdujacyce sie na wyspie  .Czy w tych miejscach klasc zestawy?  Czy moze blizej, przy trzcinach, ktore caly dzien sa nasloneczniane i na dnie znajduje sie troche mniejsza ilosc zieleni ?
Mam mozliwosc łowienia i necenia tylko z brzegu.
Z góry dziekuje  za odpowiedź.

Blitz

jak jest dużo zgniłej zieleni to stosuj mocny sprzęt, żeby wyjąć karpia razem z roślinami... swoją drogą nie wyobrażam sobie holu 20kg karpia w takiej dżungli.  (2014/04/23 09:07)

JKarp

"Witam.Chciałbym łowic karpie w bardzo zarosnietym zbiorniku w którym plywa dość sporo ilosć duzych karpi o wadze nawet do 20 kg ,o tej porze na dnie zalega duża ilosc zgnilych roslin oraz mułu,głębokosc nie przekracza 2m.Jakie zestawy uzywac jakie przypony,ciezarki i przynety? Jakie miejsca wybierac, Na wodzie znajduje sie wyspa z której spadło kilka powalonych drzew, w tych miejscach znajduje sie takze bardzo duza ilosc zgnilej zieleni lecz przez wiekszosc dnia zucaja na nie cien drewa  znajdujacyce sie na wyspie  .Czy w tych miejscach klasc zestawy?  Czy moze blizej, przy trzcinach, ktore caly dzien sa nasloneczniane i na dnie znajduje sie troche mniejsza ilosc zieleni ? Mam mozliwosc łowienia i necenia tylko z brzegu.Z góry dziekuje  za odpowiedź."
Powiedz czy sam próbowałeś namierzyć i łowić karpie?W sumie nie widząc zbiornika ciężko coś podpowiedzieć. Ja zacząłbym od tego, że namierzyłbym karpie i potem zaczął nęcić.Jeśli mówisz, że jest tak ciężko należy zestawy odpowiednio wzmacniać - żyłka 0,35 mm, sztrzałówka, bezpieczny klips, plecionka w otulinie minimum 25 lbs, haczyki mocne, kute dedykowane na takie warunki. Jako przynęta kulki - chyba, że chcesz toczyć walkę z drobnicą, która może pojawić się w łowisku.JK (2014/04/23 09:18)

Michal122333

Próbowałem je namierzać i znalazłem kilka fajnych miejsc na ktorych wydaje mi sie ze prebywaja karpie ,lecz kazde zazucenie w tamto miejsce konczylo sie tym ze zestaw lądował w tym zielsku . Stoswoałem zestaw bez strzalówki z metrowym leadcorem, bezpieczny klips, przypon ok 20 cm z plecionki w otulinie i na wlosie male pop upy lub bałwanki .
Jaki zestaw mozna dobrac do takiego zbiornika aby zestaw dobrze sie prezentowal ? (2014/04/23 11:04)

użytkownik158065

Witam.
Chciałbym łowic karpie w bardzo zarosnietym zbiorniku w którym plywa dość sporo ilosć duzych karpi o wadze nawet do 20 kg ,o tej porze na dnie zalega duża ilosc zgnilych roslin oraz mułu,głębokosc nie przekracza 2m.
Jakie zestawy uzywac jakie przypony,ciezarki i przynety? Jakie miejsca wybierac, Na wodzie znajduje sie wyspa z której spadło kilka powalonych drzew, w tych miejscach znajduje sie takze bardzo duza ilosc zgnilej zieleni lecz przez wiekszosc dnia zucaja na nie cien drewa  znajdujacyce sie na wyspie  .Czy w tych miejscach klasc zestawy?  Czy moze blizej, przy trzcinach, ktore caly dzien sa nasloneczniane i na dnie znajduje sie troche mniejsza ilosc zieleni ?
Mam mozliwosc łowienia i necenia tylko z brzegu.
Z góry dziekuje  za odpowiedź.

Ja o tej porze szukał bym karpi w najpłytszym, nasłonecznionym miejscu blisko roślinności lub zaczepów( zwalonych drzew kołków itp. ), na brzegu nawietrznym, z racji tego że to woda zarośnięta i dno zamulone zastosował bym przynęty pływające, dosyć długie sztywne przypony i  nie za ciężarki ciężarki, centyryczne o owalnym kształcie, plecionka na kołowrotku, strałówka i łowił bym " na sztywno". Sam łowię na jednym zbiorniku  w podobnych warunkach i za dużych problemów nie ma. Pozdro. (2014/04/23 11:19)

użytkownik158065

ps. no i najlepiej by było jak nie ma zakazu pływania skombinował byś sobie jakis srodek plywajacy, choc by maly pontonik z którego położył byś idealnie zestaw, na tego typu zbiornikach ja akurat  nie wyobrażam sobie łowienia z rzutu :) no i po drugie ponton pomógł by tez w wyholowaniu ryby. (2014/04/23 11:27)

Michal122333

http://www.korda.co.uk/rigz/how_to.php?id=14&rig=12 czy taki przypon bylby odpowiedni do takich warunków ? (2014/04/23 13:52)

użytkownik158065

Whity to bardzo chwytliwe przypony, mozna zastosować w tej sytuacji z powodzeniem, zerknij sobie też na 360 rig. (2014/04/23 19:52)

Michal122333

A jakiej strzalówki uzywac ? (2014/04/23 19:55)

użytkownik158065

ja stosuję z fluorokarbonu grubość 0,45-0,55 (2014/04/23 20:23)

Michal122333

Czy jest mozliwosc z brzegu połozenie zestawu aby dobrze sie prezentowal ?
Na tym zbiorniku niestety jest zakaz pływania srodkami plywajacymi ale jak i tak takich nie posiadam.
W lato kiedy zrobi sie cieplo mógłbym wejsc do wody i połozyc zestaw ale teraz jeszcze troche za zimno :D (2014/04/23 22:17)

gucek6

Jakie zestawy stosować w zielsku  czy na miękkiej pleciące czy w otulinie.Jaka długość zestawu (2014/04/24 17:42)

użytkownik158065

Jakie zestawy stosować w zielsku  czy na miękkiej pleciące czy w otulinie.Jaka długość zestawu

Karpie przyzwyczajone są do zbierania z zielska ślimaków i innych żyjątek więc najczęściej na tego typu zbiornikach sprawdzają się kulki pływające, choć nie jest powiedziane ze  na tonace czy bałwanki nie złowisz ryby :),   co do przyponów to stosuję  z miękkiej plecionki, długość jaką ja najczęściej robię to 25-35 cm, no chyba że chcesz postawić pływaka nad zielskiem to wtedy dobierasz długość przyponu do wysokości zielska które rośnie na dnie. (2014/04/25 12:51)

JKarp

http://www.swiatkarpiarza.pl/k,,materialy-pva/p,1688,solar-perfect-presentation-foam.html
Polecam użycie takiej pianki PVA :-)Użycie nie pozwoli na to, żeby ciężarek wciągnął przynętę w zielsko.

JK (2014/04/25 14:43)

Michal122333

A jakie przypony i zestawy stosowac do takich warunków ? (2014/04/25 21:43)

JKarp

Najprostsze jakie są :-)Ponad 20 lat temu wymyślono węzeł bez węzła, który do dziś jest skuteczny. Wymyślono też miękkie plecionki. Przy łowieniu z rzutu nie mam problemu typu czy aby coś nie ustawiło się tak jakbym nie chciał co przy innych zestawach ( Piotrek o nich pisał ) nader często się zdarza. JK (2014/04/25 21:59)

Michal122333

A w takich warunkach lepszy byłby zestaw z klipsem czy helikopterowy ? (2014/04/25 22:47)

Michal122333

I jeszcze jedno pytanie czy przy rzutach na 40-60m i zestawie przy twardych zaczepach ,z zestawem z metrowym leadorem obowiązkowa bedzie strzałówka (2014/04/25 22:54)

JKarp

Helikopter może być dobry ale zrób go tak jak w tym artykule - zmodyfikowany.http://www.lakefishing.com.pl/lowie_karpia/index.htmlIm wyżej zielsko tym odcinek pomiędzy krętlikiem a ciężarkiem dłuższy.
Jeśli zastosujesz plecionkę to strzałówkę należy zastosować bo to jest wentyl zestawu.JK

(2014/04/25 23:44)

Michal122333

Dzieki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie , plecionke w otulinie posiadam tylko 15 lb czy ona nie bedzie za slaba ? (2014/04/28 15:44)

JKarp

To zależy jakie te karpie mają być - 15 lbs to około 7 kg czyli wcale nie tak mało ale patrząc na to, że być może będzie to siłowy hol ja użyłbym 25 lbs.JK (2014/04/28 17:32)

Michal122333

Czyli karpie takie ok 10-15 kg przy odpowiednim holu uda się wycholowac ? (2014/04/28 17:50)

JKarp

Na " czystej " wodzie tak ale w Twoim wypadku, gdzie są zarośla i twarde zaczepy ciężka sprawa.JK (2014/04/28 18:09)

Michal122333

Posiadam jeszcze plecionke 50 lb ale jest ona bez otuliny moze lepiej ja zastosowac ? (2014/04/28 18:23)

Michal122333

I jeszcze jedno troche inne pytanie czy leadcore zakonczony pentelka mozna przywiazac do zyłki głównej zwykłym węzłem ? (2014/04/28 18:33)

Michal122333

Mam pytanie znalazlem miejsce na tym zbiorniku w ktorym zweza sie on do ok 20m przeciwny brzeg porosniety jest zadka  trzcina . Są tam "kupki" z lili i wlasnie tam chcialbym polozyc swoje zestawy.Glebokosc to tylko ok70 cm do 1m. Wszystkich karpiarzy jakich widuje tam klada swoje zestawy zupelnie w inne miejsca i w inna strone zbiornika .Ja pierwszy raz bym tam lowil. z polozeniem zestawu nie bedzi problemu poniewaz te miejsca oddalone sa jakies 5 m od brzegu .Czy moze to byc Dobra miejscowka ? czy raczej taka plytka  zamulona woda z roslinnoscia plywajaca nie jest najlepsza?

Pozdrawiam (2014/05/07 18:32)