Karpie to cwaniaki.

/ 17 odpowiedzi

  • konto usunięte

Karp
Witam was, mój problem polega na tym że od ponad tygodnia nęcę karpie w nie dużym stawie około 11ha. Populacja karpia jest bardzo mała może 10 karpi +10kg. Mam trzy miejscówki w których karpie żerują ale nie biorą. Przez 3dni nęciłem ziarnami kukurydza+konopia oczywiście również pellet i kulki,przez te 3 dni wrzuciłem do wody około 2 kg kuku, pelletu 8-16mm 1 kg kulki 0.5 kg.4 Dzień cisza 5 pellet i kulki bardzo małą dawką 6 cisza,7 kulki około 10 sztuk,8 cisza. Dzisiaj ziarna kuku 70%konopia20%rzepak10% około 1 kg sypkiej zanęty z pelletem 8 i 16 mm łącznie 2 kg mixu. Boje się jednego,że nie wytrzymam i po 14 dniach opadne z sił,karpie uczą pokory to wiem ale czy muszą aż tak przy tym męczyć ;) Kombinowałem na różne kuleczki,różne przypony i nic. Jak by staw nie był od mojego domu tak blisko(500m) na pewno już bym opadł z sił. Jakie mogłem popełnić błędy waszym zdaniem?
89krzysztof


Karpiarzem nie jestem, ale po takim okresie nęcenia dałbym im trochę luzu i nie rzucał nic do wody przez 2-3dni. A później dopiero zanęcił i łowił. (2014/08/25 23:04)

zbynio 33


Kolego, a łowisz w ogóle, czy tylko nęcisz? Jaka jest tam populacja innego karpia i innych ryb, bo może za mało necisz? Może nie w tym miejscu nęcisz. Może źle, lub zły zestaw kładziesz..........  (2014/08/26 03:52)

zwirek71


załóż na haczyk kukurydzę z białymi robakami albo spróbuj na czerwone robaki (2014/08/26 07:39)

Merkusz


Może spróbuj pelletem bardziej "mięsnym" . Jest już przełom lata i jesieni trzeba troszkę tłuszczyku na zimę zebrać :). Nęcenie w stawie to nic weź spróbuj zwabić karpie w rzece :( - tu jest loteria  :( .
u?ytkownik130601


Dzisiaj dałem karpią odpoczynek, jutro 3:30 pobudka żeby o 4 już być nad wodą. Zobaczymy jak to będzie. Nowe przyponki porobione,kulki zalane od rana w boosterze ;) Wszystko ładnie pięknie,ale czy doczekam się odjazdu ;D
Zbynio-Nęcę i łowie,miejscówka jest ok bynajmniej dwie bo karpie tam żerują,jedyniekombinacja z przyponami została.
zwirek-na kuku próbuję i to gotowaną i nic! robale odpadają bo same leszcze w nie wchodza a szkoda ;( nie raz biały robal na klipsie ratował wyprawę.
Merkusz-nece słodko i śmierdząco. (2014/08/26 21:18)

u?ytkownik158065


Witam was, mój problem polega na tym że od ponad tygodnia nęcę karpie w nie dużym stawie około 11ha. Populacja karpia jest bardzo mała może 10 karpi +10kg. Mam trzy miejscówki w których karpie żerują ale nie biorą. Przez 3dni nęciłem ziarnami kukurydza+konopia oczywiście również pellet i kulki,przez te 3 dni wrzuciłem do wody około 2 kg kuku, pelletu 8-16mm 1 kg kulki 0.5 kg.4 Dzień cisza 5 pellet i kulki bardzo małą dawką 6 cisza,7 kulki około 10 sztuk,8 cisza. Dzisiaj ziarna kuku 70%konopia20%rzepak10% około 1 kg sypkiej zanęty z pelletem 8 i 16 mm łącznie 2 kg mixu. Boje się jednego,że nie wytrzymam i po 14 dniach opadne z sił,karpie uczą pokory to wiem ale czy muszą aż tak przy tym męczyć ;) Kombinowałem na różne kuleczki,różne przypony i nic. Jak by staw nie był od mojego domu tak blisko(500m) na pewno już bym opadł z sił. Jakie mogłem popełnić błędy waszym zdaniem?

Powodów braku brań może być wiele ale u Ciebie (mimo że nie znam populacji karpi i innej białej ryby w tym zbiorniku)  na pewno jest błąd w nęceniu, moim zdaniem oczywiście :), wsypałeś przez 3 dni 2 kg kuku,  1 kg drobnego pelletu i pół kg kulek, pellet rozpuścił się po kilku godzinach :)  i wodzie na dzień zostało 0,66 kg kukurydzy i 160 gramów kulek czyli praktycznie nie było nęcone, taką ilość w przeciągu godziny zjedzą płoteczki i małe leszcze ;) (2014/08/26 21:57)

pompips


Sprawdziłeś dno jakie jest w miejscu w którym sypiesz ? I przychylam się do zdania Piotra za mało sypane lub za mało selektywnie.  Przypony jakie? Może spróbuj krótkich agresywnie zapinających sztywniaków. Mi ostatnio najwięcej brań przynoszą D-rigi wiązane na long shang nailer długość coś koło 10 cm. i do ostatniej zasiadki najwięcej spięć z nich miałem. Winne było kółeczko i mocowanie pelletu gumką, wydłużyłem pętle tworzącą d-rig kółko zastąpiłem krętlikiem rozmiar 22 w ten sposób ze drugie kółko  krętlika wystaje całe za łuk haka. Zabieg taki zrobiłem bo gumka którą mocowałem przynętę nie pozwalała się w sposób prawidłowy ułożyć hakowi na die i leżał on na dnie grotem do góry co z kolei powodowało zapięcie za górę pyska i wypięcie przy zacięciu.   (2014/08/26 23:00)

berthold


załóż na haczyk kukurydzę z białymi robakami albo spróbuj na czerwone robaki








nic z tych rzeczy tylko i wyłącznie metoda włosowa bo ta bestia tylko a w zasadzie najlepiej łapać ją na włos wtedy masz prawie pewność że jak pomlacka twą przynętę to już jest twój a na haku kuku to jak w totolotka (2014/08/26 23:03)

u?ytkownik130601


Dużych Karpi nie jest dużo,małych raczej tam nie ma bo te duże się nie wycierają,rybą dominującą jest tam leszcz,płoć,krąp,wzdręga,można trafić na sporego lina czy karasia złocistego,troszeczkę z dystansem podchodziłem do nęcenia bałem się że mogę napaskudzić w łowisku jak dam za dużo papu,nie mogę sprawdzić czy kulki zostały zjedzone woda jest tak zielona i zimna że nie dam rady zanurkować. Na chwile obecną jestem jedynym tam karpiarzem mój Tata odpadł,powiedział że na tym stawie już w tym roku nikt nie złapie karpia,ja się nie podaje i próbuje dalej ale najgorsze w ty wszystkim jest to że parę metrów od mojego zestawu spławia się karp a ja wracam od 16 sierpnia o kiju;( (2014/08/27 09:08)

u?ytkownik158065


Dużych Karpi nie jest dużo,małych raczej tam nie ma bo te duże się nie wycierają,rybą dominującą jest tam leszcz,płoć,krąp,wzdręga,można trafić na sporego lina czy karasia złocistego,troszeczkę z dystansem podchodziłem do nęcenia bałem się że mogę napaskudzić w łowisku jak dam za dużo papu,nie mogę sprawdzić czy kulki zostały zjedzone woda jest tak zielona i zimna że nie dam rady zanurkować. Na chwile obecną jestem jedynym tam karpiarzem mój Tata odpadł,powiedział że na tym stawie już w tym roku nikt nie złapie karpia,ja się nie podaje i próbuje dalej ale najgorsze w ty wszystkim jest to że parę metrów od mojego zestawu spławia się karp a ja wracam od 16 sierpnia o kiju;(


Jeśli się spławiają koło Twoich zestawów to wygląda na to że miejsce wybrałeś dobre teraz tylko sprawdź dokładnie strukturę dna, czy jest twarde, muliste czy czasem zestawy nie leżą w zielsku, zanęć porządnie bo Twoje dawki są zdecydowanie za małe i wstaw zdjęcie zestawów to postaram Ci pomóc, może coś jest nie tak z zestawami i karpie mimo że kręcą się w pobliżu, zasysają Twoje przynęty to się nie zapinają, druga sprawa może zestaw źle leżeć na dnie itd. temat rzeka :)


(2014/08/27 11:50)

zbynio 33


Dużych Karpi nie jest dużo,małych raczej tam nie ma bo te duże się nie wycierają,rybą dominującą jest tam leszcz,płoć,krąp,wzdręga,można trafić na sporego lina czy karasia złocistego,troszeczkę z dystansem podchodziłem do nęcenia bałem się że mogę napaskudzić w łowisku jak dam za dużo papu,nie mogę sprawdzić czy kulki zostały zjedzone woda jest tak zielona i zimna że nie dam rady zanurkować. Na chwile obecną jestem jedynym tam karpiarzem mój Tata odpadł,powiedział że na tym stawie już w tym roku nikt nie złapie karpia,ja się nie podaje i próbuje dalej ale najgorsze w ty wszystkim jest to że parę metrów od mojego zestawu spławia się karp a ja wracam od 16 sierpnia o kiju;(


Piszesz, że jest dużo leszcza. Leszcze biorą? Chodzi o ustalenie gdzie tkwi problem. Śliwa dobrze radzi. (2014/08/27 13:05)

u?ytkownik130601


Jeśli się spławiają koło Twoich zestawów to wygląda na to że miejsce wybrałeś dobre teraz tylko sprawdź dokładnie strukturę dna, czy jest twarde, muliste czy czasem zestawy nie leżą w zielsku, zanęć porządnie bo Twoje dawki są zdecydowanie za małe i wstaw zdjęcie zestawów to postaram Ci pomóc, może coś jest nie tak z zestawami i karpie mimo że kręcą się w pobliżu, zasysają Twoje przynęty to się nie zapinają, druga sprawa może zestaw źle leżeć na dnie itd. temat rzeka :)

Dosłownie takie same jak w filmiku ;)


https://www.youtube.com/watch?v=WfeSWuDwnVg (2014/08/27 13:53)

u?ytkownik130601


Właśnie wróciłem ze stawu byłem zanęcić,zwiększona dawka pelletu i kulek czyli w pierwsze miejsce pellet 16 mm 1kg i kulek 16mm około 300g(truskawka) w dwa następne miejsca po 1 kg pelletu i kulek 300g(halibut). Jutro daruje sobie karpiowanie odczekam dzień i w piątek spróbuję szczęścia. Od kilku dni zrobiła się stabilna pogoda i najważniejsze wieje z zachodu,oby tak dalej. (2014/08/27 20:17)

u?ytkownik27096


Ja bym na twoim miejscu zrezygnował już z pelletu na rzecz kulek może być tak, że pellet się rozpuści a karpie jeszcze nie wejdą w zanętę a kulki by zostały dłużej. Dla przykładu obecnie minimalna ilość kulek jaką nęcę na małych wodach to 1 kg i oczywiście do tego jeszcze kuku, konopie i na pierwsze nęcenie pellet.  (2014/08/27 21:25)

u?ytkownik130601


Ja bym na twoim miejscu zrezygnował już z pelletu na rzecz kulek może być tak, że pellet się rozpuści a karpie jeszcze nie wejdą w zanętę a kulki by zostały dłużej. Dla przykładu obecnie minimalna ilość kulek jaką nęcę na małych wodach to 1 kg i oczywiście do tego jeszcze kuku, konopie i na pierwsze nęcenie pellet. 


Już nie nęcę więcej dzisiaj był mój ostatni dzień,wiadomo jak będę wędkował to parę kuleczek muszę do wody wrzucić żeby karp się zainteresował mam czas do wtorku i mam nadzieje że trafię kolejnego dziukuska ;) Szczerze mówiąc mam 2km od siebie komercje i te karpie które wyciągałem 12,16,17 kg nie sprawiają aż tak tej przyjemności co złowienie karpia w niemożliwym i sam hol takiej ryby ahhh zajebiste uczucie ;)Taki dzikusek 10kg walczy jak komercyjna 15. (2014/08/27 21:45)

u?ytkownik158065


Jeśli się spławiają koło Twoich zestawów to wygląda na to że miejsce wybrałeś dobre teraz tylko sprawdź dokładnie strukturę dna, czy jest twarde, muliste czy czasem zestawy nie leżą w zielsku, zanęć porządnie bo Twoje dawki są zdecydowanie za małe i wstaw zdjęcie zestawów to postaram Ci pomóc, może coś jest nie tak z zestawami i karpie mimo że kręcą się w pobliżu, zasysają Twoje przynęty to się nie zapinają, druga sprawa może zestaw źle leżeć na dnie itd. temat rzeka :)

Dosłownie takie same jak w filmiku ;)


https://www.youtube.com/watch?v=WfeSWuDwnVg



Tomek zna się na rzeczy i przypony robi dobre tylko że na filmie są trzy przypony i każdy do innego zadania :),  na moje oko mimo wszystko problem tkwi w nęceniu ewentualnie coś jest nie tak na dnie, zestaw nie leży tak jak powinien itp. (2014/08/28 17:19)

u?ytkownik130601


Może i faktycznie błąd tkwi w zanęcaniu,ale już chyba nic nie da się zrobić bo zostało mi 4 dni urlopu ale mimo to bede próbował do niedzieli. Kolejne karpiowanie czeka mnie dopiero w połowie października i chyba nie ma szans żeby złapać karpia w tym stawie,ale i tak jestem z siebie dumny bo przyzwyczaiłem te karpie do kulek,pelletu i udało się złapać dwa miśki 5,7kg i 9.6kg.Choć jeszcze jeden dzikusek mi sie marzy taki do 15 kg ;) (2014/08/28 20:55)