Karpie odeszły z łowiska

/ 5 odpowiedzi
Witam państwa , mam pewien dylemat  którego nie potrafię wyjaśnic
Od początków kwietnia nęciłem na pewnym zbiorniku zaporowym (zbiornik +400ha a nęciłem 3-4 razy w tygodniu ) , początkowo pół kilograma kukurydzy + 20-30 kulek i łowiłem karpie do 4 kg , w połowie kwietnia zwiększyłem dawkę do kilograma kukurydzy i ~30 kulek , łowiłem w dalszym ciągu karpie do 4-5 kg i zaczynały leszcze podchodzić , w ostatnim tygodniu zwiększyłem do ponad 2,5 kg kukurydzy i ~30 kulek a kulki przynętowe zwiększyłem z 16 do 18mm a nawet bałwanków z 16 i 18 mm ( chciałem wyeliminować leszcze i niewielkie 3-4 kg karpie)

I nagle coś się zepsuło , karpie przestały brać, zawsze zaliczałem jakieś karpie przy jednym wypadzie a teraz przez cały dzień nie ma nawet brania, zmniejszyłem  kulki z powrotem do 16mm ale nic nie pomogło.

Zamiast sprowadzić większe karpie w łowisko to je wyprosiłem łącznie z brzdącami.
Podejrzewam , że złą taktykę nęcenia zastosowałem , ale chciałbym usłyszeć wasze opinię.
kargul


na kulki jescze za wczesnie HOPIEEEEEEEee moze ktos ci mydlo wrzucil w lowisko i ryba poszla hehe:-) pozdrawiam (2011/05/01 13:47)

rusikus


albo ktos przyuwazyl i szmate nasaczona w ropie wrzucil? ^^

czytalem kiedys o takim zdarzeniu...

(2011/05/01 15:07)

xaha


taktyke zastosowales dobra ale moze rybie nieprzypasowala zmiana przynety lub jak koledzy wyzej mydelko lub cos sa takie hu** (2011/05/01 16:56)

kargul


albo ktos przyuwazyl i szmate nasaczona w ropie wrzucil? ^^

czytalem kiedys o takim zdarzeniu...



no a jak sa takie ci/**e stare ze jak przyuwaza to zaraz cos popsuja i po rybie dlatego jak mi dluzej nie bierze z 1 miejsca ide w 2 i jest git (2011/05/01 17:05)

krystian20


to nie żdne mydło ani nic w tym stylu to tylko nagła zmiana ciśnienia!! u mnie jest taka sama sytuacja poprostu ciśnienie spadło i tyle;) (2011/05/01 17:11)