Zaloguj się do konta

Karpie i Amury w wyrobisku w Nielbarku koło Noweg

utworzono: 2009/05/16 22:16
szon21

Witam. Jestem z Nowego Miasta Lubawskiego aczkolwiek kiedyś mieszkałem w Nielbarku i mam pytanie do tych którzy wiedzą o jakie jezioro (wyrobisko) chodzi. Czy w tym wyrobisku jest jakakolwiek szansa złowienia karpia i amura???? Niektórzy mówią że powinien być karp ale niby mało, a jeśli chodzi o amury to podobno wcale nie ma. Jeśli ktoś wie coś o występowaniu tych ryb w tym zbiorniku to proszę o odpowiedź. [2009-05-16 22:16]

Witam! Karp jest faktycznie, sam złowiłem. Jest go w tym zbiorniku bardzo mało, brania i spławy najczęściej występują na części płytkiej (przed tablicą), pojedyncze sztuki trafiły się też na innych częściach wyrobiska. Nie nastawiałbym sie na niego specjalnie. Co do amura, to raczej nie ma go wcale, może jakieś pojedyncze sztuki. [2009-05-16 23:38]

szon21

Dziękuje. [2009-05-17 00:49]

Szkoda, że karp występuje tam sporadycznie. Byłoby to idealne miejsce na zasiadke karpiową :) [2009-05-28 17:01]

szon21

Masz racje Bartnik!!!! Jeśli tam by były karpie w licznym stadzie to byłoby to wymarzone łowisko xD [2009-05-31 18:37]

Łowisko naprawdę świetnepod każdym względem, ale myślę ze karp mu nie potrzebny ;-) Za to sumy całkiem niezłe już porosły-dwa lata temu miałem 130cm, w ubiegłym już dwa po 143 i 145cm. Ja się jeszcze do nich dobiorę...;-))) [2009-05-31 20:36]

szon21

Życzę powodzenia!! :) A może zdradzi mi pan coś o nielbarskich sumach?? Np. jaką metodą pan łowi?? [2009-06-15 22:21]

Cóż...metoda-nic specjalnego, przeważnie gruntówka. Ważniejsze jest namierzenie stanowiska. Na wodzie stojącej moim zdaniem jest to trochę trudniejsze niż w rzekach,można też próbować nęcenia. Myślę, że nie ma co się rozpisywać-na portalu jest sporo na temat suma, a zresztą po okresie ochronnym pewnie często będę na Nielbarku. Najlepiej jak pogadamy nad wodą ;-) Pozdrawiam-jak tam karpiowe łowy? (na Kuligach w tym roku już kilka ładnych wróciło do wody, amurek też "gryzie"-pewnie widziałeś Darkową 15-tkę). [2009-06-16 00:08]

szon21

Pewnie że widziałem tego pięknego amurka w gazecie :) Nic tylko pozazdrościć temu panu któremu udało się złowić tę piętnastkę . A jeśli chodzi o mnie i "moje" karpie to jestem na etapie gromadzenia konkretnego sprzętu, mam bzika na punkcie karpi i amurów!! Ceny sprzętu są troszkę wysokie a więc będę musiał jeszcze troszkę pozbierać kasy. Razem z moim dobrym kumplem mamy zamiar profesjonalnie zająć się polowaniem na karpie i amury. A pytałem pana gdzie w okolicy można zapolować na karpia bądź amura ponieważ gromadzę wszystkie wiadomości które ułatwią mi wejście na "karpiowy szlak" :) Mam nadzieje ze będzie okazja porozmawiać nad wodą, może kiedyś nawet pozwoliłby pan abyśmy razem z moim kolegą dołączyli się do pana podczas jakiejś zasiadki sumowej ?? Pozdrawiam, do usłyszenia. [2009-06-17 00:57]

Jasne-na pewno nie raz spotkamy się nad wodą ;-) Niedługo mam urlop, odezwę się jak będę miał już konkretne plany. Pozdrawiam! [2009-06-17 05:18]