Karpie a spleśniały chleb

/ 7 odpowiedzi
Witam. Gościu,który posiada staw,a w nim karpie takie 4-5 miesieczne,ma dostęp do dużej ilości chleba,którym te karpiki karmi. Z uwagi na to,że one nie są chyba w stanie zjeśc wszystkiego naraz,wiec on cześc chleba skladuje w jakims tam magazynku,no i ten chleb lekko pleśnieje. Widziałem,ze on i taki nadpleśniały też im rzuca,a one go sobie jedzą. Pytanko moje takie: czy ten chlebek będzie miał wpływ na zdrowotnośc tych karpików, ich przyszły może smak itd.
Sypie im też groch,który zakupil w jakiejś centrali nasiennej. Myśle ,że groch to ok,ale ten chleb? On twierdzi,ze gdzies wyczytał,że im nic nie będzie. Dzieki.
JKarp


Pozostawiam bez komentarza nawet jeśli chodzi o groch.JK (2013/08/21 17:58)

grzesiek35


też tak myśle. hehehehehe. (2013/08/21 18:13)

u?ytkownik26223


Jakby gościu miał odrobine oleju we łbie to by wiedział że spleśniały chleb jest szkodliwy ogulnie pleśń wcale nie jest zdrowa,wręcz szkodliwa.
Poza tym rybom nie sypie sie surowych ziaren gdyż ziarna pęcznieję w żołądkach ryb "rozdymając" je. (2013/08/21 18:19)

lukaszszwagier


ja sypię pszenicę...od wody pęcznieję, jest miękka i łatwo strawna. Do tego kukurydze, ale tylko ze śrutowaną...wtedy karpie ją trawią bez problemu. Przed każdym karmieniem sprawdzam czy poprzednia porcja została zjedzona ( w karmniku) na zapas nie można wrzucać, bo ziarno szybko się psuję, zwłaszcza w upały. Chleb też wrzucam, ale tylko tyle, ile zjedzą...nigdy na zapas. Moje karpie nie rosną może tak szybko jak na paszach stosowanych w hodowli, ale trafiają się już przyzwoite...i zdrowe ;] (2013/08/21 18:42)

wirefree


Dobrze że nie wiecie co daje sie rybom do jedzenia w hodowli przemysłowej bo nigdy byscie ich do ust nie wzieli.

(2013/08/21 22:15)

Jakub Woś


Jak mu zdechną to będzie miał nauczkę ale raczej nic im nie będzie. Kto studiował i mieszkał w akademiku wie że pleśń nie jest taka straszna :) (2013/08/21 22:57)

Bernard51


Dobrze że nie wiecie co daje sie rybom do jedzenia w hodowli przemysłowej bo nigdy byscie ich do ust nie wzieli.

......tylko na bakutil oddali he he- dużo jest produktów które spożywamy nie wiedząc o technologii produkcji?

A spleśniały chleb to już nie do przyjęcia aby tym karmić własne karpie, stare porzekadło mówi "wolność Tomku w swoim domku"

(2013/08/22 04:39)