Zaloguj się do konta

Karpiarze co o tym sądzicie ?

utworzono: 2012/08/25 19:35

witam. miałem wczoraj ciekawą sytuację na rybach ,łowiłem na gliniance  na   wypłyceniu przy spadzie,głębokości około 100-120cm ,woda bardzo czysta ,dno jasne .postawiłem dwa zestawy na karpia ,zestawy z workami pva (pokruszone kulki ,pellet 8 i16 mm) + na około zestawów po 10 kulek na zestaw i około pól kg kuku z konopiami i orzechami tygrysimi ,zestawy to zwykłe miękkie przypony około 20cm na włosie bałwanki z kulek 20,14mm i 16,14mm. dodam ze wczesniej  z tego miejsca łowiłem  na te zestawy amury i karpie do 15kg .przez całą noc  nie miałem nawet piknięcia a rano okazało sie ze wszystko zostało wyjedzone oprócz kulek na włosach:). karpie do tej pory nie bały sie na tym łowisku bałwanków ,zestawy wyglądały tak jak by nie były wypluwane przez karpie ,jedyne co mi przychodzi do głowy to ze ryby wpłyneły w łowisko w dzien a nie jak dotąd w nocy i odstraszał ich wygląd zestawów ,przypon itd co wy na to??? pozdrawiam.
[2012-08-25 19:35]

piotrcarp

Witam moglo tak byc jak piszesz ze ryba wplynela w dzien a estawy jej sie nie spodobaly .Mialem tydzien temu podobna sytuacje rano zlowilem karpika pelnoluskiego 10kg, wywiozlem zestaw i donecilem kukurydza i kuleczkami czekalem na branie do 16godz i nic wiec postanowilem poplynac sciagnac markera i sprawdzic co na lowisku i sie tez zdziwilem na dnie widzialem tylko moje zestawy a po sypnietej kukurydzy ani sladu nie bylo a woda tak jak u Ciebie krysztal tylko glebokosc okolo 2m na spadzie gdzie mialem zestawy i lagodny spad do 4m. Cos w tym jest ze ryba potrafi omijac zestawy a lowisko wyczyscic slyszalem juz wiecej takich przypadkow o sprytnych karpiach.
[2012-08-25 21:36]

karpiarzdarek

Drobnica wyjadła zanętę a przynęty były za duże dla niej. Karpie i amury po prostu nie żerowały. Ja 4 doby bez piknięcia co jest moim nowym rekordem :)
[2012-08-26 08:31]

withanight88

Ja 4 doby bez piknięcia co jest moim nowym rekordem :)

hehheeheh  :))) Rekord to rekord :) [2012-08-26 10:00]

lukas hasselt

drobnica  wyjadala  .. nie  byl bym az tak tego pewien ... drobnica  skubie rownierz balwanki  i wygladaja one  jak oblizane z kazdej strony 

[2012-08-26 10:24]

Adriann

Ja 4 doby bez piknięcia co jest moim nowym rekordem :)

hehheeheh  :))) Rekord to rekord :)

W Twoim wypadku to nic nowego :]

Drobnica kulek nie da rady wyjeść....

Wracając do tematu to daj zestaw pod kolor dna i powinno być lepiej - kumpel miał także na spadzie 1.5 metra taką sytuację i zastosował zestaw pod kolor zanęty ( wręcz  identyczny ), co o dziwo okazało się strzałem w 10 :D

Powodzenia
[2012-08-26 12:45]

Drobnica wyjadła zanętę a przynęty były za duże dla niej. Karpie i amury po prostu nie żerowały. Ja 4 doby bez piknięcia co jest moim nowym rekordem :)

nie czytasz kolego co pisze ,to nie drobnica ,miałem karpie w łowisku,to karpie wyjadły zanete.
[2012-08-26 14:05]

moim zdaniem to na 90% zestaw odstrasza ryby bo żeruja w dzień ,spróbuje oblepić ciężarek piaskiem z łowiska a przypony zrobić z fluorokarbonu.
[2012-08-26 14:11]

piotrcarp

moim zdaniem to na 90% zestaw odstrasza ryby bo żeruja w dzień ,spróbuje oblepić ciężarek piaskiem z łowiska a przypony zrobić z fluorokarbonu.

Mozesz jeszcze zastosowac zamiast olowianego ciezarka zwykly kamien z lowiska z wklejonym kretlikiem i wstawic z lluorokarbonu koncowy odcinek zestawu okolo 5m
[2012-08-26 14:19]

Mozesz jeszcze zastosowac zamiast olowianego ciezarka zwykly kamien z lowiska z wklejonym kretlikiem i wstawic z lluorokarbonu koncowy odcinek zestawu okolo 5m

tez o tym myslałem ,dobry pomysł ,bede musiał cos pokombinowac bo szkoda bran ,zauważyłem ze mam brania tylko w nocy ,jade z godine na nockę ,ciekawe co dziś sie wydarzy :)
[2012-08-26 14:23]

piotrcarp

tez o tym myslałem ,dobry pomysł ,bede musiał cos pokombinowac bo szkoda bran ,zauważyłem ze mam brania tylko w nocy ,jade z godine na nockę ,ciekawe co dziś sie wydarzy :)

To powodzenia jak cos wymyslisz to daj znac jak efekty
[2012-08-26 15:05]

karpiarzdarek

Nie napisałeś że miałeś w łowisku karpie.
Użyłeś grubych przynęt i drobnej zanęty.
Wnioski nasuwają się same i szukasz dziury w całym.

Leszczyk 20 cm potrafi zapiąć się na kulkę 16 mm a że nie ma siły pociągnąć 100 g. ciężarka to przez cały dzień łowiłem na trupka. Szkoda że nic się nie skusiło.
Zobacz na wielkość swoich przynęt i porównaj je z pokruszonymi kulkami czy kukurydzą, drobnica nie musi tego zjeść ale potrafi przenieść w inne miejsce a jak łowisz na spadzie to spada na głęboką wodę i nie widzisz.
[2012-08-26 20:34]

Nie napisałeś że miałeś w łowisku karpie.
Użyłeś grubych przynęt i drobnej zanęty.
Wnioski nasuwają się same i szukasz dziury w całym.

Leszczyk 20 cm potrafi zapiąć się na kulkę 16 mm a że nie ma siły pociągnąć 100 g. ciężarka to przez cały dzień łowiłem na trupka. Szkoda że nic się nie skusiło.
Zobacz na wielkość swoich przynęt i porównaj je z pokruszonymi kulkami czy kukurydzą, drobnica nie musi tego zjeść ale potrafi przenieść w inne miejsce a jak łowisz na spadzie to spada na głęboką wodę i nie widzisz.

były wyjedzone  kulki 20 i 16 mm a zestawy leżały rano identycznie  stąd podejrzewam ze to karpie
[2012-08-27 11:09]

nie  zdążyłem oblepic piaskiem ciężarka i kupic fluorokarbonu wiec łowiłem na te same zestawy i miałem branie około  godzinie 5.20 ,była jeszcze szarówka ,karp 11,15kg wziął na mango dynamita pop up 20mm
[2012-08-27 11:14]

piotrcarp

nie  zdążyłem oblepic piaskiem ciężarka i kupic fluorokarbonu wiec łowiłem na te same zestawy i miałem branie około  godzinie 5.20 ,była jeszcze szarówka ,karp 11,15kg wziął na mango dynamita pop up 20mm

To gratulacje za karpika taki powyzej dychy to juz cieszy a sa wedkarze co lowia po dwadziescia lat i takiego na oczy nie widzieli a sie wymadrzaja na forum
[2012-08-27 22:10]

To gratulacje za karpika taki powyzej dychy to juz cieszy a sa wedkarze co lowia po dwadziescia lat i takiego na oczy nie widzieli a sie wymadrzaja na forum

a dziekuje ;) ,walczył jak by miał przynajmniej  z dziesiec kg wiecej :) ,20min zabawy na pontonie ,karp (jak i mysle z 90% ryb na tej wodzie )nie miał  na pysku sladu po haczyku.
[2012-08-27 23:52]

JKarp

CześćKurcze taki ciekawy temat a ja dopiero zauważyłem.Też miałem kiedyś podobny problem - kulki wyjedzone, kukurydza też a nawet nie pikło.Ja wydłużyłem włosa i pomogło. W tej chwili wolny kawałek pomiędzy kulką a haczykiem ma z 2,5 - 3cm.JK [2012-08-28 07:26]

śliwa wstaw w końcu jakieś fotki , żebyśmy mogli pooglądać te twoje karpiszony a nie tylko do gazet wysyłasz ;-))))

[2012-08-28 08:00]

Janusz 2,5-3 cm powiadasz ??? ;-)))) robisz znowu błędy niewybaczalne a karp to czuje i nie chce brać ;-))) [2012-08-28 08:03]

JKarp

CześćChce, chce - gdybyś zobaczył takie zestawy jakie ja ostatnio widziałem ;-)Z kulką 32mm, pop-up 20mm - odległość ok 3cm a maluszek 2kg bez problemu zassał i się zaciął.JK [2012-08-28 08:14]

mikku

CześćChce, chce - gdybyś zobaczył takie zestawy jakie ja ostatnio widziałem ;-)Z kulką 32mm, pop-up 20mm - odległość ok 3cm a maluszek 2kg bez problemu zassał i się zaciął.JK

Dokładnie tak. Ja nawet widziałem włos 5 cm na zywo i w internecie jakiś Polak też pokazywał takie włosy. Co do kulek to nawet na 36mm kiedyś z powodzeniem łowiłem trójki. Teraz trochę dostałem w kośc i sceptycznie do tego podchodzę od przyszłego sezonu a także do kolorów i właśnie moim zdaniem w 90% ryby odstrasza kolor kulki co by potwierdzało że im jaśniej tym kolor bardziej jest widoczny.  [2012-08-28 15:59]

mikku

Kolor mam na myśli łowisko Kolegi Śliwy. [2012-08-28 16:00]

A jak by tak pomalować dno pod kolor kulek?   :)

;-))))))))))))))))))))))))))))) 

kolega śliwa dał radę 11 wyciągnął , teraz będzie próbował go łowić jeszcze z 5 razy ;-))) ciekawe jakie pomysły znowu mu wapdną do tej mega mądrej GLACY ;-)))

[2012-08-28 21:21]

A jak by tak pomalować dno pod kolor kulek?   :)

;-))))))))))))))))))))))))))))) 

kolega śliwa dał radę 11 wyciągnął , teraz będzie próbował go łowić jeszcze z 5 razy ;-))) ciekawe jakie pomysły znowu mu wapdną do tej mega mądrej GLACY ;-)))

no widzisz i na kulki a ty na swoja kukurydze nawet 3 kg nie potrafisz złowic

[2012-08-28 22:17]

Sliwa - ludziska proszą o fotki. :)  To też czary. Nie ma fotek! Jest tylko jedna z ryba pożyczoną od kumpla na łowisku komercyjnym. Czary.......... :)

zdiecie ma 600kb a można wstawic zdjęcie do 100kb bo może bym wstawił jak by mnie ktos poprosił kto ma troche pojecia o wedkarstwie panie boloo27 :)
[2012-08-28 22:22]

śliwa wstaw w końcu jakieś fotki , żebyśmy mogli pooglądać te twoje karpiszony a nie tylko do gazet wysyłasz ;-))))

a co szkoda ci drobnych na WW lub karpmaxa

[2012-08-28 22:25]