Karpia, czy tylko na kulki?

/ 31 odpowiedzi
Andrzej66


marek-debicki , zapodałeś 2 tematy o tym samym temacie, Admini chyba jednego usunęli, tylko , że tego usunęli ten temat który miałeś objaśniony. Dopisz jak wygląda Twój zestaw włosowy. :) I może jeszcze gdzie na wodzie łódz kotwiczysz (przy brzegu, dalej na wodzie)? (2011/01/04 14:49)

marek-debicki


Hej!

Opisywanym okresem był lipiec od 4.07. do 10.07. W tym okresie kotwiczę na głębokości około1,5 m i zestawy układam w kierunku na jezioro. W opisanym miejscu jest to głębokość wędkowania około 3,5 do 4,0m. Wiem to dokładnie po zestawie odległościowym, czy też jak wcześniej pisałem po typowym zestawie ze spławikiem. Miejsce jest też o tyle interesujące, że w pewnej odlegóści na bokach występują wypłycenia. Jeżeli jeszcze chodzi o kotwiczenie łodzi (katamaranu), to zawsze na tzw. długiej kotwicy. Co jest myślę ważne, to z przybliżonego rejonu wiosną szukam stanowisk na wypłyceniach pod trzcinami. Cierpliwości, a wczesny we  poranek (lub po 7.00), a także pod wieczór będą efekty.

 

(2011/01/05 00:09)

JKarp


Cześć
To, że nie biorą na kulki to dość dziwne.
Należałoby zacząć od tego jakie to kulki, jaki smak i jaki skład.
Potem opisz jakie są zestawy do kulek - ciężarki, haczyki, ogólnie cały zestaw.
Czy brania na kuku to spławik czy grunt?
Jak opowiesz nam o tym wszystkim coś będziemy myśleć.
Janusz JKarp (2011/01/05 09:10)

u?ytkownik26223



Również mi sie  wydaje że to przez skład ,wędkarze łowiący na twoim jeziorze mogą używać kulek znacznie bardziej wartościowych i przez to karpie nie reagują na twoje kulki. (2011/01/05 10:30)

Andrzej66


No ja jestem ciekawy jak wygląda zestaw włosowy. :) (2011/01/05 14:32)

bartek05


Karpia możesz złapac na wszystko np na zwyklego chrupka to moze byc to śmieszne ale to jest prawda,albo na fajna kuleczke połamanie kija (2011/01/05 15:38)

kamils125


czym sie różnią kulki proternowe od pelletu? (2011/01/05 15:50)

spines21


pellet można zrobić z tych samych miksów co kulki.

jak zrobisz kulki to je gotujesz-wtedy są dobre na hak,a pelletu nie gotujesztylko czekasz ,aż wyschnie powoli i będzie dobry.można zrobić wałeczki i jak wyschną pokroić na takie kawałki jakie Ci pasują.do nęcenia nie muszą przecież być idealnie jednakowe.

(2011/01/05 16:04)

spines21


można taki pellet zakładać na włos,rozmiary podobnie jak kulki w zależności od okoliczności:)

tylko,że pelet nie wytrzyma tyle co kulki-rozmięknie szybciej.

twardośc i czas wytrzymalości  na rozmoknięcie zależy od składu mieszanki.warto sprawdzić przed użyciem ile wytrzyma w wodzie.

(2011/01/05 16:10)

u?ytkownik26223


Pellet szybciej sie w łowisku rozpuszcza w zależności od granulacji i od temperatury wody
Na pellet także sie łowi tylko trzeba co kilka godzin go wymieniać (2011/01/05 16:15)

kamils125


no i jest o dużo tańszy dla tego właśnie spytałem,, czy na łowisku gdzie każdy zakłada tylko kuku i białe robaki, bedzie coś brało na kulki albo pellet? (2011/01/05 16:26)

u?ytkownik26223


no i jest o dużo tańszy dla tego właśnie spytałem,, czy na łowisku gdzie każdy zakłada tylko kuku i białe robaki, bedzie coś brało na kulki albo pellet?


Będą brania tylko jeśli ryba tego pokarmu nie zna to powinieneś rybe do tego przyzwyczaić ,ale pellety są tak popularną zanętą że prawdopodobnie i w "twoim" jeziorze jest stosowany.
Polecam pellet Dynamite Baits MARINE HALIBUT PELLET http://www.crazycarp.pl/sklep?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=274&category_id=36 dostępne wielkości 0d  8 mm do 16mm. (2011/01/06 10:09)

marek-debicki


Kulki, które wykonywałem robione były na bazie kazeiny plus atraktor waniliowy, mąka kukurydziena, olej oraz trochę karmy dla psów i barwnik spożywczy. Po wyrobieniu ciasta kulki wykonywane były na rollerze 18mm. Gotowane i następnie suszone. Po wysuszeniu kulki mroziłem. Zestaw włosowy gotowy dostępny w sklepach wędkarskich.

Jednocześnie prosze o radę, jakie ku;lki lub pellet stosować kiedy w łowisku pojawiają się ładne amury i karpie. Może zastosować jakąś mieszankę, a może pellet halibut. Proszę o radę.

(2011/01/06 10:21)

kargul


niee, mozna tez lowic na pellety ale i na zwyklego robaczka moze sie pokusic (2011/01/06 10:28)

Andrzej66


Może opiszę mój zestaw włosowy, a czy Twój jest podobny?
-hak1 do metody
-15 przypon z plecionki
-90-100g ołowiu na rurce antysplątaniowej
-zaraz za rurką w stronę kija blokada na plecionce głównej (2011/01/06 10:52)

Andrzej66


Może opiszę mój zestaw włosowy, a czy Twój jest podobny?
-hak1 do metody
-15 przypon z plecionki
-90-100g ołowiu na rurce antysplątaniowej
-zaraz za rurką w stronę kija blokada na plecionce głównej

-15cm * sorry (2011/01/06 10:55)

marek-debicki


Zestaw generalnie podobny. Kupiony w sklepie wędkarskim przypon karpiowy, na żyłce głównej rurka antysplątaniowa i przypięty do rurki ciężarek (romb) około 60g. Nie stosuję blakady na żyłce główne, może błąd? (2011/01/06 11:18)

Andrzej66


Też kiedyś blokady nie stosowałem, jak dla mnie to błąd. Pamiętam jak wtedy musiałem kijków pilnować coby w porę zacinać, teraz mogę spać spokojnie i czekać na sygnał. :) (2011/01/06 11:34)

grzegorzewski


może spróbuj na kukurydze . Albo dodaj do kulki jakiś zapach . Lub zmień zestaw na bardziej lekki . Pozdrawiam . (2011/01/06 13:17)

JKarp


Kulki, które wykonywałem robione były na bazie kazeiny plus atraktor waniliowy, mąka kukurydziena, olej oraz trochę karmy dla psów i barwnik spożywczy. Po wyrobieniu ciasta kulki wykonywane były na rollerze 18mm. Gotowane i następnie suszone. Po wysuszeniu kulki mroziłem. Zestaw włosowy gotowy dostępny w sklepach wędkarskich.

Jednocześnie prosze o radę, jakie ku;lki lub pellet stosować kiedy w łowisku pojawiają się ładne amury i karpie. Może zastosować jakąś mieszankę, a może pellet halibut. Proszę o radę.

Cześć
Napisałeś z czego te kulki robisz a nie opisałeś skłądu procentowego. ( a jajka?)
Wywal ten barwnik bo to sama chemia - kolor kulki jest dla wędkarza a nie karpia.
Zrób zestaw sam bo te kupne to często straszna lipa.
Andrzej ma rację koniecznie blokada lub zestaw bezpieczny na klipsie. Koniecznie obciąż ostatni kawałek zestawu ( użyj leadcora ).
Czy w miejscu gdzie łowisz jest muł?
Jak pojawiają się amury jedyne znane mi rozwiązanie to dużo nęcić kukurydzą gotowaną ( nawet wiadro na raz ) zadipowaną na słodko ( wcale to nie reguła ) i łowić na kukurydzę.
Jeśli chodzi o firmy i smaki - każda woda jest inna. Nie da się na 100% powiedzieć, że musi być kulka truskawka-ryba np Carp Devil Bitsa.
Co do peletów- Aller bo tani i inne: Dynamite, Star Baits.
Jest tego be liku.
Napisz do mnie na priva.
Janusz JKarp (2011/01/06 14:08)

waldus130190


Też kiedyś blokady nie stosowałem, jak dla mnie to błąd. Pamiętam jak wtedy musiałem kijków pilnować coby w porę zacinać, teraz mogę spać spokojnie i czekać na sygnał. :) 

przepraszam, że robie bałagan w poscie.  Łowie od zeszłego roku mój zestaw jest podobny ale nie wiem na czym polega ta blokada? jesli można to proszę o odp na priv żeby nie robic bałaganu w poscie.


(2011/01/08 22:26)

Andrzej66


Też kiedyś blokady nie stosowałem, jak dla mnie to błąd. Pamiętam jak wtedy musiałem kijków pilnować coby w porę zacinać, teraz mogę spać spokojnie i czekać na sygnał. :) 

przepraszam, że robie bałagan w poscie.  Łowie od zeszłego roku mój zestaw jest podobny ale nie wiem na czym polega ta blokada? jesli można to proszę o odp na priv żeby nie robic bałaganu w poscie.


Bałaganu w poście nie zrobimy :)
-hak
-przypon 15cm
-krętlik (ja stosuje pętelki)
-20cm rurka na niej nawinięte 80-100g taśmy ołowianej
-zaraz za rurką stoper (blokada), (stoper gumowy, owinięcie plecionki głównej nićmi)
- od 1-1,5m od obciążenia tego na rurce, mam dodatkowe obciążenie (30g) , to obciążenie ma docisnąć plecionkę do gruntu (stosuję wywózkę pod drugi brzeg i plecionka od zestawu poleci w toni)
Tak ja łowię, jeśli coś to pytaj, może być priv. :) (2011/01/08 23:12)

Andrzej66


Może odpowiadając jeszcze na pytanie, można łowić w taki sposób jak na tym filmiku, np. zamiast kulki, kuku na włosie;
http://www.youtube.com/watch?v=-CchVIX-RSw&feature=related
Głównie chodzi mi o to, ile to razy po zassaniu karpiom udaje się wypluć przynętę z hakiem, na filmiku jest tego dość sporo. Sam jestem ciekawy ile to razy karpie wypluwały moje haki z kulką. :):):) (2011/01/09 13:20)

marek-debicki


Niesamowity filmik. Właśnie z Kolegą (sąsiadem z bloku - też wędkarzem) na ten temat rozmawialiśmy. Obejrzałem ten filmik kilkanaście razy i jestem wręcz zdumiony. Generalnie naszła mnie jedna , ,może dziwne refleksja. Mianowicie, jeżeli karpie są aż takimi cwaniakami, ze nawet na zestawy włosowe nie biorą, to może powrócić należy do downych metod i przynęt. Muszę to jeszcze dokładnie przemyśleć, wypracować jakąś koncepcję  i sprawdzić wczesną wiosną. (2011/01/09 19:00)

iro


Witam kolegów. Z tego co wyczytałem wcześniej to łowisz na głębokosci 3,5-4m. Ja bym ci proponował najpierw dobrze wysądować łowisko i sprawdzić czy to nie jest dołek ponieważ w dołkach przeważnie zalegają różnego rodzaju wodorosty i roślinność podwodna która tam gnije. Rozkładając się zabiera cały niemalże tlen a w dołku bez tlenu nie masz żadnych szans na złowienie jakiejkolwiek ryby. Moja rada jest taka spróbuj znajeżć jakąś górkę i sprawdz jakie jest tam dno czy nie ma mułu a jeśli jest to jakiej grubosci bo od tego zależy dobór zestawu końcowego i przede wszystki sprawdz czy nie ma tam podwodnej roślinności bo jak w nią położysz zestawy to karpie albo jej nie znajdą albo hak zaczepi się o nią i o braniu też bedziesz mógł zapomnieć. jak znajdziesz górkę to połuż jeden sestaw na niej a drugi przy jej podnuzu albo w połaowie i obserwój na którym będziesz miał więcej brań. Druga sprawa to taka, że ja dobieram smaki w zależności od pory roku wczesną wiosną są to małe kulki typowe śmierdziuchy, późną wiosną bardziej owocowe a latem łamane śmierdziuchy ze słodkim i owocem tu dobrymi smakami są banan, słodka pomarańcza, malina. Ty robisz kulki na zapachu wanilii a to jest dobry smak ale na maj. Do nęcenia uzywam pelletów Carp Devil Baits różnej średnicy. Co chodzi o kulki to na rynku jest duzo fajansu i cieżko znaleść dobrą kulkę w rozsądnej cenie. W tym roku ma wejść nowa marka kulek o nazwie Gold Carp Baits produkowana za granicą i robiona wg przepisu opracowanego i przetestowanego przez karpiarzy. Mają to być miksy smaków co uważam za doskonały pomysł ponieważ sam od dłuzszego czasu łaczę kilak smaków i mam na tym dore efekty.  (2011/01/10 09:30)