Zaloguj się do konta

Karp idealny

utworzono: 2013/10/13 17:05

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

panekx

Nie znalazłem wejścia do galerii.  Więc wklejam tutaj. Ponad metrowa pełnołuska  wścieklizna.

[2013-10-13 17:05]

Przemol34

Piękny! Jednak niech sobie pływa z dala od mojej wody, a najlepiej gdzieś za granicą. Gratuluję i pozdrawiam. [2013-10-13 18:19]

zbynio 33

piękna sztuka. gratulacje.
[2013-10-13 19:41]

RuchPalikota2

-,- [2013-10-14 09:01]

krychu26

Eh ileż bym dał, żeby zamiast takich karpi pływały takie szczupaki...

Ale okaz ładny. Gratulacje

[2013-10-14 17:31]

:)))

[2013-10-14 19:39]

Artur z Ketrzyna

Kolego panekx, gratulacje. bo ryba godna uwagi. Z tym że z chęcią ją bym widział w łowiskach specjalnych, specjalnie dla nich stworzonych. I w takim łowisku to sam bym z nią się zmierzył, jak i piękną reklamą dla niego by była.

Nic tylko pogratulować tak wielkiej ryby.
I tak jak kolega krychu26 mówi mi też się marzy tak wielka ryba, ale z zębami, drapieżnik zwany szczupakiem...
[2013-10-15 12:16]

Kolego panekx, gratulacje. bo ryba godna uwagi. Z tym że z chęcią ją bym widział w łowiskach specjalnych, specjalnie dla nich stworzonych. I w takim łowisku to sam bym z nią się zmierzył, jak i piękną reklamą dla niego by była.

I tak jak kolega krychu26 mówi mi też się marzy tak wielka ryba, ale z zębami, drapieżnik zwany szczupakiem...

Jak wam się marzy wielka ryba z zębami, to zacznijcie wypuszczać te szczupaki, jakby wszyscy tak robili jak karpiarze wtedy nie było by problemu, proste. [2013-10-15 12:34]

zbynio 33

Jak wam się marzy wielka ryba z zębami, to zacznijcie wypuszczać te szczupaki, jakby wszyscy tak robili jak karpiarze wtedy nie było by problemu, proste.

niema co marzyć tylko brać przykład. marzenia się spełniają.:)
[2013-10-15 12:38]

yba

Jak wam się marzy wielka ryba z zębami, to zacznijcie wypuszczać te szczupaki, jakby wszyscy tak robili jak karpiarze wtedy nie było by problemu, proste.

Co racja to racja, ale przydało by się jeszcze więcej tych szczupaków zapuszczać i naszych innych rodzimych ryb, bo tak jak u mnie w kółko Macieju karp i karp który zresztą jest zaraz odławiany przez,, wędkarzy '' którzy  nagle zjawiają się po zapuszczeniu i tłumnie uczęszczają na akwen . Dodam że w parę dni jest po karpiu , może pare sztuk przetrwa tę nawałnice ale co z tego. [2013-10-15 12:41]

JKarp

"Jak wam się marzy wielka ryba z zębami, to zacznijcie wypuszczać te szczupaki, jakby wszyscy tak robili jak karpiarze wtedy nie było by problemu, proste. niema co marzyć tylko brać przykład. marzenia się spełniają.:)" Dokładnie.

Myślę, że wdawać się w utarczki słowne na temat gdzie ten karp ma być lub nie być jest zupełnie bez sensu bo nie napisano gdzie został złowiony. Chwała wędkarzowi za jego umiejętności jak również myślę, że jeszcze większa chwała i szacunek za uwolnienie tak pięknej ryby.
JK [2013-10-15 12:44]

Co racja to racja, ale przydało by się jeszcze więcej tych szczupaków zapuszczać i naszych innych rodzimych ryb, bo tak jak u mnie w kółko Macieju karp i karp który zresztą jest zaraz odławiany przez,, wędkarzy '' którzy  nagle zjawiają się po zapuszczeniu i tłumnie uczęszczają na akwen . Dodam że w parę dni jest po karpiu , może pare sztuk przetrwa tę nawałnice ale co z tego.

Jeśli kolego w Twoich stronach "jest problem z zarybianiem szczupakiem"  to z pewnością masz rację, u mnie sprawa wygląda odwrotnie, głównie wody zarybiane są drapieżnikiem ( sandacz, szczupak, boleń, sum ostatnio również węgorz ) karp oczywiście też ale nie dużo i zaraz jest wyłowiony przez bombiarzy :) , ryby ważą w granicach 0,5-2kg i z racji tego że nie posiadają instynktu zachowawczego biorą jak głupie :)) ale ja nie narzekam, mam co łowić :) wręcz przeciwnie ciesze się że ustalono górny wymiar dla szczupaka, sandacza i limit dla okonia choć tych ryb nie łowię :) bedzie od przyszłego roku również górny wymiar dla karpia, złożyłem wniosek i się udało :)))))))
[2013-10-15 14:39]

niema co marzyć tylko brać przykład. marzenia się spełniają.:)

no i będziemy mieli drugą Irlandię , chociaż pod względem szczupaka :))) pomarzyć dobra rzecz, ale może kiedyś zaczną z nas brać przykład :)  a nie tylko micho :) 
[2013-10-15 14:55]

PanciOxD

Oooo takie szczupaki w Polsce by się przydały :)
I niewątpliwie gdzieś są i były :) ale jak wędkarze teraz zabierają nawet "okazy" 20 cm to poczekamy na te olbrzymy jeszcze długo :) [2013-10-15 18:30]

Ze szczupakiem jest w dodatku ten problem, że każdy możne machnąć na żywca i łapać a dużych karpi nie da się tak łatwo skusić. Pomimo, że lubuję się w karpiach to i z chęcią bym połapał pięknych sandaczy czy szczupaków.  [2013-10-15 20:09]

MadmaxM4

dlaczego wcieło tu połowe postów???? !!!!!

[2013-10-15 21:29]

DamianDagi15

Gratuluję porządna ryba. Napewno walka z ryba była przednia. [2013-10-16 13:48]

kedzio

Bo widzisz kolego... na tym portalu od samego początku usuwane są wszelkie posty, które nie pasują panom miotłom ( czyt. moderatorom). Nie jest ważne jakie masz zdanie. Nie jest ważne, co myślisz. Nie jest w końcu ważne, co masz do powiedzenia. Jeżeli twoja osoba reprezentuje poglądy niezgodne z poglądami moderatora w danym temacie, albo niezgodne ze zdaniem większości w temacie, albo niezgodne z wyobrażeniami obozu który rządzi w temacie, wtedy bez względu na treść, wymowę, formę wypowiedzi, merytoryczny wydźwięk, jesteś usuwany. Tak było tu zawsze i ośmielam się twierdzić, że nigdy inaczej nie będzie, ponieważ pewne poglądy nie są tu mile widziane. A to, co się dzieje w grupach tematycznych to juz nawet moje pojecie przechodzi. Ten mój post też nie powisi zbyt długo. Połamania. [2013-10-16 13:55]

Piękna ryba, każdemu zycze takiej.. [2013-10-16 15:22]

Zionbel

Bo widzisz kolego... na tym portalu od samego początku usuwane są wszelkie posty, które nie pasują panom miotłom ( czyt. moderatorom). Nie jest ważne jakie masz zdanie. Nie jest ważne, co myślisz. Nie jest w końcu ważne, co masz do powiedzenia. Jeżeli twoja osoba reprezentuje poglądy niezgodne z poglądami moderatora w danym temacie, albo niezgodne ze zdaniem większości w temacie, albo niezgodne z wyobrażeniami obozu który rządzi w temacie, wtedy bez względu na treść, wymowę, formę wypowiedzi, merytoryczny wydźwięk, jesteś usuwany. Tak było tu zawsze i ośmielam się twierdzić, że nigdy inaczej nie będzie, ponieważ pewne poglądy nie są tu mile widziane. A to, co się dzieje w grupach tematycznych to juz nawet moje pojecie przechodzi. Ten mój post też nie powisi zbyt długo. Połamania.

Zgadzam się z kolega w tej kwestii.Była ostrzejsza wymiana zdań ale wszystko w kolezeńskim tonie.Nic złego się nie działo.Ale sie zmoderowało trochu postów :)Moderatorze który pozamiatal w tym poscie i tak podejrzewamy kim jesteś :) [2013-10-16 16:11]

spines21

Posty usunąłem ja ponieważ były nie na temat.Jeszcze trochę i w tym wątku będzie o wszystkim po trochu,bez znaczenie jaki był początek .Ktoś zakłada temat ,żeby się pochwalić piękną rybką złowiona przez siebie a za chwilę jest pyskówka na temat pochodzenia  karpia.Następnie coś o szczupaku.No i oczywiście porady i uwagi do moderacji.Panowie -trochę rozsądku i luzu-nikt tu za nikim nie chodzi i nie robi na złość.
  [2013-10-16 16:50]

kedzio

Czyli jak ktoś się chwali kaprem 100 kilo, to można tylko się zachwycać, chwalić, podziwiać, a najlepiej cicho siedzieć. Pan, Panie Jacku dobrze wie, jakie jest moje zdanie na temat tej pięęęęęęknej ryby. Dlaczego miałbym na ten przykład nie wyrazić swej dezaprobaty w podobnym wątku? A dlaczego ktoś nie może oponować? A dlaczego ktoś nie może woleć takiego szczupaka niż taaakiego kapra?

Może dajmy se ludziom pogadać,a więcej uwagi zwracajmy na ton i obelgi płynące zewsząd w sieci?

Ja Panu Panie Jacku coś powiem. Pan jesteś na tyle mądry, że mnie Pan zrozumiesz.

Każda rozmowa, jaka by ona nie była i czego by nie dotyczyła, może się kręcić wokół rdzenia tematu jedynie krótką chwilę. Nie da się gadać na jeden temat, bo człowiek nie ma takich zdolności. Każda rozmowa kształtuje się na żywo. Każda gadka żyje swoim życiem. Jeno faroż z ambony na kozaniu godo na jeden temat i nie ma prawa, coby z niego zboczył. Ale wtedy to już nie jest rozmowa, ino jego zakichany monolog.

Czy uważasz Pan, że takie gadanie... w sensie, że ujęte w okowy ma jakiś sens? Ja uważam że nie. Daj pan nieco luzu Szanowny Panie. Pozwól Pan nam się nagadać, no chyba, że ktoś zacznie tu pytlować o ciągnikach rolniczych, albo o Smoleńsku. Więcej uwagi Poświęcaj Pan kulturze słowa i nie siej Pan tak tych postów przez sitko o drobnych oczkach.

Mam nadzieję, że mię Pan rozumiesz i nie będzie obrazy.

[2013-10-16 17:14]

spines21

Szanowny Panie -a kto Panu broni się nagadać?Jest na tym portalu trochę różnych tematów więc jest gdzie gadać.A takie pisanie o wszystkim to rozwalanie komuś wątku.Pan mnie zna więc wie Pan ,że nie jestem ani złośliwy ani obrażalski.Wie Pan też zapewne jakie mam poglądy na temat wędkarstwa więc takie pisanie jak raczył Pan napisać jest nie uprawnione w stosunku do mnie.Zamiast mi udzielać rad proszę się zastanowić czy czasem nie mam racji co do tego wątku.Pan uważa ,że może Pan trochę zwekslować z tematu w stronę szczupaka,ale już innym Pan by zabronił gadania o traktorach:)A to to samo-nie na temat
[2013-10-16 17:24]

kedzio

Ależ byłoby na temat, gdyby było to forum rolnicze lub techniczne. Wyczuwam, że jednak się Pan trochę nastroszyłeś. Ale nie o to mi szło, więc przepraszam jeśli poczułeś się Pan urażon.

i... to nie była do końca rada, bo też ja Panu doradzać nie powinienem w żadnem wypadku. Ja tylko pragnąłem skierować Pana myśli nieco poza ramy ściśle określone regulaminami, etykietami, zwyczajami. Kiedyś, drzewiej, byłeś Pan jedną z tych osób, które uważały tutejsze forum za specyficzne na tle innych istniejących w sieci. Wiele razy uskutecznialiśmy tę gadkę ( jeśli Pan pamiętasz), że dlatego tak polubiliśmy ten skrawek wirtualnego świata, że nie jest taki sztywny i taki nudny jak inne skrawki.

Teraz uważasz Pan - jest jakoś inaczej. Inaczej - za sprawą tych samych użytkowników.

Może atmosfera nieco lepsiejsza, nieco spokojniej, ale to już nie to samo forum. Wiele osób się zmieniło, wiele osób poszło po rozum do głowy, a wiele osób zwyczajnie sfiksowało. Czy na plus nam to wyjdzie, czy na minus... obaczym.

[2013-10-16 18:05]

kedzio

PS: Panie Jacku. Ja wiem że jest wiele wątków na tym forum. Jednak niech Pan raczej nie kieruje mych kroków gdzie nie chcę, ponieważ jestem jednostką autonomiczną. Sam decyduję gdzie i w jakim temacie chcę się wypowiadać.

;)

[2013-10-16 18:07]

spines21

Co do Pańskiej autonomiczności nie mam wątpliwości.Proszę tylko wziąć pod uwagę,żeby nie pisać offów.

Zostawiając szanownemu Panu ostatnie słowo zamknę ten wątek. 
[2013-10-16 21:40]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia