Karp, zarybienia

/ 11 odpowiedzi
Siemka. Jak wpuszcze do mojego stawu 15x5m i 2m głebokości karpia w grudniu to będzie możliwość że ten karp mi zdechnie. Oczywiśćie do stawu wpuszczam około 30sztuk.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

kamil11269

a jakiej wielkości wpuszczasz te karpie? (2012/09/01 08:49)

89krzysztof

Możliwość że karp zdechnie jest zawsze. Przy takiej ilości karpi jest jeszcze większa szansa, że zdechnie. I to nie jeden.  (2012/09/01 08:57)

bioly1998

karpie po 0,5kg i 1kg (2012/09/01 10:20)

bioly1998

w stawie mam już amury. I na zime bende wbijał słomę i będzie przejście powietrza (2012/09/01 10:21)

limakryba

nie możesz tych karpi wpuścić wcześniej? O takiej porze wpuszczona ryba wątpię żeby przetrwała. Staw zarybia się na jesień lub wiosnę. (2012/09/01 11:16)

krucyemen

nie możesz tych karpi wpuścić wcześniej? O takiej porze wpuszczona ryba wątpię żeby przetrwała. Staw zarybia się na jesień lub wiosnę.

Dokładnie , jak przyjdzie mróz to żadna trzcina ci nie pomoże bo domarznie do dna i kicha (wiem co mówię w tą zimę zdechło mi 31 karpi po 2 kg i inne ryby takie jak amur, lin) 
JEDYNE CO PRZETRWAŁO TO KARAŚ I TERAZ NA WIOSNĘ ZACZĄŁ SIĘ ROZMNAŻAĆ. (2012/09/01 17:57)

perwer

i
nie możesz tych karpi wpuścić wcześniej? O takiej porze wpuszczona ryba wątpię żeby przetrwała. Staw zarybia się na jesień lub wiosnę.

Dokładnie , jak przyjdzie mróz to żadna trzcina ci nie pomoże bo domarznie do dna i kicha (wiem co mówię w tą zimę zdechło mi 31 karpi po 2 kg i inne ryby takie jak amur, lin) 
JEDYNE CO PRZETRWAŁO TO KARAŚ I TERAZ NA WIOSNĘ ZACZĄŁ SIĘ ROZMNAŻAĆ.

To nie Syberia i na pewno do dna 2 metrowego lód nie dojdzie .
Na pewno systematycznie robione przeręble i trzcina ma duży wpływ na dotlenienie zbiornika i nie słuchaj głupot że nic to nie da.
Nie jest dobrym pomysłem o tej porze wpuszczać karpia -ale rozumiem że niskie ceny świąteczne z Tesco grają tu kluczową role.
Nawet jeśli grudzień będzie ciepły ,to jest to ryzykowne. 30 karpi przy tak małym zbiorniku ,to raczej nie poważne.
Jak twoje karpie będą z Tesco to pamiętaj że są po kwarantannie głodowej i przy tak słabo natlenionej i zimnej wodzie -cienko widze ich żerowanie i adaptacje (2012/09/02 22:00)

basiasia

w stawie mam już amury. I na zime bende wbijał słomę i będzie przejście powietrza

Słomą oznakowuje się przerębel jako miejsce o osłabione.  Powietrze nie przechodzi przez słome to mylny pogląd i zabobon. (2012/09/02 22:07)

perwer

w stawie mam już amury. I na zime bende wbijał słomę i będzie przejście powietrza

Słomą oznakowuje się przerębel jako miejsce o osłabione.  Powietrze nie przechodzi przez słome to mylny pogląd i zabobon.

No to Basiu w moim okręgu mamy ciemnogród w takim razie ....Jednak wiara w te zabobony uratowała troche ryby. (2012/09/02 22:28)

MASTINO

Słomą oznakowuje się przerębel jako miejsce o osłabione.  Powietrze nie przechodzi przez słome to mylny pogląd i zabobon.

To, że się oznakowuje to jedno i nie słomą tylko trzciną, bo żaden wędkarz słomy ze sobą nie zabiera na lód. O dawien dawna snopkami/wiązkami słomy zatyka się otwory w lodzie po to właśnie, żeby dostawało się do wody powietrze między źdźbłami tej słomy. Trzciny zresztą też się do tego samego używa.

(2012/09/02 22:28)

basiasia

To, że się oznakowuje to jedno i nie słomą tylko trzciną, bo żaden wędkarz słomy ze sobą nie zabiera na lód. O dawien dawna snopkami/wiązkami słomy zatyka się otwory w lodzie po to właśnie, żeby dostawało się do wody powietrze między źdźbłami tej słomy. Trzciny zresztą też się do tego samego używa.

Sorki. 
Ale słomy, czy jak chcesz trzciny używa sie w celu łatwiejszego odnalezienia przerębla gdyby w nocy spadł snieg, oraz jako ostrzeżenie przed otworem w lodzie. A miedzy zdzbłami, jak piszesz żadne powietrze sie nie dostaje do wody, gdy jest temperatura ujemna woda i tak zamarznie. Zdzbła słomy czy trzciny posiadają międzywężla czy jak kto woli kolanka przez które powietrze i tak nie przejdzie.Ale wiadomo, wiara czyni cuda. (2012/09/02 22:42)