Karp wiosną

/ 7 odpowiedzi
Czytałem na wielu postach ale konkretnej informacji nie znalazłem.Na co wiosną najlepjej łapać karpia kulka, pinka czy też coś innego na jakich wodach go szukać płytko głęboko dno piaszczyste muliste?? i czy warto się zasadzać na niego o tej porze roku??
u?ytkownik66297


Wiosna to zawsze cieplejsze miejsca  płycizny gdzie woda szybko sie nagrzewa . a co do przynęt   to pełen wachlarz , Czerwone ,białe ,kulki raczej śmierdziuchy ..itd (2011/04/14 22:01)

ReBeXeR


Jak kolega wyżej wspomniał ryb teraz szuka się na płyciznach a jeśli chodzi o przynętę to weź na ryby białego pinkę czerwonego kulkę i sprawdzaj na co najlepiej pozdrawiam ReBeXeR (2011/04/14 22:05)

kaczus21


ja złapałem wtym roku karpia 3.5 kg i złapałem go na głębszej wodzie na białego robaka jak karp żeruje to wszędzie bierze pozdawiam (2011/04/17 07:31)

sopli86


Witam ja w tym roku już złapałem kilka karpi do 5kg i brały na kulki waniliowe a śmierdziuchy sie nie sprawdziły na moim łowiusku (2011/04/17 09:56)

sopli86


A co do miejsca to szukaj karpia na płyciznach lub blisko przybrzeżnych krzaków i najlepiej kilka dni podnęć  to karpiki powinny podejść (2011/04/17 09:59)

Sniper64


ja złapałem wtym roku karpia 3.5 kg i złapałem go na głębszej wodzie na białego robaka jak karp żeruje to wszędzie bierze pozdawiam

Witam wszystkich:)
pozwoliłem sobie to zdanie podkreślić! Ponieważ również już w tym roku wyciąłem kilkadziesiąt karpi różnego rozmiaru i na różnych głębokościach,metodą na spławik i grunt..czasami z głębokości około 4m pod samym brzegiem!:) i na mieliźnie 0,5m Powodzenia :) (2011/04/17 10:02)

Kolec89


Witam wszystkich forumowiczów! Dopiero zaczynam przygodę z kaparami i mam kilka pytań do bardziej doświadczonych osób. Mianowicie: wybrałem miejsce, są chęci tylko niewiem czy to dobry pomysł. Jezioro pamiątkowo, jezioro jest Płytkie, dno jest pokryte żwirem. Miejsce wygląda  tak: około 5 metrów szerokosci pasa trzcin (w kierunku wody )między nimi miejsce na 2 kije, na końcu trzcin jest 0,5 m wody, dalej jest coraz głębiej do 2-2.5 m jeszcze dalej jest półka podwodna na niej jest ok 1,5m wody - myślę żeby tu umieścić zestawy? Czy to dobry pomysł o tej porze roku? I teraz dręczy mnie to jak necic? I czym? Czy jeździć cały tydzień i co 2 dzień karmić ?  Kukurydza i pelet? Proszę o wasze opinie pozdrawiam wszystkich!
(2014/05/04 23:55)