Zaloguj się do konta

Karp zestaw zamozacinający

utworzono: 2012/09/13 18:53
Fix

Hej, mam parę pytańczy opłaca się stosowac zestaw samozacinający na karpia do 3-4kg? na co go łapac? kuku czy kulka? (gdy rzuciłem na kulkę to były tylko podskoki 3 razy doszlo do kija i opadło wiecie czemu?)i na jakiej wodzie łapac we wrześniu? płytka woda? czy głęboka? płytka 1m głęboka ok. 3mczy taki haczyk nie przeszkadza gdy na włosie mam kuku? bo gdy kulka pływająca to inaczej,
http://www.sklep-karpiowy.pl/hairrigprzyponlongshanknr8bialyrobakcarprus-p-1393.html?cPath=32_61
staw jest mały 10h gdzie zarzucic? na sam środek? 
[2012-09-13 18:53]

mixer346

też czekam na odp ;)
[2012-09-13 19:53]

bolekr

@Fix
Z całym szacunkiem do Ciebie. Jeśli piszesz post w stronę odbiorcy to pisz go ze zrozumieniem. Co Ci podskoczyło?? Jaki był zestaw?? Jeśli tak będziesz pytał to nikt kto miał coś na poważnie do czynienia z karpiami Ci nie odpowie. Łowiska komercyjne rządzą się innymi prawami niż wody dzikie.....
[2012-09-13 20:50]

Fix

podskoczyła bombka, zestaw sprężyna krętlik, przypon 17cm z włosem i kulką pop up, to tak do zestawu a tak w ogóle to ja się głównie pytam czy stosowac zestaw samozacinający na małe karpie i gdzie je łowic jest to pół komercyjny staw (wędkowac mogą tylko członkowie koła) a więc nie jest to łowisko PZW, co rocznie zarybiany. [2012-09-13 21:05]

JKarp

podskoczyła bombka, zestaw sprężyna krętlik, przypon 17cm z włosem i kulką pop up, to tak do zestawu a tak w ogóle to ja się głównie pytam czy stosowac zestaw samozacinający na małe karpie i gdzie je łowic jest to pół komercyjny staw (wędkowac mogą tylko członkowie koła) a więc nie jest to łowisko PZW, co rocznie zarybiany.

CześćJuż Ci pisałem, że ten haczyk jak dla mnie jest stanowczo za mały. Nie da się na odległość wyłapać błędu w zestawie ( bo pewnie jest ) skoro piłeczka była przy kiju a ryba się nie zacięła. Może nie był to karp? Jak najbardziej stosuj zestawy z ciężarkiem na sztywno. Jesienią ja szukałbym ryb tam gdzie głębiej. Gdyby jeszcze w pobliżu było jakieś zatopione drzewo i wypłycenie :-) miałbyś full wypas.JK [2012-09-13 21:13]

marcin4321

Nie znam się na karpiach aż tak dobrze, ale hak 8 to jest przy mały. Ja karpie łowię na haki 4, rzadziej 6. : )
[2012-09-13 21:20]

Fix

Okej ciekawi mnie jeszcze taka sprawa, gdy dam na takiego włosa jaki podałem w linku kukurydzę, to da rade zassac karpik? bo ten trzonek jest wydłużony, nadaje się do kukurydzy ten haczyk?  [2012-09-13 21:21]

bolekr

Janusz ale on raczej miał zwykły zestaw z koszykiem (przelotowy), więc ryba nie była zacięta. Pewnie że można stosować zestawy samozacinające na takie karpie. Hak stanowczo zbyt mały. Ja bym założył nr 4 min nr 6. Do kuku bym zastosował trochę inny hak. Bardzo dobry byłby wide gape z Kordy, do tego jakiś robak z Carp r usa, przypon z plecionki lub fluorocarbonu. Jeśli plecionka to koniecznie bym dał dociążenie około 2-3 cm od haka by plecionka nie robiła w wodzie paraboli. Ciężarek min 80g.

Tak jak JKarp Ci podpowiada szukaj zatopionych konarów drzew lub innych zawad. Tam zwykle kryją się karpie. Z reguły jesienią łowi się w głębszych rejonach łowiska lecz nie jest to reguła. Ale na wodzie gdzie głębokość waha się od 1 do 3m, karpie mogę być wszędzie. Co innego gdy łowisko ma głębokość do 10-15 metrów....
[2012-09-13 21:24]

JKarp

CześćDlatego napisałem, że gdyby było wypłycenie w pobliżu byłaby możliwość stawiania jednego zestawu na płytszą wodę.Rzucanie jak napisałeś " na środek " jest złe. Karpi należy szukać a nie karpie mają szukać zestawów. Poświęć jedno popołudnie i popatrz na wodę. Szukaj oznak żerowania :-)Moim zdaniem to zupełnie niepotrzebnie kupiłeś ten przypon. Mam te haki - ale do nich należy stosować włos z ruchomym kółeczkiem Blow Out Rig właśnie przez ten długi trzonek lub Sliding Ring Rig.http://www.klubkarpiowymata.pl/teksty,artykuly,10,1,przypony_karpiowe,9.html
JK [2012-09-13 21:59]

Najnowsze numery czasopism przeczytane i już zaczyna się doradzanie.1001 porad jak rybę złowić zawsze , nawet kiedy g* lecą z nieba. Najnowsze prognozy pogody mówią ,że zmierza do Polski tornado , wprost z Saint Louis ,ale i na taką pogodę znajdzie się rada .
O tym i o wielu innych rzeczach piszą i mówią na filmach DVD i w czasopismach - stanowiących podwalinę dla rad ukazujących się na tym forum.

[2012-09-13 22:28]

JKarp

Najnowsze numery czasopism przeczytane i już zaczyna się doradzanie.1001 porad jak rybę złowić zawsze , nawet kiedy g* lecą z nieba. Najnowsze prognozy pogody mówią ,że zmierza do Polski tornado , wprost z Saint Louis ,ale i na taką pogodę znajdzie się rada .
O tym i o wielu innych rzeczach piszą i mówią na filmach DVD i w czasopismach - stanowiących podwalinę dla rad ukazujących się na tym forum.

CześćNiektórzy nie kupują tych głupot :-)JK [2012-09-13 22:40]

CześćNiektórzy nie kupują tych głupot :-)JK

I dobrze robią. Dobra rada to taka ,że karpi trzeba szukać w pobliżu zwalonych drzew itp. Sam to chciałem napisać ,ale nie interesuje mnie zbytnio doradzanie w tym wątku.Dodam tylko ,że jeśli zbiornik ma ok 20 -50 Ha , to woda ma jeszcze sporą pojemność termiczną i karp przy odpowiednich temperaturach , powinien brać dobrze do października.
[2012-09-13 22:54]

bolekr

Z całym szacunkiem dla mnie największą bazą wiedzy są właśnie fora społecznościowe gdzie informacje są najbardziej wiarygodne, poprzedzone doświadczeniami, rozczarowaniami i innymi sytuacjami. W taki sam sposób dzielę się wiedzą  z innymi użytkownikami...

[2012-09-14 07:56]