Karp z zalewu

/ 15 odpowiedzi / 5 zdjęć
Drodzy koledzy. Mam problem. Dziś rano postanowiłem jechać na rybki, no i o 5:00 byłem na łowisku. Łowisko to zalew o pow. 2ha.Woda była spokojna i unosiła się delikatna para. Nie było nikogo oprócz mnie. Widać było jak karpie(chyba karpie ) były przy powierzchni (charakterystyczne cmoknie ) i od czasu do czasu wyskakiwały z wody. Rozstawiłem sprzęt i 0 5:30 zestawy były w wodzie. Zanęty używałem Traper Big Carp Fisch Mix (taka jak na zdjęciu) i dodałem do niej garść kuku konserwowej i trochę białych. pierwszy zestaw był włosowy (taki jak na zdjęciu) na włos założyłem kuku waniliową z Trapera(4 ziarna) i do koszyczka(50g) zanętę.Zarzuciłem ok. 30-50m od brzegu. No i po chwili na sygnalizatorze było słychać piknięcie i po jakimś czasie znowu jedno piknięcie. Drugi zestaw to Feeder ( jak na zdjęciu) hak 10 i na haczyk kuku waniliową (3 ziarna) do koszyczka (30g) tej samej zanęty. Na tym zestawie nic się nie działo.(nic nie było widać ) ale gdy po 1h wyciągnąłem zestaw kuku była ale obgryziona. Na końcu rzuciłem zestaw spławikowy (jak na zdjęciu) spławik 2g i hak 10 i na haczyk kuku i biały.Haczyk 10cm od dna. W to miejsce gdzie były zestawy rzuciłem po dwie kule z zanętą Posiedziałem do godziny 7:30 ale tak jak mówię na włosie było tylko piknięcie jedno co 30 min, a spławik miał kilka brań ale takich że tylko ruszały na boki a nie zdecydowanie w duł. Powiedzcie mi czy coś źle zrobiłem ? zanęta zła? zestawy ?? Na włosie też była kuku obgryziona. Miałem wtedy to zaciąć ?? z tego co czytałem i co próbowałem na swoim stawie to karp zdecydowanie pociągnął w duł i zacięcie i był. Ja wiem że to większa woda i inaczej trzeba ale jak ?? Jestem początkującym i do końca nie wiem wszystkiego więc proszę o wyrozumiałość. Jutro też mam zamiar spróbować tylko 30 min wcześniej i chcę wiedzieć co poprawić. Proszę nie piszcie głupich komentarzy tylko jakieś porady. 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

michal310798


Aaaa dodam że zalew ma 3,5m głebokości (2015/08/06 08:09)

JKarp


Zrób fotki zestawów włosowych i wklej. To po pierwsze. Po drugie jest tak gorąco, że wcale się nie dziwię, że ryby źle żerują.
JK (2015/08/06 08:25)

michal310798


W domu ma te zanęty. Której jutro radzicie użyć ?? Jutro też mam zamiar łowić na kuku i białego (2015/08/06 08:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


A kto ma wiedzieć jakiej zanęty masz użyć ? Musisz eksperymentować , ostatnio na wyprawie sprawdziła mi się mieszanka o zapachu miodu i truskawki . (2015/08/06 09:07)

JKarp


Oto ten zestaw włosowy



Prosiłem o zestaw włosowy bo z tej fotki nic nie da się zobaczyć. Jest nieostra.JK (2015/08/06 09:14)

JKarp


A najlepiej zrób fotkę z założoną przynętą. Tylko postaraj się zrobić fotkę samego haczyka i w miarę ostrą.
JK (2015/08/06 09:15)

Bernard51


Na tak małym bajorku 2,5 ha to woda jest jak żur przy tych temperaturach, więc nie dziw się że nie miałeś brań , wczoraj wróciłem po dwóch nockach ( niedz. poniedz. )
i też miałem jedno branie zaledwie o 1,30 w nocy, karpik na 63 cm w wodzie 3,70 m. Musisz uzbroić się w cierpliwość jak chcesz coś łowić, przy b.dobrych braniach tak jak ty siedziałeś 5- 7,30 to zaledwie 2,5 godz można coś złowić ale przy słabych braniach to jednak nęcenie dopiero skutkuje po kilku a nieraz po kilkunastu godzinach. (2015/08/06 11:11)

notaki


Pora jest dobra ( przez noc woda troche się chlodzi i rano bywaja najlepsze brania , ale....
Nie licz, ze karpia złapiesz "z marszu" tzn wrzucisz zanetę i karp biegusiem w nia wejdzie. Oczywiscie zdarzaja się takie przypadki, sam miałem karpika na ok 60 cm , który wział w momencie gdy zestaw sięgnał dna, zanim nawet napiałem zylkę :D, ale to czysty fuks. Karpie pływaja sobie po zbiorniku i nigdy nie wiadomo kiedy zawedruja w pobliże Twojego zestawu. Oczywiscie szansę zdecydowanie zwieksza mądre zanecenie, ale karp to ryba dla cierpliwych.
I uczy pokory, oj uczy..... (2015/08/06 16:56)

ogtw


Spróbuj na spławik z luftu. (haczyk na głębokości przebywania ryb) (2015/08/06 17:23)

michal310798


No to jutro nie jadę. Pojadę jak zrobi się chłodniej (2015/08/06 21:48)

jon82


no jest masakra z to temperaturo nence kulami juz 6 dzien bylem wczoraj od 19 do 23 i marne 3 brania i to slabiutkie niebylo co zacinac (2015/08/07 13:08)