Karp z powierzchni ?

/ 7 odpowiedzi
Witam, podczas ostatniego połowu, wyrzuciłem z koleg± 3 kromki zwykłego chleba. Nagle po chwili koło jednego z nich było widać tylko płetwy zapewne pięknego karpia. Potem kilka plusków, skoków, cmoknięć i po kromce :D. Teraz pytanie czy można skutecznie spróbować połowu z lustra wody? Czytałem o sposobie z ¶wieczk±, za któr± umieszczamy przypon i na haku chleb. Jest owa metoda skuteczna? Jakiej jeszcze przynęty prócz chleba można użyć, aby karpie zwabwić na górę. 
michal1320

Sałata? Będę próbował, lecz chodzi mi o to czy łowienie karpia z powierzchni jest skuteczne ;p Ja będę łowił na chleb. U mnie na stawie co¶ nie samowitego się dzieje jak wyrzucam chleb.  (2012/08/24 20:25)

Łobo

Jest skuteczne. Możesz łowić też metod± tzw. "Na wypatrzonego Karpia". Wypatrujesz na lustrze wody jakich¶ kółek, cmoknięć, falek małych. Tam może siedzieć karpik. Wtedy spławiczek 5-7g i kawałek chleba na hak o rozmiarze 6-8. No i czekać. Dosyć skuteczna metoda.
PS. Najlepiej mieć dobr± lornetkę!
Pozdrawiam
ML (2012/08/24 20:35)

michal1320

Dzięki wielkie, tam gdzie łowie nie ma co dużo patrzeć. Jak wyrzucę kawałek chleba, to momentami aż się słabo robi jak karpiki zabieraj± się za jedzonko. Tylko płetwy widać, słychać pluski i cmoki :D  (2012/08/25 14:37)

spinningista1

Kiedy¶ słyszałem o sposobie z kulk± pop-up.Daje się kule wodn±  i kuleczkę,a co do sposobu ze ¶wieczk± to po niej może lepić się żyłka (2012/08/25 16:05)

Nothingam

Polecam metodę powierzchniow± z chlebem :) (2012/08/29 13:35)

użytkownik5494

Polecam poczytac o metodzie która sie nazywa " Zig-Rig". 

Łowienie, nie tylko na powierzchnii, ale również w tonii :)

Wujek google napewno pomoże ;)

(2012/08/29 18:33)