Zaloguj się do konta

Karp w łowisku komercyjnym

utworzono: 2018/04/29 15:19
comarcin

Witam, mam taki problem. Nie jestem doświadczonym karpiarzem, robię wypady kilka razy w roku na łowisko koercyjne. Jest tam bardzo dużo karpi. Na spławik mam brania i wyciągam bez problemu, z tym że nie są to duże sztuki (max 3kg). Natomiast na grunt zero, mimo różnych prób . O co chodzi? Nie mam pojęcia. Brania niby są ale to tylko pojedyńcze walnięcie sygnalizatora i po zabawie. Prosiłbym o rady bo nie wiem co robię źle, będę próbował wszystkiego:) [2018-04-29 15:19]

Kij Zlamany

A coś więcej o metodzie gruntownej. Metoda, kulki itp. [2018-04-29 18:23]

ogtw

Dałbym sobie palec uciąć, za to, że karp nie odróżnia metody gruntowej od spławikowej. Jeżeli na obydwu wędkach, spławikowej i gruntowej, jest ta sama przynęta a na gruntowej niema brań, to przyczyną może być, koszyczek albo sprężyna, która odstrasza karpie. Przyczyną może być też zestaw zrobiony tak, że stawia za duży opór, żeby uruchomić sygnalizator.
[2018-04-29 18:45]

comarcin

Czyli jak zrobiony ,że stwarza za duży opór? [2018-04-29 18:54]

ogtw

Czyli jak zrobiony ,że stwarza za duży opór?
Może być za gruba albo za sztywna, żyłka w zbyt ciasnej albo za mocno zakrzywionej rurce, za ciężka bombka, kij może nie być skierowany prosto na przynętę.
  [2018-04-29 19:28]

comarcin

Dzięki, bardzo cenne wskazówki. Kij musi być ustawiony po lini prostej do zarzuconej przynęty? [2018-04-29 19:36]

Jaką masz wędkę???? feedera (z drgającą szczytówką ) czy "normalną" wędkę gruntową?
Feedera ustawiasz zawsze pod kątem względem zarzuconego zestawu Na karpia polecam "metodę" (pooglądaj troszke filmików na yt będziesz wiedział o co chodzi)
na włos pellet 8 mm ,2 ziarna kuku lub maltka kulka
Natomiast "zwykłą "gruntówkę z bombką układasz na wprost (po lini prostej)
Na fotce masz koszyk jaki ja często stosuję ,najlepiej jakby był na prostej rurce,zamontowany przelotowo.na końcu żyłki wiążesz krętlik, zakładasz przypon z Włosem" na który zakładasz peelecik 12 mm ,kulkę 16 mm lub 3-4 kukurydze. [2018-04-29 22:20]

Lub inny zestaw
Taki ciężarek jak na zdięciu ,montujesz na stałe (ciężarki karpiowe mają otworek w którym blokuje sie krętlik.
do krętlika wiązesz przypon z włosem .na włos zakładasz przynętę .
Jako zanętę dzjesz mikro pellet w siatce PVA.podpinasz do haka i srrru do wody :) [2018-04-29 22:29]

majdanos

zrob sobie zestaw samozacinajacy musisz określić tez jakie jest dno jesli twarde to mozesz miotac ciezarkami 120g jesli duzo mułu to koszyk 20g albo i nawet 10 g + zaneta a jako przyneta kulki pop up oczywiscie zastopowane ołowiem.jeszcze na ta porę proponuje przynety śmierdzące.dobrze jest tez zadbac o twz ladcore czyli taka ale plecionke z obciążeniem opowianym aby jak największa część plecionki lub zylki lezala na dnie.lowisz na wlos czy tradycyjnie np kuku na haczyk? [2018-04-30 11:03]

comarcin

Jarek mam zwykłą gruntówkę a teraz przymierzam się do kupna karpiówki i zacząć sie szkolić w tej kwesti ;) . Majdanos- łowiłem na włos z kulką jak i normalnie z przynętą na haczyku ok wezmę nad wodę 2 wędziska i spróbuje na każdej innej metody. Dzięki koledzy za dobre rady :) [2018-04-30 19:55]