Karp w łowisku komercyjnym

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, mam taki problem. Nie jestem doświadczonym karpiarzem, robię wypady kilka razy w roku na łowisko koercyjne. Jest tam bardzo dużo karpi. Na spławik mam brania i wyciągam bez problemu, z tym że nie są to duże sztuki (max 3kg). Natomiast na grunt zero, mimo różnych prób . O co chodzi? Nie mam pojęcia. Brania niby są ale to tylko pojedyńcze walnięcie sygnalizatora i po zabawie. Prosiłbym o rady bo nie wiem co robię źle, będę próbował wszystkiego:)
Kij Zlamany

A coś więcej o metodzie gruntownej. Metoda, kulki itp. (2018/04/29 18:23)

ogtw

Dałbym sobie palec uciąć, za to, że karp nie odróżnia metody gruntowej od spławikowej. Jeżeli na obydwu wędkach, spławikowej i gruntowej, jest ta sama przynęta a na gruntowej niema brań, to przyczyną może być, koszyczek albo sprężyna, która odstrasza karpie. Przyczyną może być też zestaw zrobiony tak, że stawia za duży opór, żeby uruchomić sygnalizator.
(2018/04/29 18:45)

comarcin

Czyli jak zrobiony ,że stwarza za duży opór? (2018/04/29 18:54)

ogtw

Czyli jak zrobiony ,że stwarza za duży opór?
Może być za gruba albo za sztywna, żyłka w zbyt ciasnej albo za mocno zakrzywionej rurce, za ciężka bombka, kij może nie być skierowany prosto na przynętę.
  (2018/04/29 19:28)

comarcin

Dzięki, bardzo cenne wskazówki. Kij musi być ustawiony po lini prostej do zarzuconej przynęty? (2018/04/29 19:36)

użytkownik26223

Jaką masz wędkę???? feedera (z drgającą szczytówką ) czy "normalną" wędkę gruntową?
Feedera ustawiasz zawsze pod kątem względem zarzuconego zestawu Na karpia polecam "metodę" (pooglądaj troszke filmików na yt będziesz wiedział o co chodzi)
na włos pellet 8 mm ,2 ziarna kuku lub maltka kulka
Natomiast "zwykłą "gruntówkę z bombką układasz na wprost (po lini prostej)
Na fotce masz koszyk jaki ja często stosuję ,najlepiej jakby był na prostej rurce,zamontowany przelotowo.na końcu żyłki wiążesz krętlik, zakładasz przypon z Włosem" na który zakładasz peelecik 12 mm ,kulkę 16 mm lub 3-4 kukurydze. (2018/04/29 22:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223

Lub inny zestaw
Taki ciężarek jak na zdięciu ,montujesz na stałe (ciężarki karpiowe mają otworek w którym blokuje sie krętlik.
do krętlika wiązesz przypon z włosem .na włos zakładasz przynętę .
Jako zanętę dzjesz mikro pellet w siatce PVA.podpinasz do haka i srrru do wody :) (2018/04/29 22:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

majdanos

zrob sobie zestaw samozacinajacy musisz określić tez jakie jest dno jesli twarde to mozesz miotac ciezarkami 120g jesli duzo mułu to koszyk 20g albo i nawet 10 g + zaneta a jako przyneta kulki pop up oczywiscie zastopowane ołowiem.jeszcze na ta porę proponuje przynety śmierdzące.dobrze jest tez zadbac o twz ladcore czyli taka ale plecionke z obciążeniem opowianym aby jak największa część plecionki lub zylki lezala na dnie.lowisz na wlos czy tradycyjnie np kuku na haczyk? (2018/04/30 11:03)

comarcin

Jarek mam zwykłą gruntówkę a teraz przymierzam się do kupna karpiówki i zacząć sie szkolić w tej kwesti ;) . Majdanos- łowiłem na włos z kulką jak i normalnie z przynętą na haczyku ok wezmę nad wodę 2 wędziska i spróbuje na każdej innej metody. Dzięki koledzy za dobre rady :) (2018/04/30 19:55)