Karp w gorące dni - jak złowić?

/ 5 odpowiedzi
Witam jutro wybieram się na karpia na malutkie jeziorko na nocke. Potrzebuję taktyki na tak gorące dni. Jezioro wielkości dużego stawu, głębokość do 4m, Zestawy ,przynęty inne pomysły? Wszystko się przyda.
Nodar

Chętnie bym pomóg,ale wczoraj u mnie wyglądalo tak))))))) (2015/08/12 11:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik130601

Zig-rig bedzie obowiązkowy ! Możesz też innaczej,zmontuj sam przypon do łowienia z powierzchni np na skórke od chleba albo popcorn, tego bym użył w dzień łowiąc w toni na płyciznach. Nocą głębiny i blisko brzegu,nawet bardzo blisko,przynęta duża 20mm. (2015/08/12 19:03)

notaki

U nas ( ponieważ temp nad ranem spada do ok 16 -17 stopni ) cos się dzieje pomiędzy piata a ósma rano.
W pozostałych godzinach szaleje na rzekach kleń . W zyciu nie miałem tylku "sześćdziesiątek" a nawet "siedemdziesiątek" na grunt co w tym sezonie.
Jedyny problem - znaleźć miejscówkę.
Ale jak się juz wyczai, gdzie drań siedzi, zabawa jest znakomita ! (2015/08/13 20:00)

Bernard51

Przy tej temperaturze wody na zbiorniku do 4 m to spróbuj ślimaki nazbierać i wrzucić z p15-20 i w to miejsce na hak nr-2 -1 dwa slimaki , to jest szansa że karp sie na mięsko skusi lub węgorz jak jest albo sum . Powodzenia ! (2015/08/14 16:49)

Jędrula

Przy tej temperaturze wody na zbiorniku do 4 m to spróbuj ślimaki nazbierać i wrzucić z p15-20 i w to miejsce na hak nr-2 -1 dwa slimaki , to jest szansa że karp sie na mięsko skusi lub węgorz jak jest albo sum . Powodzenia !

Bardzo dobry pomysł . Ja polecam również łowić na małże gdy żyją w zbiorniku , doskonale sprawdzają się zblendowane jako dodatek do zanęty .  Można też w ten sposób robić dip do kulek z tym , że trzeba zasolić i podgrzać roztwór .

(2015/08/14 17:16)