Karp - ryba ani obca ani rodzima

/ 176 odpowiedzi / 6 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

mateuszwos


duża ta ważka a i karp spory. (2016/02/17 11:58)

Haryyy5


Wy się nie śmiejcie bo u mnie z 2-3 lata temu lwia część pieniędzy na zarybianie poszła właśnie na wpuszczenie iluś tam takich kilkunasto kilogramowych karpi. Nie wiem czemu to miało służyć ale ok. Nie swoją kasą to się wiadomo jak gospodaruje.  (2016/02/17 12:11)

Artur z Ketrzyna


Wy się nie śmiejcie bo u mnie z 2-3 lata temu lwia część pieniędzy na zarybianie poszła właśnie na wpuszczenie iluś tam takich kilkunasto kilogramowych karpi. Nie wiem czemu to miało służyć ale ok. Nie swoją kasą to się wiadomo jak gospodaruje. 

Właśnie to wielu boli, że takie są właśnie zarybienia. Ni jak mają się z wypełnianymi rejestrami połowów.

(2016/02/17 18:29)

Askan


Ja cenię tylko takie karpie,większe niż 40 cm a mniejsze niż 55.Takie na patelnię,nie zaprzątam sobie głowy innymi.Teraz zaczynam nęcić drobną suchą,ochotka(Jokers)trochę pinki oraz drobny PELET o zapachu ochotki i czerwonych robaków.Pozdro (2016/02/18 18:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Askan


W ub roku wyjąłem ok.14 ładnych linków. Część wróciła do wody bo żonie nie smakują a mnie jest ich szkoda bo jest ich coraz mniej.Karasia pospolitego (złotego) wyciągnąłem tylko 2 szt i też wypuściłem bo ludzie już zapominają jak wyglądają.Zarybiali kilka lat temu jakimś mieszańcem,pomieszany z Japońcem o weloniastych ogonach.Tego cuda też nie widać ostatnio,może się nie wyciera ten MUTANT.Ale karpia ostatnio wpuszczają zgodnie z durnym OPERATEM,tylko kroczek.Ma co żreć całymi stadami przylatujący KORMORAN.Tak ta banda szanuje nasze pieniądze.Precz z PZW
(2016/02/18 18:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zielony401


Ja cenię tylko takie karpie,większe niż 40 cm a mniejsze niż 55.Takie na patelnię,nie zaprzątam sobie głowy innymi.Teraz zaczynam nęcić drobną suchą,ochotka(Jokers)trochę pinki oraz drobny PELET o zapachu ochotki i czerwonych robaków.Pozdro

Askan chociaż nie jestem zwolennikiem karpia, wręcz przeciwnie to muszę Ci przyznać że masz naprawdę dużą patelnie:) (2016/02/18 23:23)

Askan


Ja cenię tylko takie karpie,większe niż 40 cm a mniejsze niż 55.Takie na patelnię,nie zaprzątam sobie głowy innymi.Teraz zaczynam nęcić drobną suchą,ochotka(Jokers)trochę pinki oraz drobny PELET o zapachu ochotki i czerwonych robaków.Pozdro

Askan chociaż nie jestem zwolennikiem karpia, wręcz przeciwnie to muszę Ci przyznać że masz naprawdę dużą patelnie:)

Karp nie musi być z patelni,dobry jest wędzony,w folii na grillu a także w galarecie.Patelni różnych typów jest w bród i na jednym piecu można przyrządzać jednocześnie kilka potraw,szczeg. jak mam URODZINY.Pozdro
(2016/02/21 05:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio 33


Askan, ale karpiem tym niszczycielem i winowajcą całego nieszczęścia na naszych polskich wodach trzeba zarybiać, żeby móc go łowić. Sztuka tej bestii na hektar wody to przyczyna nieszczęścia i niepowodzeń wędkarzy :). (2016/02/21 07:41)

Artur z Ketrzyna


Dobre...
Zbynio nie wszędzie jest ograniczenie co do wielkości zarybień karpiem. Wylkuczone są między innymi żwirownie itd.

Obawiam się żeby nie ten zapis, to by całkiem zdominował materiał zarybieniowy. Jakiś bezpiecznik musi być.

No i nie tylko taki wyznacznik jest wędkarskiego sukcesu. Bo jednak go trzeba umieć łowić ;-)
(2016/02/21 18:41)

u?ytkownik97760


W końcu zbynio załapał, że zło jest złem i nie istotne czy przypadnie 1000 sztuk na hektar czy tylko jedna.  Tak i tak zaburza się ekosystem naszych wód. (2016/02/21 20:11)

pstrag222


Cóż za bestia z tego karpia degraduje wode, zjada inne gatunki (dlatego takie bez rybie).
Przez karpia PISOWCY żądza jaka to wredna ryba ten karp wszelkie nieszczęścia są przez niego  :))))) (2016/02/21 20:35)

u?ytkownik97760


To ja może zobrazuję tym mniej bystrym w sposób drastyczny. Wrażliwych proszę o nieczytanie. Gdybym wpuścił 10 pedofili do przedszkola i pozwolił im się wyżyć, byłbym słusznie uznany za potwora. Brak dla takiego s... stosownej kary. Gdybym jednak wpuścił 1 pedofila wówczas byłbym lepszy? Czy działbym rozsądnie? To próbujecie sobie i nam wmówić, że da się karpiem zarybiać rozsądnie. Gówno prawda. Czy tysiąc czy tylko jeden to i tak jest to działanie na niekorzyść. Przede wszystkim działanie wbrew naturze. To jest patologia dla zaspokojenia swoich żądzy. To, że mam chęć holować wielką rybę nie upoważnia mnie a przede wszystkim nie powinno upoważniać, do degradowania naturalnej równowagi w naszych wodach. Po raz ostatni przypomnę, że karp w naszych warunkach środowiskowych jest jak środowisko gejowskie(nie może się rozmnażać) a więc patologiczne. Sprzeczne z naturą. Kto jeszcze tego nie pojmuje to zapraszam na terapię. Za darmo!!!!

:):):) (2016/02/21 22:53)

pakul1206


To ja może zobrazuję tym mniej bystrym w sposób drastyczny. Wrażliwych proszę o nieczytanie. Gdybym wpuścił 10 pedofili do przedszkola i pozwolił im się wyżyć, byłbym słusznie uznany za potwora. Brak dla takiego s... stosownej kary. Gdybym jednak wpuścił 1 pedofila wówczas byłbym lepszy? Czy działbym rozsądnie? To próbujecie sobie i nam wmówić, że da się karpiem zarybiać rozsądnie. Gówno prawda. Czy tysiąc czy tylko jeden to i tak jest to działanie na niekorzyść. Przede wszystkim działanie wbrew naturze. To jest patologia dla zaspokojenia swoich żądzy. To, że mam chęć holować wielką rybę nie upoważnia mnie a przede wszystkim nie powinno upoważniać, do degradowania naturalnej równowagi w naszych wodach. Po raz ostatni przypomnę, że karp w naszych warunkach środowiskowych jest jak środowisko gejowskie(nie może się rozmnażać) a więc patologiczne. Sprzeczne z naturą. Kto jeszcze tego nie pojmuje to zapraszam na terapię. Za darmo!!!!


Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.


(2016/02/21 23:13)

zbynio 33


To ja może zobrazuję tym mniej bystrym w sposób drastyczny. Wrażliwych proszę o nieczytanie. Gdybym wpuścił 10 pedofili do przedszkola i pozwolił im się wyżyć, byłbym słusznie uznany za potwora. Brak dla takiego s... stosownej kary. Gdybym jednak wpuścił 1 pedofila wówczas byłbym lepszy? Czy działbym rozsądnie? To próbujecie sobie i nam wmówić, że da się karpiem zarybiać rozsądnie. Gówno prawda. Czy tysiąc czy tylko jeden to i tak jest to działanie na niekorzyść. Przede wszystkim działanie wbrew naturze. To jest patologia dla zaspokojenia swoich żądzy. To, że mam chęć holować wielką rybę nie upoważnia mnie a przede wszystkim nie powinno upoważniać, do degradowania naturalnej równowagi w naszych wodach. Po raz ostatni przypomnę, że karp w naszych warunkach środowiskowych jest jak środowisko gejowskie(nie może się rozmnażać) a więc patologiczne. Sprzeczne z naturą. Kto jeszcze tego nie pojmuje to zapraszam na terapię. Za darmo!!!!

:):):)
Thunder pierwsze porównanie nietrafne (to bardziej pasuje do japonki, czy kolucha). Drugie bardziej mi się podoba; Gej nic nie zrobi dzieciom. Tyle tylko, że sobie jest :). Myślę, że Ci terapia by się przydała skoro sądzisz, że jeden karp zdegraduje Ci jezioro :))). Thunderku ten karp po prostu będzie i nic poza tym. Polecam się!!!  (2016/02/21 23:14)

u?ytkownik16322


O Q....wa aleś stary zaje.....ał. No na brak wyobrażni nie narzekam ale na miły Bóg do pedofila albo pedała - karpia na to bym nie wpadł.
Równie dobrze wszystkie karasie srebrzyste możesz od lesbij zwyzywać ( dzieworództwo) - sexmisja się kłania.
A tak na serio rozbawiłeś mnie 
. Połamania kija i dobrej nocy życzę.
Julian (2016/02/21 23:16)

zbynio 33



Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.



Jak nie da...? Reszta ryb się rozmnaża, a dlaczego jest ich mało? Myślisz, że karp gdyby się rozmnażał, to by było pełno ryb w naszych wodach? (2016/02/21 23:22)

Jakub Woś



Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.



Jak nie da...? Reszta ryb się rozmnaża, a dlaczego jest ich mało? Myślisz, że karp gdyby się rozmnażał, to by było pełno ryb w naszych wodach?



Rozmnażają się ale to nie nimi się zarybia. Poza tym mają konkurenta pokarmowego w postaci karpia, z którym niestety w walce o pokarm nie mają szans.
(2016/02/21 23:36)

zbynio 33



Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.



Jak nie da...? Reszta ryb się rozmnaża, a dlaczego jest ich mało? Myślisz, że karp gdyby się rozmnażał, to by było pełno ryb w naszych wodach?



Rozmnażają się ale to nie nimi się zarybia. Poza tym mają konkurenta pokarmowego w postaci karpia, z którym niestety w walce o pokarm nie mają szans.
Jakub skoro się rozmnażają to chyba powinno być ich dużo? Tak tak masz rację! Szczupakom karp wszystkie płocie wyżre!;)  (2016/02/21 23:48)

zbynio 33


Thunder, a jak wśród szczupaków trafi się gej? W przyrodzie już obserwowano takie zachowania wśród zwierząt. Jesteś homofobem. Wg Twojego toku myślenia to należałoby i szczupaki sprawdzać przed zrybieniem, czy nie są gejami, bo zarybianie gejami nie ma sensu, ponieważ się nie rozmnażą. ;) (2016/02/21 23:54)

Jakub Woś



Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.



Jak nie da...? Reszta ryb się rozmnaża, a dlaczego jest ich mało? Myślisz, że karp gdyby się rozmnażał, to by było pełno ryb w naszych wodach?



Rozmnażają się ale to nie nimi się zarybia. Poza tym mają konkurenta pokarmowego w postaci karpia, z którym niestety w walce o pokarm nie mają szans.
Jakub skoro się rozmnażają to chyba powinno być ich dużo? Tak tak masz rację! Szczupakom karp wszystkie płocie wyżre!;) 

Płoci nie wyżre, ale wystarczy że wyżre to co żrą płocie. Wtedy płocie nie mają co żreć a w końcu i szczupaki nie mają co żreć.

(2016/02/22 00:00)

zbynio 33



Poważnie za darmo ? może się skuszę :) 

A tak na poważnie głównym moim argumentem jak i wielu innych jest to że karp się nie rozmnaża i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwolennicy twierdzą że to dobrze bo nie zagraża  stanowi naszych wód ale jakby nagle zaczął się mnożyć to obaliły moją teorię i zacząłby występować w ilościach podobnych do leszcza to byłaby to pewnie katastrofa dla naszych jezior, i tak żle i tak nie dobrze, tego gatunku nie da się obronić.



Jak nie da...? Reszta ryb się rozmnaża, a dlaczego jest ich mało? Myślisz, że karp gdyby się rozmnażał, to by było pełno ryb w naszych wodach?



Rozmnażają się ale to nie nimi się zarybia. Poza tym mają konkurenta pokarmowego w postaci karpia, z którym niestety w walce o pokarm nie mają szans.
Jakub skoro się rozmnażają to chyba powinno być ich dużo? Tak tak masz rację! Szczupakom karp wszystkie płocie wyżre!;) 

Płoci nie wyżre, ale wystarczy że wyżre to co żrą płocie. Wtedy płocie nie mają co żreć a w końcu i szczupaki nie mają co żreć.


Heh to gdzie tyle karpia jest, że szczupaki nie mają co jeść? :)) Abstrakcja! 
Ogólnie jest tak Kolego; ryba karłowacieje, bo drapieżnik został wyłowiony zgodnie z regulaminem, albo skłusowany. Nie dlatego, że wpuszczono jednego karpia na całe jezioro! Można se zarybiać i zarybiać, a i tak każdą ilość wyłowią i zjedzą...  (2016/02/22 00:11)

u?ytkownik97760


Widzę, że wszyscy pojęli o co biega! Dziękuję i dobranoc:) (2016/02/22 00:37)

zbynio 33


Dobrej nocki :). (2016/02/22 00:48)

Askan


Także życzę dobrej nocki a póżniej udanych dni w pogoni za KARPIEM.Ryby trzeba UMIEĆ<ITP<itd,itd.Ależ wpis o pedofilach mnie rozbawił.Co za wyobrażnia,A WĘGORZ?znajdziecie na niego HAKA?pozdro (2016/02/22 04:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


 
Myślę, że Ci terapia by się przydała skoro sądzisz, że jeden karp zdegraduje Ci jezioro :))). Thunderku ten karp po prostu będzie i nic poza tym. Polecam się!!! 

A znasz przysłowia?
kto z kim przystaje, taki sam się staje.
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Nie jestem rasista itd, ale niech tacy trzymają się z dala od moich dzieci. Nic mi do tego co robią wdomu itd, abym nie musiał się temu przyglądać bo chyba bym tego nie zdzierżył.
(2016/02/22 07:50)