Zaloguj się do konta

Karp - odpowiednia taktyka?

utworzono: 2013/06/18 22:09
karateka994

Witam. W przyszłą sobotę zamierzam wybrać się na ryby w pogoni za karpiem. Mam pytanie czy moja taktyka jest dobra.-będę łowił na dwie gruntówki, na końcu zestawu ciężarek 50g przelotowy, krótki przypon, zestaw włosowy z kulka proteinową, na przyponie kiełbaska ze stick mixem, jako sygnalizator posłuży mi bombka na żyłce przy kołowrotku i oczywiście włączony wolny bieg-oprócz tego jedna lub dwie spławikówki przy trzcinie, przypon 30cm, haczyk nr.8 i na nim rosówka, będe obficie nęcił zanętą z dodatkiem kuku, pszenicy, pęczaku, konopi i granulatu 6mm fish mix trapera, [2013-06-18 22:09]

KROPA000

Witam. W przyszłą sobotę zamierzam wybrać się na ryby w pogoni za karpiem. Mam pytanie czy moja taktyka jest dobra.-będę łowił na dwie gruntówki, na końcu zestawu ciężarek 50g przelotowy, krótki przypon, zestaw włosowy z kulka proteinową, na przyponie kiełbaska ze stick mixem, jako sygnalizator posłuży mi bombka na żyłce przy kołowrotku i oczywiście włączony wolny bieg-oprócz tego jedna lub dwie spławikówki przy trzcinie, przypon 30cm, haczyk nr.8 i na nim rosówka, będe obficie nęcił zanętą z dodatkiem kuku, pszenicy, pęczaku, konopi i granulatu 6mm fish mix trapera,

-ciężarek raczej 100g żeby lepiej się zaciął jako sygnalizator to lepszy swinger i do tego sygnalizator elektroniczny 
-kup sobie jakieś kulki tylko nie trapera i za dużo nie nęć bo teraz ryba nie zjada tyle pokarmu co jesienią reszta ok
[2013-06-18 23:26]

Witam. W przyszłą sobotę zamierzam wybrać się na ryby w pogoni za karpiem. Mam pytanie czy moja taktyka jest dobra.-będę łowił na dwie gruntówki, na końcu zestawu ciężarek 50g przelotowy, krótki przypon, zestaw włosowy z kulka proteinową, na przyponie kiełbaska ze stick mixem, jako sygnalizator posłuży mi bombka na żyłce przy kołowrotku i oczywiście włączony wolny bieg-oprócz tego jedna lub dwie spławikówki przy trzcinie, przypon 30cm, haczyk nr.8 i na nim rosówka, będe obficie nęcił zanętą z dodatkiem kuku, pszenicy, pęczaku, konopi i granulatu 6mm fish mix trapera,

-ciężarek raczej 100g żeby lepiej się zaciął jako sygnalizator to lepszy swinger i do tego sygnalizator elektroniczny 
-kup sobie jakieś kulki tylko nie trapera i za dużo nie nęć bo teraz ryba nie zjada tyle pokarmu co jesienią reszta ok

Przelotowo nie ma efektu samo zacięcia i nie ma potrzeby takiego dużego ciężarka stosować.  [2013-06-19 06:25]

Najmniejszy ciężarek jaki używam ma właśnie 50gr. Łowię na sztywno zamontowany. Efekt samozacięcia jest. Kulki i pellet TRAPER od tego sezonu znacząco się poprawiły i myślę, że nie ustępują innym firmom. Wcześniej rzeczywiście mięli "świeczki", choć znam gości którzy właśnie na te świeczki po 5zł za paczkę wyjmowali okazy! Wiadomo, że opinię ciężko zmaienić, ale myślę że warto. [2013-06-19 10:02]

michal17

Ja bym Ci proponował założyć na włoska z 2 kuku miodowe lub truskawkowe firmy traper. Super zdają egzamin.Jesli masz rakiete to wyrzuć troche kuku gotowaniej,konopi i peletu ;) [2013-06-19 11:41]

dunster35

Ogólnie dobra taktyka.
Polecam ci kulki miodowe i truskawkowe :)
[2013-06-19 15:13]

kedzio

Broń Boże nie używaj echosondy! Jeden karpiarz mi powiedział w zaufaniu, że karp jest taki mądry, że ukrywa się i wręcz unika kontaktu z echosondą! Poza tym spoko - tylko echo -beeee. [2013-06-19 15:24]

michol

Podczas łowienia karpi echo nie służy do zlokalizowania karpia tylko do rozpoznania ukształtowania dna. Karp jest rybą migrującą i nie stoi przez 7 dni w tygodniu w tym samym miejscu. 


[2013-06-19 15:44]

KROPA000

Broń Boże nie używaj echosondy! Jeden karpiarz mi powiedział w zaufaniu, że karp jest taki mądry, że ukrywa się i wręcz unika kontaktu z echosondą! Poza tym spoko - tylko echo -beeee.


Echo to dobry sposób na dobre spojrzenie na dno łowiska jak i też wykrycie ryb
co do dna to szybko znajdziesz podwodne wyspy i też głębokie spady zobaczysz czy na dnie są jakieś przeszkody takie jak powalone drzewa czy dno jest kamieniste czy raczej mułowate

RYBY SIĘ TEGO NIE BOJĄ
[2013-06-19 16:53]

Piotr 100574

to jak 2 gruntówki i jeszcze spławikówki??????ja polecam tylko 2 wędki o ile to woda PZW [2013-06-19 18:52]

Podczas łowienia karpi echo nie służy do zlokalizowania karpia tylko do rozpoznania ukształtowania dna. Karp jest rybą migrującą i nie stoi przez 7 dni w tygodniu w tym samym miejscu. 



dokładnie tak, a druga sprawa tak jak napisał kol. kedzio broń boże echo, oczywiście podczas łowienia np. wywożenia zestawów, karp omija promienie echosondy
[2013-06-19 19:10]

kedzio

:) jasne. Hehe. [2013-06-19 20:09]

catrinna

Zwykła kuku tez będzie ok ;-) [2013-06-19 22:06]

karateka994

Broń Boże nie używaj echosondy! Jeden karpiarz mi powiedział w zaufaniu, że karp jest taki mądry, że ukrywa się i wręcz unika kontaktu z echosondą! Poza tym spoko - tylko echo -beeee.
Skąd wy wzięliście tą echosondę, nic o niej nie pisałem. [2013-06-20 21:03]

kedzio

Ale gadka była o odpowiedniej taktyce. Tak więc doradziłem ci, żebyś broń boże nie używał echosondy. Jeden koleś, co to jest ekspertem od karpiowego karpiowania mówił, że kaper omija echo, ucieka przed nim, chowa się. Ponoć ktoś kiedyś widział, jak kaper przebrany za gajowego Maruchę uciekał przez las do innego stawu, bo ktoś użył echosondy. W ogóle te karpie to ponoć są fest "ęteligętne" . To takie " mondrale" i brakujące ogniwo łączące nas z rybami - to znaczy chodzi mi o tę "mondrość" i przebiegłość. No to pamiętaj! Nie używaj echa - to taki element taktyczny. No szkoda by było, jak by tak wszelkie kaprowie z wszystkich kałuż pouciekali - co nie? [2013-06-20 21:42]

karateka994

Witam właśnie wróciłem z zasiadki. Niestety nic nie złowiłem. Wędkarz obok miał jedno branie ale puste przy zacięciu. Karpie 5-7 kg wygrzewały się przy powierzchni.  [2013-06-22 21:19]