Zaloguj się do konta

Karp na kulki

utworzono: 2012/08/30 14:18
piesnababy

Witam.
łowię na jednym jeziorku od ponad roku i chciałbym zapolować na dużego karpia.
Jezioro jest starym dorzeczem rzeki, średnio od 1,5 do 2,5 m głębokości, jed4n dołek ok 5m.
Brzegi porośnięte kalią, dno raczej piaszczysto muliste. Do tej pory łowiłem tam z powodzeniem leszczyki, płocie, liny, złote karasie i dużo różnorakiej drobnicy. Ostatnio ledwo udało mi się wycholować Karpia 2,60 na mój słabiutki spławikowy zestaw. Byłem świadkiem gdy jeden z działkowiczów przebywających na wypoczynku nad tym jeziorkiem nęcił kulkami i wyciagnoł 2 jak dla mnie okazy po 6 i 8 kilo.
Dostęp do miejsca gdzie on łowił jest nieosiągalny gdyż jest to zejście do wody z jego działki.
łowił na skraju kalii z łódki. Pytanie? Jak nęcić, czym, jakimi smakami kiedy, w jakich ilościach.
Jaki sprzęt by się przydał. Do miejsca gdze kończą się owe kalie jest ok 40m od pierwszego stanowiska z którego można by tam dorzucić. Proszę o radę jak się zabrać do tych olbrzymów.
Pozdrawiam
Bartek
[2012-08-30 14:18]

Michu14

Mogłeś jeszcze dodać jakich wymiarów jest ten stawik. Proponuje zastosować raczej kulki o mięsnych smakach np. kalmar, małża, wątroba ale także sprawdzić się może scopex lub jakiś bardzo słodki owoc. Używam kulek firmy Carp Zoom i u mnie na stawie sprawdziły się rewelacyjnie. Jeżeli chcesz łowić popołudniem lub wieczorem to nęć około godz. 12-14 a jeżeli w nocy to 17-19. Myślę że powinieneś nęcić chociaż 5 dni po około 50 kulek i 10-15 garści kuku. Uważam że nie ma co przesadzać. Nęć najlepiej procą lub łyżką zanętową.

Życzę udanych połowów miśków ;) [2012-08-30 14:42]

krychu26

moim zdaniem powinieneś na przypon włosowy założyć kukurydzę i nią też nęcić [2012-08-30 14:43]

karpiarzdarek

Wyczekaj moment jak gościa nie bedzie na działce i łów na jego miejscu.
Jeszcze podpytaj czym nęci i masz gwarantowane.

[2012-08-30 21:00]