Zaloguj się do konta

Karp na żywca a regulamin

utworzono: 2016/06/08 07:48
lukaszu

Koledzy jak to jest, jeśli chcę karpia rzucić na suma. Mamy limit dzienny karpia 2 szt, więc można rzucić tylko pierwszego a drugiego albo wypuścić albo zabrać. Jak to ma sie do wpisania? [2016-06-08 07:48]

Krzysiek82

2szt/ dobę Karpia możesz zabrać do domu i rozpisujesz ryby zabrane (nie rozpisujesz ryb wypuszczonych i stosowanych jako przynęty). Druga sprawa jak łowisz na stawach lub jeziorach Karp na wymiar ochronny 30cm (wymiar nie dotyczy rzek) a ryb, raków i roślin nie wymiarowych lub w okresie ochronnym nie wolno stosować jako przynęty RAPR Zasady Wędkowania pkt 2. Takie jest moje zadanie. Połamania kija.
  [2016-06-08 13:18]

JKarp

Limit na dobę dwie sztuki. Moim zdaniem nie tak interrpretujesz zapis - "nie rozpisujesz ryb wypuszczonych i stosowanych jako przynęty"
Nie możesz użyć więcej niż dwóch sztuk na dobę karpi jako przynęty bo taki masz limit - nie możesz ich też kupić i przywieźć na łowisko zgodnie z Ustawą. Musisz je pozyskać na łowiku podrywką lub wędką co wyklucza użycie ponad limit.
JK [2016-06-09 06:48]

Ja też mam wątpliwość ,, zabrania się sprzedawania oraz roadawania ryb w obrębie lowiska '' - jak wytlumaczyć 2 dwie sztuki karpia wpisane do rejestru ale faktycznie w siatce ich nie mam ? [2016-06-09 08:10]

lukaszu

Ja też mam wątpliwość ,, zabrania się sprzedawania oraz roadawania ryb w obrębie lowiska '' - jak wytlumaczyć 2 dwie sztuki karpia wpisane do rejestru ale faktycznie w siatce ich nie mam ?
No właśnie coś jest nie tak. Jeśli nie wpisywać ryb na przynętę, to możnaby bez limitu łowić karpie i stosowac na suma przekracając limit 2 sztuk. Jeśli natomiast je wpisujemy, wtedy można zarzucić 1 złowionego i wpisanego ale 2 już nie, gdyż wpisując mamy zakończyć łowienie. 
  [2016-06-09 11:11]

hudzik

Z tym limitem ilościowym i opuszczeniem łowiska ,to jest troche bałagan.W regulaminie przy "IX" na odcinkach granicznych rzek ,są podpunkty dotyczące tych odcinków i tam jest punkt 4-ty gdzie pisze , że po złapaniu następujacych gatunków ryb , wędkarz ma obowiązek opuścić stanowisko wędkowania.Ale jak wiadomo ,kazdy katrolujacy interpretuje te przepisy na swój sposób.Pytałem się kontrolującego Mnie strażnika , jak to jest i powiedział, że mozna mieć  np 2 karpie i łapać ryby innych gatunków ,nielimitowane, bądż limitowane wagowo do 5kg.Nie wolno jedynie podmieniać złowionych ryb,jedyny haczyk jest przy stosowaniu karpi jako przynęty na suma, bo mogę mieć karpia złapanego 2 dni temu na tym zbiorniku ,wpisanego w rejestr ,przetrzymywać go w akwarium, lub innym zbiorniku,następnie  używam go jako przynety, ale to już widząc jakim dobrem jest  taki "świeżak" dla  większości wędkujacych, nastawiających sie na takie karpie pewno nie przeszło by przy kontroli.:) [2016-06-09 18:24]

lukaszu

Z kwestią opuszczenia stanowiska nie ma co dyskutować, nie sądzę, abym majac 2 karpie w siatce mógł dalej łowić. Pytanie jak z karpiami na żywca? [2016-06-10 14:13]

Romuald55

Ryby limitowane po złowieniu albo się od razu wypuszcza albo albo zabiera i wpisuje do rejestru.Nie ważne co się z tą rybą zrobi.Ofiaruje atrakcyjnej sąsiadce,usmaży czy użyje na żywca.Złowiona i będąca w dyspozycji wędkarza musi być wpisana do rejestru.
A swoją drogą nie uważam,że karp jest najlepszą przynętą na suma.Ja łowię sumy na płotki,leszczyki czy krąpie w przedziale 15-20 cm.To tak na marginesie.
  [2016-06-10 15:48]

aal82

Wpisujesz w rejestr karpie i poprostu dajesz go na zywca nie widzę problemu.... [2016-06-10 15:52]

Artur z Ketrzyna

Ryby limitowane po złowieniu albo się od razu wypuszcza albo albo zabiera i wpisuje do rejestru.Nie ważne co się z tą rybą zrobi.Ofiaruje atrakcyjnej sąsiadce,usmaży czy użyje na żywca.Złowiona i będąca w dyspozycji wędkarza musi być wpisana do rejestru.
A swoją drogą nie uważam,że karp jest najlepszą przynętą na suma.Ja łowię sumy na płotki,leszczyki czy krąpie w przedziale 15-20 cm.To tak na marginesie.
 

Aby ten karp czy inna przyneta była wymarowa.
  [2016-06-15 06:57]

Szanowni koledzy teraz wiecie dlaczego od dłuższego czasu nie ,,udzielam " się na forum. Nie ,,wchodzę "  na Wędkuję żebym nie musiał czytać takich popier ....... ych   tekstów jak np. karp na żywca.
Z wyrazami szacunku 
Julian.
Ps. Janusz jutro wybieram się na Górę może uda mi się ,,złapać " sprawcę tego zamieszania. I nie na żywca ale na kolację. [2016-06-18 21:47]