Zaloguj się do konta

Karp na kukurydzę w zestawie spławikowym-Wasze rad

utworzono: 2011/08/09 16:46
wedkujem

Cześć! W sobotę mam zamiar wybrać się nad staw na karpie. Chciałem się was zapytać czy dobrze zrobiłem zestaw?

I mam zamiar łowić na kukurydzę wędkarską własnej roboty. Smak waniliowy.

Przepisz na kuku waniliowe : Kupuje puszkę kukurydzy konserwowej. Wylewam wodę i kukurydzę wsypuję do słoiczka po czym wlewam troszkę wody i troszkę olejku do ciasta (waniliowego).

Czy dobrze zrobiłem zestaw i czy dobrze robię kukurydzę wędkarską ??
Liczę na waszą pomoc. :)
Dziękuje :) [2011-08-09 16:46]

marek-debicki

Kolego Adrianie! Powiem krótko. Bijesz niepotrzebnie pianę!!! W dniu wczorajszym w poście "Karp na spławik" zadałeś prawie identyczne pytanie odnośnie zestawu i nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z uwag i propozycji jakie otrzymałeś. Jest to nie do końca w porządku w stosunku do Kolegów. Zerknij jeszcze raz jak buduje się zestawy spławikowe do wyszukiwarki, na wedkuje.pl itd, itp. Odnośnie kukurydzy nie widzę sensu odlewania suropu z puszki z kukurydzą tylko po to, aby po chwili dolać tam wody. Odlej nadmiar syropu i dodaj swój atraktor i będzie O.K.

[2011-08-09 17:06]

Kolego , bez urazy ale zestaw który proponujesz jest naprawdę pozbawiony logiki. Jeżeli łączysz przypon i żyłkę główną - to musisz się zdecydować na jeden rodzaj połączenia - albo stągiewka ( i to na pewno nie taka niechlujna )  albo krętlik albo węzeł baryłkowy ( zachodzi wówczas większa trudność z wymianą przyponu ).
[2011-08-09 17:46]

wedkujem

A tak na marginesie to ten zestaw co mam zamocowany to jest dobry ? Co mam zmienić ?
[2011-08-09 23:15]

pako220

hmmm Ty chyba radziłeś sie porad w wiązaniu zestawów słynnego Żuczka:)na spryciarze.pl.tak jak kolega napisał wyżej jeżeli używasz krętlika to wiąż węzeł na krętlika a nie 10 węzłów.w metodzie spławikowej odpuścił bym sobie krętlik!im zestaw prostszy tym lepszy!i nie wal tyle węzłów! [2011-08-10 00:30]

wedkujem

Aha okej. Czyli ten krętlik mam odpuścić ?
Ale jak go nie zdejmę to co ? To ryby nie będą brać ? Czy może inna przyczyna ?
Proszę o radę :D
[2011-08-10 23:08]

marek-debicki

Adrianie jesteś widzę uparty, może i dobrze. Jeżeli jednak pisane nie przemawia może skorzystasz z propozycji zestawu dołączonego na rysunku. Dadam jedynie, że żyłka główna może być około 0,22-025, przypony odpowiednio 0,20-0,22. Zależy od kołowrotka i pojemności szpuli. pozdrawiam [2011-08-11 08:22]

wedkujem

Przecież ja mam prawie tak samo zawiązany zestaw. Tylko nie mam oliwki, ołów sygnalizacyjny mam na przeponie i mam inne węzły na krętliku.

Ale ja się tylko chcę dowiedzieć czy jeśli tego nie zmienię to ryby nie będą brały ?
[2011-08-11 09:25]

Przecież ja mam prawie tak samo zawiązany zestaw. Tylko nie mam oliwki, ołów sygnalizacyjny mam na przeponie i mam inne węzły na krętliku.

Ale ja się tylko chcę dowiedzieć czy jeśli tego nie zmienię to ryby nie będą brały ?







I właśnie o to "prawie" chodzi. Ołów sygnalizacyjny gdybyś miał na przeponie, to raczej chirurg by miał robotę, bo Ty ten ołów masz na PRZY PO NIE! Każdy najmniejszy szczegół źle zrobiony na zestawie ma wpływ na brania ryb. Już się dowiedziałeś.

[2011-08-11 09:32]

wedkujem

To ołów sygnalizacyjny ma być gdzie ? Na tej przeponie ? Czy w innym miejscu?Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie w którym miejscu ma on się znajdywać :) 
Dziękuję z góry :) [2011-08-11 10:52]

To ołów sygnalizacyjny ma być gdzie ? Na tej przeponie ? Czy w innym miejscu?Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie w którym miejscu ma on się znajdywać :) 
Dziękuję z góry :)







NA TYM- PRZY PO NIE, TEN- PRZY PON,  PRZYPON, PRZYPON-ON. Znajdować się ma przed węzłem łączącym żyłkę główną z przyponem, czyli PRZED krętlikiem. 
Przepona (łac. diaphragma) - główny mięsień oddechowy występujący u ssaków, należy do mięśni poprzecznie prążkowanych płaskich. Oddziela jamę brzuszną od jamy klatki piersiowej i stanowi jej ścianę dolną. Przepona jest uwypuklona w stronę klatki piersiowej w formie dwóch kopuł - prawej i lewej, przy czym na ludzkich zwłokach prawa kopuła jest ustawiona na wysokości czwartej chrząstki żebrowej, a po stronie lewej lewa kopuła przyjmuje położenie na poziomie piątej chrząstki żebrowej. U osoby żywej podczas wydechu prawa kopuła przepony położona jest na wysokości górnego brzegu piątej chrząstki żebrowej, a po stronie lewej lewa kopuła układa się na poziomie dolnego brzegu piątej chrząstki żebrowej. Ruchy przepony są niezależne od woli człowieka, mogą być jednak modyfikowane pośrednio przez inne grupy mięśni (na przykład podczas śpiewu czy wstrzymywania oddechu).
Przypon - cienka żyłka lub plecionka używana w wędkarstwie służąca do połączenia haczyka, kotwiczki, sztucznej przynęty, ciężarka albo kombinacji tych elementów z żyłką główną. Przypon stosuje się w celu zmniejszenia średnicy i sztywności (a zatem i wykrywalności) tej części zestawu wędkowego, który ryba może ujrzeć lub wyczuć dotykiem. Miękki i cienki przypon pozwala również na podanie przynęty w sposób bardziej zbliżony do jej naturalnego zachowania się. Ponieważ przypon jest zwykle najsłabszym elementem zestawu wędkowego, stosowany jest również po to, by uniknąć utraty żyłki głównej w następstwie zaczepu. Końcowe odcinki niektórych przyponów (np. na szczupaki i barrakudy) wykonywane są z cienkiego i giętkiego drutu, w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa przegryzienia przyponu i utraty ryby wraz z przynętą. W szczególnych przypadkach (n.p. w wędkarstwie muchowym i gruntowym) stosuje się odgałęzienie przyponu , tzw. przypon boczny, zwany również trokiem, w celu uwiązania dodatkowej przynęty lub obciążenia. [2011-08-11 11:06]

marek-debicki

Widzę, że jesteś bardziej jak uparty, więc zmontuj sobie zestaw jaki uważasz i więcej Kolego nie pytaj, ponieważ nie ma to większego sensu. Pa, pa!!! [2011-08-11 12:53]

wedkujem

Aha zrobiłem zestaw na nowo.
Czy teraz mam dobrze ?

Żyłkę główną do krętlika zawiązałem w tej sposób
- ' https://www.youtube.com/watch?v=Gn4YYY2IEP8 '
A przepon do krętlika zawiązałem tak jak na schemacie podanym troszkę wyżej :)

Proszę o opinie co do zestawu.
Wiem że was tym męczę, ale ja muszę mieć wszystko poukładane. :P
[2011-08-11 12:57]

wedkujem

kolego Marku. Ja nie jestem uparty. Tylko dopiero zaczynam karpiowanie, a więc chcę się upewnić co jest najlepsze, a jeśli Tobie nie chce się odpowiadać na moje posty to po prostu nie udzielaj się w tym temacie...
[2011-08-11 13:13]

miszczunio

PRZYPON nie przepon.
[2011-08-11 16:44]

wedkujem

sorry. okej ale będzie dobrze na karpia i ewentualnie karasia ??
[2011-08-11 22:33]

Tak, będzie dobrze :) Dostałeś rysunki, skomentowaliśmy szczegółowo Twoje foty, nie można chyba już na kompie prościej wytłumaczyć. I powtarzaj sobie : PRZYPON, PRZYPON, PRZYPON, PRZYPON.......................YPON, YPON, YPON........ [2011-08-11 22:37]

wedkujem

Bardzo dziękuje wam :) Jestem wam niezmiernie wdzięczny.
Przypon, Przypon, Przypon Dzięki Mastiff.

Myślę że wyciągnę jakieś karpie, karasie i płoć :D

[2011-08-11 23:21]

wedkujem

Ale zamiast tej waniliowej kukurydzy chyba spróbuje zwykła konserwową :) i zanętę własnej roboty truskawkowo ( bardzo lekko waniliową )

[2011-08-11 23:39]

mati20



 Czy dobrze zrobiłem zestaw ?

Liczę na waszą pomoc. :)

Dziękuje :)



Powiem tak widze że ''zaczerpnąłeś'' ten pomysł od nie jakiego Zuczka93 chłopie ten zestaw jes nie wiem na co ??

Poszukaj czegoś innego bo naprawde nie ciekawie to wygląda .

Ps. nigdy już nie oglądaj filmików żuczka93 bo to bajerant.


[2011-08-12 10:37]

Tak, będzie dobrze :) Dostałeś rysunki, skomentowaliśmy szczegółowo Twoje foty, nie można chyba już na kompie prościej wytłumaczyć. I powtarzaj sobie : PRZYPON, PRZYPON, PRZYPON, PRZYPON.......................YPON, YPON, YPON........

Bardzo dobrze że Kol Mastiff - zwraca uwagę na nazewnictwo . To bardzo ważna część naszego hobby - by właściwie określać poszczególne części zestawu . Piszmy zatem "ROSÓWKA a nie "RASÓWKA , Przypon (ostatecznie przetoka ) zamiast "PRZEPON "itd
[2011-08-12 10:54]

wedkujem

niby czemu nie za ciekawie to wygląda ? Szukałem innego zestawu i znalazłem właśnie taki. Jeśli macie lepszy podeślijcie mi foto.
[2011-08-12 10:59]

[2011-08-12 11:01]

wedkujem

Tutaj jest taki sam jak ja mam :

http://www.splawik.com.pl/lofiversion/index.php/t30360.html


[2011-08-12 11:02]

[2011-08-12 11:03]

[2011-08-12 11:04]