Zaloguj się do konta

Karp na kukurydzę w zestawie spławikowym-Wasze rad

utworzono: 2011/08/09 16:46
wedkujem

Moim okiem wydaje się że okej. Spławik to tylko sygnalizator. Zobacz w beczce pełnej wody czy stoi i czy reaguję na małe szarpnięcia, ale ja wędkuje nie całe pól roku to zaczerpnij wiedzą od kogoś doświadczonego. :)
PS : co do mojego zestawu to ciesze się że dobrze to zrobiłem :) xD
[2011-08-12 13:51]

kgx2bis

To mój nowy zestawik. Jeśli ujrzycie błąd napiszcie co mam naprawić, a nie wymieniać 100 zestawów po kolei. Mam dopiero nie całe 14lat. ;/, a piszecie tak jak bym wędkował co najmniej dwa lata.

Kolego, Twój zestaw jest jak najbardziej OK lecz na Twoim miejscu znacznie odchudziłbym go. Żyłkę główną dałbym 0,18 - 0,20 a na przypon 0,14 - 0,16. Haczyk wiadomo zawsze dopasowujemy do przynęty nigdy do wielkości ryby którą mamy zamiar złowić. Chyba, że nastawiasz się głównie na duże okazy to wówczas zostaw takie parametry żyłek jakie masz obecnie w zestawie. Jeszcze jedna wskazówka, im grubsza żyłka tym bardziej widoczna i wyczuwalna przez rybę co z kolei wpływa na ilość brań. Kiedyś też zaczynałem od grubych żyłek, z biegiem nabieranych doświadczeń obecnie do metody spławikowej stosuję żyłki główne max 0,18, do DS max 0,22, na drapieżniki (szczupak, sandacz) 0,25. Jeszcze grubsze na suma i węgorza około 0,35-0,40. Plecionki używam jedynie jako przypon na sandacza.
[2011-08-13 20:41]

mopselek

Drogi kolego po kiju.Wyprawy karpiowe można zaliczyć do 2 kategorii:
1.Dla leniwych-wędka z ołowiem dennym
2.Zasiadka ze spławikiem ,którą preferuję i ja ale
Właśnie to ale jest zagadką w karpiowaniu.
Opiszę Ci moje doświadczenia,które przeczą ogólnym zasadom połowu karpia.
1.Parę lat temu lipiec +30 stopni C, południe,mała rzeczka Barycz koło Milicza,głębokość łowiska około 1,5 m ,nurt ledwo widoczny,zestaw typowo karpiowy jak z książki,przynęta kukurydza,0 brań przez 1 godz.Montuję bacik 6,30 z żyłką 0,10 spławik 0,2 gr haczyk 12 1 kukurydza na 0,5 m gruncie i zaczęło się szaleństwo.4 szt w 15 minut do 2 kilo 5 pojechał z zestawem.Zmiana zestawu na większy.Żyłka 12 spławik 0,5 gr haczyk 10 reszta pozostała ta sama.Zero brań przez 40 minut.Powrót do zestawu na kiełbiki i znowu szaleństwo.Największy karp miał 4,5 kg wyholowanych 8 szt zerwane 2 zestawy(za duże sztuki).
2.Zbiornik 8 h głębokość 2 m,4 rano,flauta.Idealne warunki na delikatny sprzęt.Do 9 brak jakichkolwiek oznak życia wody.Zestaw położony na dnie jak w opisach.Zmieniam grunt na 10 cm nad dno z hakiem 16 druciakiem na 0,10 żyłce  i po pierwszym rzucie branie.Hol 20 minut.W podbieraku kolega melduje że haczyk prawie prosty.Karp ważył 5,200.Tego dnia w tym jednym miejscu wyciągnąłem jeszcze 5 szt lecz mniejszych,,a obok kolega na to samo 0 brań.
Wędkowanie to tylko przyjemność w czystej postaci.Nasza zwierzyna jest nieprzewidywalna i eksperymentowanie nad wodą powinno Ci wejść w nawyk.Opisy książkowe tylko uogólniają sposób a nie wskazują jak i na co.Dużo też zależy od wody nad jaką będziesz i wielu czynników na które nie mamy wpływu(pogoda).
Życzę Ci dużo samozaparcia i szczęścia z wędka w dłoni
Połamania kija,ale nie na kolanie.

[2011-08-13 21:59]

edyta35

To mój nowy zestawik. Jeśli ujrzycie błąd napiszcie co mam naprawić, a nie wymieniać 100 zestawów po kolei. Mam dopiero nie całe 14lat. ;/, a piszecie tak jak bym wędkował co najmniej dwa lata.


Twój zestaw już mógłby już być tylko na Boga czemu taka gruba żyłka , i główna i przyponu przecież na tak grubą to ci żadna ryba nie weźmie , jak mogę polecić to główna żyłka na maksa 0,22 ale bym jeszcze zalecała cieńszą a przypon na maksa 0,18, co ja wyciągnęłam karpia 12kg na przypon 0,16 i żyłka główna 0, 20. I jeśli tak zrobisz to połowisz i na kukurydzę konserwową , pod warunkiem ,że przed tym porządnie zanęcisz . [2011-08-14 00:20]

wedkujem

Dzięki za rady. Żyłkę na pewno zmienię, ale jak mi płoć wzieła to karp nie weźmie ?
Ahh tak płoć jest troszkę "głupia". Łowiłem 3 dni na tym stawie. Udało mi się wyciągnąć
- Trochę płoci
- Trochę kiełbi
- 1 szczupaczka około 40 cm. ( na białe robaki o.O ) xD
ale mogła na hak zaczepić się płoć i szczupak zaatakował i go zaciołem. Różnie to bywa.
[2011-08-15 21:20]