Zaloguj się do konta

Karp, leszcz, lin, płoć - jak zwabić?

utworzono: 2010/07/05 13:40
MARIUSZNOW

WITAM WSZYSTKICH MOŻE KTOŚ MÓGŁBY MI POMÓC OD NIEDAWNA ZACZĄŁEM WĘDKOWAĆ NA ŁOWISKU SPECJALNYM WYSTĘPUJE TAM KARP LESZCZ LIN PŁOĆ NIESTETY PO KILKU WYPADACH MIAŁEM MIZERNE WYNIKI DOSŁOWNIE JEDEN KARPIK MIEJSCE W KTÓRYM ŁOWIE MA GŁĘBOKOŚĆ  OD 2,5 DO3,5M MYŚLE ZE NIE JEST ŻLE NA TYM SAMYM ZBIORNIKU JEST PŁYCIEJ I MAJĄ EFEKTY.
MYŚLE ŻE POWINIENEM  PRZYGOTOWAĆ SOBIE ŁOWISKO ZANĘCAJĄC ALE CHYBA W JAKIŚ MĄDRY SPOSÓB ŻEBY NIE ODSTRASZYĆ RYBY .
JEŚLI KTOŚ MA DOBRY SPOSÓB I SPRAWDZONY NĘCENIA BARDZO PROSZĘ O RADĘ .
ZA CO Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE
[2010-07-05 13:40]

tomiczek22

Wybierz sobie jakieś płytsze miejsce w jakimś cichym miejscu w okolicach trzcin. Podnęć tam sobie gotowaną kukurydzą, pszenicą, bądź jakimś innym ziarnem, ewentualnie pelletem. Tylko nie przesadź. Jak będą brały to podnęcaj częściej, jeśli nie będzie brań to nie nęć bo ziarno może się zepsuć i zakwasisz sobie łowisko. Łów blisko trzcin na spławiczek. W trakcie łowienia możesz podrzucić jakimiś kulkami zanęty albo robakami.Zachowuj się w miarę cicho.
[2010-07-05 13:56]

kaugustyn13

witaj. ja mysle ze 2-3 metry to troszke za gleboko. spruboj na 1.5-2 m. jesli to lowisko specjalne to nie pszesadzaj z zaneta.popytaj tamtejszych wedkarzy na co lowia i efekt murowany [2010-07-05 18:25]

GrzybekFish

Właśnie jak chcesz połapać ładne karpie to najlepiej przyjść na płytką wodę, kiedy będzie świeciło słońce, załóż polaroidy, zrób wędkę powierzchniową i łów na kawałek chleba. Jeżeli chcesz łapać z gruntu lub na spławik to niestety musisz trochę nęcić tak około 5dni kukurydzą konserwową, pociętymi gnojakami oraz gotowanymi konopiami, ale jeśli nie chcesz się tak wysilać to nęć pelletem.
[2010-07-05 21:41]

MARIUSZNOW

DZIĘKI PANOWIE JEDNAK UWAŻACIE ŻE ZA GŁĘBOKA WODA NIE NA TĄ PORĘ ROKU ??COŚ Z PORAD WYPRÓBUJE MOŻE SIĘ UDA
[2010-07-06 07:50]

qendo

ode mnie porada na temat forum. Pisz małymi literami, bo pisanie drukowanymi jest nie grzeczne. 
[2010-07-06 13:39]