Zaloguj się do konta

Karp kontra płoć - nieproszeni goście.

utworzono: 2011/06/28 12:56
leslav80

Witam Szanownych kolegów!

Mam taki dosyć nietypowy problem, otóż chodzę ostatnio za Płocią, chciałbym połowić takie spore płocie a nie mikrusy, nęcę głównie zanętą na płoć + kuku, łowię na słodkie kuku. Wszystko super tylko że zamiast dużych płoci łowię karpie. Nie wiem w jaki sposób pozbyć się nieproszonych gości a jednocześnie mieć łowisko z dużą płocią. Może coś doradzicie??

Zastanawiałem się nad przejściem z kuku na nęcenie z dodatkiem konopii ale z tego co wiem to karp też to lubi...

Jesli chodzi o technikę to łowię na spławik na jeziorze linowo-szczupakowym na głębokości 2-3m.

z góry dzięki za pomoc!

[2011-06-28 12:56]

rawa19

łowisz karpie i narzekasz? Masakra.

[2011-06-28 21:37]

bodzinski

musisz opier.....karpie i masz z głowy :D jeśli Cie nie zrozumieją to może łów na białe robaki lub znajdź inne miejsce i nęć na karpie myśle że wtedy sie przeniosą, ciężko będzie je wygonić poczytaj o karpiach może dowiesz sie czego nie lubią tylko żeby tym sposobem nie wygonić wszystkich ryb
[2011-06-28 22:21]

perwer

Mam taki dosyć nietypowy problem, otóż chodzę ostatnio za Płocią, chciałbym połowić takie spore płocie a nie mikrusy, nęcę głównie zanętą na płoć + kuku, łowię na słodkie kuku. Wszystko super tylko że zamiast dużych płoci łowię karpie. Nie wiem w jaki sposób pozbyć się nieproszonych gości a jednocześnie mieć łowisko z dużą płocią. Może coś doradzicie??

Zastanawiałem się nad przejściem z kuku na nęcenie z dodatkiem konopii ale z tego co wiem to karp też to lubi...

Jesli chodzi o technikę to łowię na spławik na jeziorze linowo-szczupakowym na głębokości 2-3m.

z góry dzięki za pomoc!

Napisz kolego gdzie łowisz bo to ewenement w skali kraju...mam nadzeje że nie piszesz o łowisku komercyjnym.Zagotuj kaszę jeńczmienną razem z konopiami (tzn konopie wcześniej i do tej wody dodaj kasze)....To wszystko wymieszaj z bułka tartą i dodaj troche zanęty płociowej lub dodaj aromatu wanili.Łów kilka centymetrów nad gruntem na założoną kukurydze....nie ma szans żeby płoc nie podeszła....a jak znowu podejdą karpie to dzwoń...
[2011-06-28 23:02]

leslav80

No właśnie nie żartuję, karp to pojęcie względne - mi wpadają takie 30-40cm no ale kurna na zestawy z hakiem 16-12 i przyponem 0,14 z jednym ziarnkiem kuku. Sprawa była taka że na jednej zasiadce łowiłem właśnie na tak delikatny zestaw samą drobnicę i się wkurzyłem i założyłem hak 12. No i siadły dwa karpiki po 34cm - cudem je wyjąłem po poszły klasycznie do dna i w krzaki podwodne ale kij mam 6m więc miałem jak nimi kręcić. Nęcę kuku, i to mikro dawkami - zazwyczaj mała puszka zwykłej kuku spożywczej na dzień (225g). Z ciekawej ryby to łowię w tym miejscu wzdręgi takie 20cm, może to nie giganty ale dla poszukiwacza płoci już coś - płoć największa 17cm więc biiiida :(( Odnoszę wrażenie że karpie są na moim łowisku (krakowskie bagry, linowo-szczupakowe miejskie jezioro) tak przyuczone do kuku że węszą za nią jak najęte no i że one mają trochę naturę dzika że jak wbiegają w zagajnik to inna zwierzyna zmyka. Stąd właśnie moje pytanie czy ktoś miał podobne problemy że wchodziło nie to na co się czeka. Zastanawiałem się nad sławetnym gołębim gównem, żeby spróbować nie kukurydzą nęcić tylko np coś smużącego + konopie + gołębie gówno.Dodam że łowię na delikatny zestaw, wędka wyrzut do 25g więc jak mi przywali nawet niewielki karp to ja czuję się jak ten koleś z filmu Szczęki. Z ciekawostek - jak zapiąłem raz karpia na taki mały hak to musiałem odciąć żyłkę i hak górą wyjąć bo nie szło go inaczej odhaczyć,wolałem poświęcić przypon niż męczyć rybę. Na tym łowisku inni łowią amury więc ono jest zanęcone tonami kukurydzy. [2011-06-29 01:05]

pmizera87

Zaproś nas to wyłowimy Ci te karpie do zera:) Z największą przyjemnością i nie będziemy narzekać:) Gdzie to jest? [2011-06-29 11:09]

tochu9702

Próbowałeś z pęczakiem, lub na większe płocie z łubinem?Mi się zawsze sprawdza i wchodzą same płoteczki (czasami wzdręga podejdzie i raz na kilkanaście się złapie na pęczak nawet 5cm nad dnem!)Nie zapominaj o pince, białych robakach czy o rosówce- ale to już bardziej uniwersalna przynęta działająca na wiele ryb. [2011-06-29 12:17]

Zaproś nas to wyłowimy Ci te karpie do zera:) Z największą przyjemnością i nie będziemy narzekać:) Gdzie to jest?

Chętnie pomogę dla pmizera , tylko gdzie to jest? No gdzie? Chciałbym mieć tylko takie problemy. [2011-06-29 13:26]

nicponios

parzoną przenica nęć, dodaj jakis aromat i beda wyniki na 100% [2011-06-29 13:35]

leslav80

Próbowałeś z pęczakiem, lub na większe płocie z łubinem? Mi się zawsze sprawdza i wchodzą same płoteczki (czasami wzdręga podejdzie i raz na kilkanaście się złapie na pęczak nawet 5cm nad dnem!) Nie zapominaj o pince, białych robakach czy o rosówce- ale to już bardziej uniwersalna przynęta działająca na wiele ryb.

A gdzie można zdobyć łubin?? To się samemu jakoś zbiera czy można gdzieś kupić?? [2011-06-29 14:11]

Patrol94

Ale problem... Ja czekam na jakiegoś karpika, który odgoni jakoś płocie od mojej miejscówki... Płocie takie pod 25cm a nawet i większe na zwykłą zanętę płociową + dodatki. [2011-06-29 18:07]

piosik1223

z góry dzięki za pomoc!

o lol chlopie narzekaz na karpie, hahah, no chyba ze ty nie ogarynasz tych karpi :D karp to jedna z najlepszych ryb. chyba ze na tym zbiorniku gdzie lowisz najwieksze rybki to plocie :D

[2011-06-29 19:17]

tochu9702

Próbowałeś z pęczakiem, lub na większe płocie z łubinem? Mi się zawsze sprawdza i wchodzą same płoteczki (czasami wzdręga podejdzie i raz na kilkanaście się złapie na pęczak nawet 5cm nad dnem!) Nie zapominaj o pince, białych robakach czy o rosówce- ale to już bardziej uniwersalna przynęta działająca na wiele ryb.

A gdzie można zdobyć łubin?? To się samemu jakoś zbiera czy można gdzieś kupić??

Ja kupuje w "sklepie z karmą dla zwierząt" (bardziej gołębiarski), ale spróbuj też  z pęczakiem płocie do 30cm powinny brać, na pęczak jest tańszy i łatwo go przygotować. [2011-06-29 19:58]

z@mela

Niestety KARP to taki badziew paszowy ze jak poczuje zanętę choćby była z kupy aligatora  to w nią wpłynie :/ a Ty chcesz połowić konkretne płocie .

Gdybyś miał problem z małymi płociami w łowisku to   łatwiejsza sprawa ale z tym paszakiem hmmm może wal więcej konopi ,  routagen , raczej miałka  zanęta   .
Konopie  gotowane , pęczak , pszenica  tym tez warto nęcić i  na to łowić .

Pochwale się że w tym roku największą płoć jaką złowiłem 38cm :)
[2011-06-29 20:07]