Zaloguj się do konta

Karp bierze najlepiej z płycizny - prawda czy mit?

utworzono: 2013/02/28 18:01
Jack14

Fajnie się to wszystko czyta "super" to co piszecie (i ta walka super) .

Szacunek .

[2013-03-01 18:35]

JKarp

CześćA pomyśl jak jest na zasiadce ?To jest dopiero super.JK [2013-03-01 18:46]

Bernard51

Na tej wodzie  oprócz mnie nie ma karpiarzy , łowię z kolegą który dopiero zaczyna, ogólnie rzecz biorąc na tej wodzie jest bardzo mała presja wędkarska, na drugiej na której łowie presja jest praktycznie zerowa.


To zmienia postać rzeczy w tym wypadku to napewno masz rację,
Marzyło by i mnie sie w takiej gliniance połowić, i karp napewno podchodzi blisko skoro jest cisza i nie ma wędkarzy. Czyli można powiedzieć że to dzika woda.
[2013-03-01 18:46]

Kolega kiedyś wyszedł z pontonu na górce na fajnej żwirowni :-)Słońce świeciło i ni groma nie widział ani roślin ani dna. Więc wyszedł, wsadził głowę pod wodę i dopiero położył zestaw :-)A to i ja przeproszę za zdjęcie po jak pamiętam coś było nęcone ;-)JK

Ja używam wiadra bez dna i starego t-shirta , widać jak na dłoni ale na wiatr nie ma rady :)
[2013-03-01 19:36]

Na tej wodzie  oprócz mnie nie ma karpiarzy , łowię z kolegą który dopiero zaczyna, ogólnie rzecz biorąc na tej wodzie jest bardzo mała presja wędkarska, na drugiej na której łowie presja jest praktycznie zerowa.


To zmienia postać rzeczy w tym wypadku to napewno masz rację,
Marzyło by i mnie sie w takiej gliniance połowić, i karp napewno podchodzi blisko skoro jest cisza i nie ma wędkarzy. Czyli można powiedzieć że to dzika woda.


choć to nie naturalne zbiorniki to można z czystym sumieniem nazwać  je dzikimi ,zwłaszcza jeden z nich choć na drugim ( zdjęcie ) też jest bardzo mała presja wędkarska a karpie są bardzo silne nie wspomnę o amurach ;) , wszystkie jakie złowiłem  do tej pory miały czyste pyski .......

[2013-03-01 19:41]

Bernard51

Piękna woda Pyiter zazdroszczę Ci takiej ostoi ,Ale nie eksponuj za bardzo tych zdjeć bo przez satelitarne zdjecia namierzą  wodę i bedziesz mial najazd wędkarzy, a szkoda aby zostal zniszczony taki piekny "zakątek".Chyba że to teren prywatny??
... a karpie są bardzo silne nie wspomnę o amurach ;) I tu w 100% masz rację, takie pól dzikie o wiele bardziej walczą ,jak powiada kolega "walczą aż miło"  Połamania! [2013-03-02 06:12]

Piękna woda Pyiter zazdroszczę Ci takiej ostoi ,Ale nie eksponuj za bardzo tych zdjeć bo przez satelitarne zdjecia namierzą  wodę i bedziesz mial najazd wędkarzy, a szkoda aby zostal zniszczony taki piekny "zakątek".Chyba że to teren prywatny??
... a karpie są bardzo silne nie wspomnę o amurach ;) I tu w 100% masz rację, takie pól dzikie o wiele bardziej walczą ,jak powiada kolega "walczą aż miło"  Połamania!


Moim zdaniem takich wód jest dosyć dużo ( trudnych, na których brania są chimeryczne itd.) tylko wędkarze wolą sobie po prostu połowić na łatwiejszych wodach i dlatego o przyjezdnych się  nie boje bo jeśli ktoś szuka takiej wody to na pewno znajdzie cos podobnego w swojej okolicy, w mojej okolicy jest dużo wędkarzy ale większość omija te wody ........ ale  z drugiej strony to obawiam się właśnie miejscowych którzy nie łowią karpi i jeśli zobaczą za dużo to mogą np. zepsuć nęcone miejsce ..........  :)
[2013-03-02 10:41]

wracając do tematu to dużo prawdy w tym że wiosną płytko , im zimniej tym głębiej zgadza się. Natomiast bajki o łowieniu karpi z 12 czy 14 m i to na kulki proteinowe radzę włożyć miedzy bajki i zapomnieć o tym co ktoś tam napisał w internecie podobnie jak zapomnieć o łowieniu karpi zimą na kulki ;-))))))) bo każdy normalny wędkarz wie że złowienie karpia zimą to czysty przypadek , łut szczęścia podobnie jak trafienie 6 w totka, choć to drugie jest może trudniejsze.
Może sliwa spróbujesz łowić zimą na swoje KULKI energetyki np RED HERRING ;-))))) i np z 14 m co??? i pochwal się nam swoimi wynikami ;-)))

PS. sliwa i januszek ponownie próbujecie z tymi FOTKAMI zaspokoić błyszczeć w internecie i leczyć własne kompleksy . Każdy wie już że łowicie na jednej wodzie sliwa glinianka wielkości przysłowiowej WANNY januszek oczko prywatne koło legionowa bodajże też niewieli większe ponadto sliwa prezentuje swoje MIKRUSY w przedziale 4-7 kg ale z typowej chamskiej komercji , kwadratowe wykopane stawki i wszędobylska hałastra . Ruszcie na wody DZIKIE których nie znacie o tam udowadniajcie swoje umiejętności . 

Jareczku wszyscy już wiedzą na tym forum  że nakupywałeś kulek myśląc że to wystarczy żeby łowić duże karpie a jednak okazało się że nie możesz złowić karpia +3kg :) . Dziwi mnie tylko że jeszcze Ci się nie  znudziło leczenie kompleksów  za pomocą tych głupich zaczepek a tym bardziej że jesteś systematycznie wyrzucany z tego forum i wyleciałeś już z kilku for typowo karpiowych np. power carp . Wiesz dobrze że sobie nie porozmawiamy gdyż szkoda mi czasu dla Ciebie.Żegnam. Ps. przyjedź złów tak jak ja na czternastkę na "moim zalewie " czternastkę lub piętnastkę na "mojej " dzikiej gliniance to pogadamy , na razie Twój rekord to 2,5kg a wiec bym się na Twoim miejscu nie odzywał :)))))))))))
[2013-03-03 11:40]

JKarp

Jak na swoje 40 lat zachowujesz się gorzej i śmieszniej niż dzieciaki ze szkoły podstawowej.Kto tu mówi o łowieniu karpi zimą oprócz Ciebie?Jesień to nie zima - to tak dla przypomnienia.Jak chciałbyś rzetelnie napisać to napisz, że moje fotki to w zasadzie dwie wody - jedna to kawałek Zalewu Zegrzyńskiego : http://goo.gl/maps/Tk7TK

Wyświetl większą mapę Jak widać nie jest to żadne prywatne oczko. Woda to prawie pięć hektarów. Druga fotka pochodzi z wody, której nazwy niestety ale nie podam. JK [2013-03-03 11:41]

JKarp

Sam zacznij udowadniać swoje umiejętności - wklej fotkę karpika kilowego choćby z komercji ;-)Jak nie potrafisz nic więcej oprócz atakowania i oczerniania mnie i Piotrka lepiej będzie, żebyś powiązał swoje sławne przypony ;-)JK [2013-03-03 11:46]

Sam zacznij udowadniać swoje umiejętności - wklej fotkę karpika kilowego choćby z komercji ;-)Jak nie potrafisz nic więcej oprócz atakowania i oczerniania mnie i Piotrka lepiej będzie, żebyś powiązał swoje sławne przypony ;-)JK

Przypony robi kozackie nie ma co :))))))))
[2013-03-03 11:57]

ooo już się tłumaczą wszechwiedzący mitomani ;-))) sliwa zapamietaj sobie że ryby łowienie to dal mnie przyjemność a takich bajkopisarzy jak ty ui januszek to na forach pełno bo co wy innego możecie robić jak nie snuć chłodnych kawałków w zimowe chłodne dni kiedy nie możecie siedzieć nad swoimi miniaturowymi gliniankami i oczkami ciagle w tym samym miejscu .
sliwa nie będę w wierttualnym świecie jak oszołom wsykakiwał jak ty z fotkami karpików 4kg na płatnych komercjach typu jakieś KOSZLEWY czy tm podobne bo nie miałbym wstydu w oczach uważać sie za wielkiego karpiarza a wstawiać karpiki 4 kg i to z hodowli :)))) ja w przeciwieństwie do ciebie wielki karpiarzu za 10 łowię na wodach PZW i nawet jak łowiłem amury po 10 kg na przypon 14 nie fotograwowałem tego i nie leczyłem kompleksów wysylając do WW czy WŚ etc jak ty to robisz , z ta różnicą że ty ZGŁASZASZ RYBY Z KOMERCJI hehehe to jest dopiero parodia karpiarza przez wielkie K ;-)))))

sliwa moje przypony pozwalają na 100% skutecznych zacięć i to jest dla mnie wykładnią. To jak łowię jak wiążę, jak nęcę to moja sprawa indywidualna jak każdego wędkującego i nie muszę jak ty słuchać tego co ci napiszą i powiedzą inni wielcy karpiarze przez duże K hahahaha . Nie szukam autorytetów w przeciwieństwie do ciebie. Jesteś płytkim człoweiczkiem który sugeruje się tym co mu powiedza i napiszą 
i z czystą odpowiedzialnoscia piszę że kulki proteinowe to szajs za duze pieniądze na które ryba z dziekiej wody nie rzuca z taka łapczywością jak to tobie sie wydaje, a te bajki o łowieniu linów na kulki 20 , zimą na energetyki , problemach z kamaflażem to twoje chore urojenia w przewlekłej chorobie jaka sie zaraziłeś i radzę sie udac do psychiatry bo to co tutaj wypisuejsz przy aporabcie kilku innych analfabetów nota bene to jest parodia ;-)))

nie uważam się za wielkiego karpiarza, nigdy nie zgłosiłem do karp maxa czy WW karpia z wody prywatnej na które po za tym jeżdżę od 2010 roku max 2 -3 razy w roku , co do Ciebie to daj spokój z tym bajerami bo wszyscy wiemy jaki masz rekord , co do twoich przyponów to uwierz mi nie pozwolą nawet na 30% zacięć :))))))) i się nie produkuj bo szkoda mi czasu . ŻEGNAM
[2013-03-03 12:30]

JKarp

No zgadzam się z całą wypowiedzią oraz z tym, że jesteśmy mitomanami.Ale fotki, która udokumentuje to, że Twoje przypony są skuteczne jakoś nie ma ;-)
Tak, że w tym momencie powiem ja - takich jak Ty " szpeców " w internecie są tysiące. Krytykują wszystko i wszystkich - metoda łowienia jest bez znaczenia. Zawsze wiedzą lepiej, zawsze podważą sprawdzone teorie i sposoby. Zawsze są gotowi skrytykować za sprzęt, namiot czy licho wie jeszcze co. Nigdy nie wyciągają wniosków ze swoich niepowodzeń a za błędy obarczają producentów i importerów. Logują się pod obraźliwymi nickami jako klony. 
Powtarzam - jak chłopa 40 lat zachowujesz się jak smyk z piaskownicy.JK [2013-03-03 12:39]

Rumcojs

Jak w kazdym temacie o karpiach zaczyna sie wojna i offtop ;] [2013-03-03 12:49]

ja jak 40 smyk ???? o Tobie i twojej prawdomównosci zdążyłem sie co nieco dwoeidzieć także wiem że pisanie z Tobą Wami to walka z wiatrakami macie swoje zajęcie na zimowe długie dni piszcie , a że piszecie bajki wierutne bzdury to już inna sprawa i i że MIJASZ SIĘ z prawdą w co drugim zdaniu ... ale taki wasz urok karpiarze przez duze k ze stanem umysłu równym chyba dziecka 4 letniego który wierzy we wszystko co mu powiedzą i sam potem to opowiada kolegom uznając za prawdę . 
Pa lecę MITOMANI bo szkoda czasu na polemikę z kimś kto jest zaszyty w małym zakomplskionym wirtualnym światku z odskocznią na komercyjnych połowach hodowlanych typu KOSZELEWY CAŁOWANIE,nie mówiąc o pokłutych karpiach które stały się głównym celem ataku takich ludzi jak Ty i Sliwa80 tudzież GLINIANKI wielkosci wanny i OCZKA wodne ZWANYMI DZIKĄ WODĄ hahahaha [2013-03-03 12:49]

sliwa powiedz kto był twoim guru i kogo przypony PAPUGUJESZ że  tak sie wyrażę , że oceniasz coś czego nie używałeś nawet ??? Powiedz stać cię na samodzielne myślenie ??? Jesteś na tyle myślącym człowiekim żeby zrobić cokolwiek samemu nad wodą pokombinować żeby nie "SPAPUGOWAĆ" tego co ci powiedzą i napiszą ???
sliwa prostota w wędkarstwie to fundament a nawet twoje PRZEKOMBINOWANE przypony z kilogramem żelastwa krętlikami , RIGAMI ZIGAMI etc etc i 200 gramowymi ołowiami nie będą skuteczniejsze do zwykyego przyponu węzeł bez węzła w prstej postaci . Tobie można kazdy kit wcisnąć i ty uwierzysz we wszsytko co ci tutaj sprzedają przez INTERNET zawodowi naciągacze sprzedawcy ;-)))]i będziesz co roku kupował kolejne partie kulek wywalał kasę w błoto WYOLBRZYMIAJĄC jakie to one nie wspaniałe i jakie łowne ale tacy jak ty tak mają , żero samodzielnego myślenia zero własnej inwencji tylko pozostaje ci ŚLEPE PAPUGOWANIEod dzisiaj masz u mnie przydomek PAPUGA ;-)))))))))))

Ty masz już od dawna przydomek ZAKOMPLEKSIONY :)))))))))))
[2013-03-03 12:54]

JKarp

Łukasz zaraz tego Pana nie będzie. Cierpliwości.
Napisałem Ci kiedyś, że nie jesteś anonimowy. Myślisz, że nie wiemy kim jesteś? Cwaniakujesz bo myślisz, że nikt Cię nie zna ? Oj jak się mylisz...
JK [2013-03-03 12:55]

ZanderHunter

ja jak 40 smyk ???? o Tobie i twojej prawdomównosci zdążyłem sie co nieco dwoeidzieć także wiem że pisanie z Tobą Wami to walka z wiatrakami macie swoje zajęcie na zimowe długie dni piszcie , a że piszecie bajki wierutne bzdury to już inna sprawa i i że MIJASZ SIĘ z prawdą w co drugim zdaniu ... ale taki wasz urok karpiarze przez duze k ze stanem umysłu równym chyba dziecka 4 letniego który wierzy we wszystko co mu powiedzą i sam potem to opowiada kolegom uznając za prawdę . 
Pa lecę MITOMANI bo szkoda czasu na polemikę z kimś kto jest zaszyty w małym zakomplskionym wirtualnym światku z odskocznią na komercyjnych połowach hodowlanych typu KOSZELEWY CAŁOWANIE,nie mówiąc o pokłutych karpiach które stały się głównym celem ataku takich ludzi jak Ty i Sliwa80 tudzież GLINIANKI wielkosci wanny i OCZKA wodne ZWANYMI DZIKĄ WODĄ hahahaha







                    Kolego @jaroslaw1974 apeluję o spokój i dobieranie właściwych słów podczas wypowiedz i ...jak tylko się pojawiasz od razu wszczynasz słowne awantury...czy zastanowiłeś że mogą to czytać też bardzo młodzi adepci wędkarstwa?...ostrzegam i proponuję przejść do rzeczowej dyskusji...w temacie przewodnim wątku...i nieobrażanie innych uczestników...


[2013-03-03 13:08]

MadmaxM4

tak sowja droga to co w tym karpiarstwie jest takiego fajnego???

obecnie łowie feederem głównie rzeki i jakies wyniki sa, nawet niezłe.

ale tak w sumie spróbowałbym tylko jak mam 3 dni na branie nad woda czekac to cos mi tu nie pasuje :)

[2013-03-03 22:55]

JKarp

" tak sowja droga to co w tym karpiarstwie jest takiego fajnego???
obecnie łowie feederem głównie rzeki i jakies wyniki sa, nawet niezłe.
ale tak w sumie spróbowałbym tylko jak mam 3 dni na branie nad woda czekac to cos mi tu nie pasuje :)"
Cześć Dlatego łowisz feederem na rzekach bo Ciebie interesuje nałowienie ryb a nas interesuje łowienie tylko karpi z nastawieniem na okazy. JK [2013-03-03 23:24]

MadmaxM4

tak własnie rozmyślam nad małym przebranzowieniem sie na karpiarstwo... [2013-03-03 23:37]

Bernard51

tak własnie rozmyślam nad małym przebranzowieniem sie na karpiarstwo...

Oj nie jest to tanie hobby a wciąga kolego,  po pierwszej  7-ce juz bedziesz szukał następnej i następnej  ,ale próbuj napewno daje dużo radości !
[2013-03-06 16:11]

FELIPE

tak własnie rozmyślam nad małym przebranzowieniem sie na karpiarstwo...

Oj nie jest to tanie hobby a wciąga kolego,  po pierwszej  7-ce juz bedziesz szukał następnej i następnej  ,ale próbuj napewno daje dużo radości !



Nie jest to na pewno najtańsza forma wędkarstwa,
ale te kilkudniowe zasiadki, wieczorne pogawędki przy piwku, cisza, spokój tylko my i natura.
I w końcu upragniony dźwięk z sygnalizatora i pulsujący ciężar na kiju to trzeba samemu przeżyć :)
Niestety u mnie w tym roku będzie lipa z czasem, pewnie zostaną mi tylko krótkie wypady


[2013-03-06 17:12]

Ja w tym roku stawiam na wielkość  ryb nie na ilość , ciekawe co z tego wyjdzie :)
[2013-03-06 17:19]

FELIPE

Ja w tym roku stawiam na wielkość  ryb nie na ilość , ciekawe co z tego wyjdzie :)


Cześć,
Śliwa więc jaką taktykę obierasz ?
pozdrawiam


[2013-03-06 17:59]