Karp a spławik .

/ 5 odpowiedzi

Witam U mnie w kole zblizaja sie zawody , zamierzam lowic na splawik , o wadze 2,5 gram.

Glównie nastawiam sie na karasie.Posiadam tez splawiki 3 i 6 gram , Chcialbym zlapac karpia , lub lina , ale nie wiem jak zamontowac zestaw na splawik zeby bylo to odpowiednio na karpia , ktos mi mówil zebym zalozyl jakas lezke na zylke(chyba chodzilo mu o ciezarek) .

Pomózcie mi , podpowiedzcie mi w jakich miejscach szukac karpia i  jak sie zachowa splawik przy jego braniu.

Prosze o pomoc.

u?ytkownik29889


Co do spławika a karpia to śmiało możesz założyć lżejsze spławiki będziesz widziłał słabe brania.

Co do ciężarka to jest przelotowy w kształcie łezki. Sam złowiłem karpia 55cm na spławik 3 gramowy.

Co do zachowań spławika oj to jest zróżnicowane, brania różne różniste, od delikatnych przynurzeń lub wypłynięć, po położenie spławika i tak pozostanie nawet do długiej chwili ewentualnie leszczowe brania bo i takie mi sie zdarzały. No i wiadomo uderzenie i nawet nie zdążysz zaciąć jak już kijem bije takie są brania. Nie wiem od czego to zależy na jednym akwenie jest spora gama brań.

Co do szukania nie masz za dużo możliwości bo to są zawody, ajakie wylosujesz stanowisko będzie zależało od losu. (2010/06/07 15:51)

SpiningZiom


A zakladajac zestaw na splawik , po dociazeniu zplawika to te lezke tez sie zaklada>? A jesli tak to w którym miejscu? (2010/06/07 16:03)

u?ytkownik29889


Łezka jest przelotowa. Zakładasz stoper spławik łeżka przelotowa odpowiedni gram do spławika a potem śrucinami dociążasz cały zestaw.




Masz linka przeczytaj co i jak są zdjęcia i różne zestawy spławikowe. Sam coś już zaczerpnąłem
Spławiki wędkarskie ? sygnalizacja brań (2010/06/07 17:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bolton


mysle ze powinienes tez poczytac o metodzie MATCH czyli poularnej odleglosciowce w zaleznosci na jakiej odleglosci bedziesz lowil do tego splawik typu wagler  jest wysmienity i bardzo czuly sam stosuje takie zestawy powodzenia ;) (2010/06/07 23:37)

SpiningZiom


Panowie dziekuje za pomoc , wczoraj bylem na rybkach.Bylem od 17 do 21 i zlowilem 4 liny ( 25 , 28 , 32 , 35 cm) 2 karpie ( 42 , 37 ) Leszcza 35 cm , plocie 4 ( nawet 27 cm) i 10 karasi.

Caly zestam mi zadzialal choc lowilem na splawik zylka spiningowa i bez przyponu to wszystko jest ok , Taki zestaw w moim lowisku nadaje sie idealnie jeszcze raz dzieki za pomoc.

(2010/06/10 07:08)