Zaloguj się do konta

Karp 41,3 kg złowiony przez Polaka.

utworzono: 2014/01/02 00:06
MadmaxM4




i tak porównuje sobie mojego 8kg... jak na tle tego by wygladał :)


[2014-01-06 15:48]

Jakub Woś

"a tym bardziej ze można łowić na 4 wedziska a tak naprawdę nikt tego nie sprawdza i mozna rozłożyć i 10 :)"

kłusownicze podejscie jakiego wiele w Polsce


że tak sie grzecznie wtrące

kłusownictwo wiąze sie zazwyczaj z zabieraniem ryb z łowiska w ilościach "nieregulaminowych"

z tego co pamietam "karpiarze" , może sie myle bo dopiero zaczynam ta matode na maksa, wypuszczaja swoich przeciwników.

gdzie tu kłusownictwo???

jak domniemam kwestia pogladu i interpretacjii....


Śmiem nie zgodzić się że to kwestia interpretacji a raczej przestrzegania prawa lub nie. Według Twojej interpretacji łapiąc ryby w sieci czy prądem po czym zwracając im wolność nie jestem kłusownikiem. Moim zdaniem jeśli prawo dopuszcza łowienie na 4 wędki a ktoś zastawia 8 ( bo nikt nie sprawdzi) jest kłusownikiem.




[2014-01-06 16:27]

MadmaxM4

"a tym bardziej ze można łowić na 4 wedziska a tak naprawdę nikt tego nie sprawdza i mozna rozłożyć i 10 :)"

kłusownicze podejscie jakiego wiele w Polsce


że tak sie grzecznie wtrące

kłusownictwo wiąze sie zazwyczaj z zabieraniem ryb z łowiska w ilościach "nieregulaminowych"

z tego co pamietam "karpiarze" , może sie myle bo dopiero zaczynam ta matode na maksa, wypuszczaja swoich przeciwników.

gdzie tu kłusownictwo???

jak domniemam kwestia pogladu i interpretacjii....


Śmiem nie zgodzić się że to kwestia interpretacji a raczej przestrzegania prawa lub nie. Według Twojej interpretacji łapiąc ryby w sieci czy prądem po czym zwracając im wolność nie jestem kłusownikiem. Moim zdaniem jeśli prawo dopuszcza łowienie na 4 wędki a ktoś zastawia 8 ( bo nikt nie sprawdzi) jest kłusownikiem.






siatka i prąd to dośc dosadne przypadki bo rybki raczej tego nie przetrwaja i całkowicie sie zgodze, że tak fajnie nie jest. Ale jeśli chodzi o sam połów wędkami to nie widze w tym nic strasznego. chociaż fakt, przepis to przepis i powinno sie ich przestrzegac. ale nazywać gościa kłusownikiem w powyższym przykładzie to jak dla mnie przesada.



[2014-01-06 16:49]

Jakub Woś

Śmiem nie zgodzić się że to kwestia interpretacji a raczej przestrzegania prawa lub nie. Według Twojej interpretacji łapiąc ryby w sieci czy prądem po czym zwracając im wolność nie jestem kłusownikiem. Moim zdaniem jeśli prawo dopuszcza łowienie na 4 wędki a ktoś zastawia 8 ( bo nikt nie sprawdzi) jest kłusownikiem.



siatka i prąd to dośc dosadne przypadki bo rybki raczej tego nie przetrwaja i całkowicie sie zgodze, że tak fajnie nie jest. Ale jeśli chodzi o sam połów wędkami to nie widze w tym nic strasznego. chociaż fakt, przepis to przepis i powinno sie ich przestrzegac. ale nazywać gościa kłusownikiem w powyższym przykładzie to jak dla mnie przesada.


Nikt tu na forum nie przyznał sie do łowienia na większą liczbę wedek niż zezwala na to regulamin. A ja nikogo nie nazwałem kłusownikiem. Padła "propozycja" łowienia na większą ilość wędek niż zezwala na to regulamin a ja takie podejście nazwałem kłusowniczym. Moim zdaniem jeśli ktoś jest dobrym wędkarzem lub jeśli ryby biorą to i czasami 2 wędki ciężko opanować. Jeśli ktoś musi stosować 8 wędek to moim zdaniem poluje na mięso lub na tytuły które mu się nie należą. Dobry wędkarz dostosuje sprzęt i przynęty do łowiska a jeśli ktoś musi stosować 8 różnych zestawów żeby złowić to na co poluje jest słabym wędkarzem.





[2014-01-06 17:02]

MadmaxM4

"Moim zdaniem jeśli ktoś jest dobrym wędkarzem lub jeśli ryby biorą to i czasami 2 wędki ciężko opanować. Jeśli ktoś musi stosować 8 wędek to moim zdaniem poluje na mięso lub na tytuły które mu się nie należą. Dobry wędkarz dostosuje sprzęt i przynęty do łowiska a jeśli ktoś musi stosować 8 różnych zestawów żeby złowić to na co poluje jest słabym wędkarzem."


z pierwszym zdaniem sie zgadzam, z reszta juz nie bardzo.

kwestia czasu, miejsca, łowiska i jego własciciela

można by nad tym polemizowac a od tematu i tak już odbiegliśmy :-)

dzieki za dyskusje :)



karpia zazdroszcze i jeszcze raz gratuluje :-)



[2014-01-06 17:43]

JKarp

No najlepszy wędkarz połowi na jedną wędkę a jeszcze lepszy na żadną wędkę.
Ja nie wiem dlaczego niektórzy już mają pretensję, że na Rainbow można łowić na cztery wędki?Rozumiem, że jak tam pojadę "fachowcy" doradzą mi gdzie stawiać zestawy.Bo czym nęcić i na co łowić już wiem - moje zamówienie już jest w drodze. Wszystkiego dwa razy więcej a co ;-)
JK [2014-01-06 21:08]

pstrag222

Ładna ryba
[2014-01-06 21:25]

Śmiem nie zgodzić się że to kwestia interpretacji a raczej przestrzegania prawa lub nie. Według Twojej interpretacji łapiąc ryby w sieci czy prądem po czym zwracając im wolność nie jestem kłusownikiem. Moim zdaniem jeśli prawo dopuszcza łowienie na 4 wędki a ktoś zastawia 8 ( bo nikt nie sprawdzi) jest kłusownikiem.



siatka i prąd to dośc dosadne przypadki bo rybki raczej tego nie przetrwaja i całkowicie sie zgodze, że tak fajnie nie jest. Ale jeśli chodzi o sam połów wędkami to nie widze w tym nic strasznego. chociaż fakt, przepis to przepis i powinno sie ich przestrzegac. ale nazywać gościa kłusownikiem w powyższym przykładzie to jak dla mnie przesada.


Nikt tu na forum nie przyznał sie do łowienia na większą liczbę wedek niż zezwala na to regulamin. A ja nikogo nie nazwałem kłusownikiem. Padła "propozycja" łowienia na większą ilość wędek niż zezwala na to regulamin a ja takie podejście nazwałem kłusowniczym. Moim zdaniem jeśli ktoś jest dobrym wędkarzem lub jeśli ryby biorą to i czasami 2 wędki ciężko opanować. Jeśli ktoś musi stosować 8 wędek to moim zdaniem poluje na mięso lub na tytuły które mu się nie należą. Dobry wędkarz dostosuje sprzęt i przynęty do łowiska a jeśli ktoś musi stosować 8 różnych zestawów żeby złowić to na co poluje jest słabym wędkarzem.


Panie moderatorze proszę nie odbiegać od tematu i czytać dokładnie, nigdzie nie padła propozycja żeby łowić na większą ilość wędek niż zezwala na to regulamin. Wątek jest o karpiu nie o tym na ile wędek się powinno łowić więc proszę nie siać zamętu, z tego co wiem moderator ma inne zadanie.Pozdrawiam.





[2014-01-06 22:52]

JKarp

"Panie moderatorze proszę nie odbiegać od tematu i czytać dokładnie, nigdzie nie padła propozycja żeby łowić na większą ilość wędek niż zezwala na to regulamin. Wątek jest o karpiu nie o tym na ile wędek się powinno łowić więc proszę nie siać zamętu, z tego co wiem moderator ma inne zadanie.Pozdrawiam."
" Jeśli ktoś musi stosować 8 wędek to moim zdaniem poluje na mięso lub na tytuły które mu się nie należą. Dobry wędkarz dostosuje sprzęt i przynęty do łowiska a jeśli ktoś musi stosować 8 różnych zestawów żeby złowić to na co poluje jest słabym wędkarzem."
No najlepszy wędkarz połowi na jedną wędkę a jeszcze lepszy na żadną wędkę.


JK [2014-01-06 23:41]

he he, Janusz zostawiłem bez komentarza :)) gdyż tak jak napisałem wyżej temat jest o karpiu, no i ......... ;)
[2014-01-06 23:48]

perwer



Dlatego napisałem że  zgadzam się w większości z tym co napisałeś :), choć nie do końca ale nie ważne ;) Ps. Tygodniówka kosztowała jeszcze niedawno jak dobrze pamiętam 250 euro, zima 150 ale chyba od niedawna jest 275 zima 175 + łódka czyli w porównaniu do naszych cena bardzo tanio a tym bardziej ze można łowić na 4 wedziska a tak naprawdę nikt tego nie sprawdza i mozna rozłożyć i 10 :) Pozdro.



Niestety Piotrek ja jestem statystycznym Polakiem i mnie nie stać żeby ponad 5 tysiaków wywalić na tydzien łowienia ...ba ...Tyle mnie nie pochłaniają wczasy dla całej rodziny .
 Dlaczego taka kwota -  pozwolenie na łowienie piszesz 275 euro -czyli ponad 1100 zeta   3 do 3,5 klocków za dojazd -zależy jakim samochodem jedziesz ,do tego z 1,5  na pelety ,dipy itd+ wyżywienie ,picie itd...kwota może być oczywiście o wiele wyższa ,bo zależy co będziesz pił ,jadł i czym nęcił .
 Tak że bogaci ludzie jak Janusz z naszego portalu hehehe i inni mogą sie bawić w takie łowienie. . No i bidul 40 stki na swojej rozkładówce mieć nie będzie ,choćby był tak dobry że te wszystkie gwiazdy z czasopism i programów mogli by mu wędki czyścić. [2014-01-07 09:42]



Dlatego napisałem że  zgadzam się w większości z tym co napisałeś :), choć nie do końca ale nie ważne ;) Ps. Tygodniówka kosztowała jeszcze niedawno jak dobrze pamiętam 250 euro, zima 150 ale chyba od niedawna jest 275 zima 175 + łódka czyli w porównaniu do naszych cena bardzo tanio a tym bardziej ze można łowić na 4 wedziska a tak naprawdę nikt tego nie sprawdza i mozna rozłożyć i 10 :) Pozdro.



Niestety Piotrek ja jestem statystycznym Polakiem i mnie nie stać żeby ponad 5 tysiaków wywalić na tydzien łowienia ...ba ...Tyle mnie nie pochłaniają wczasy dla całej rodziny .
 Dlaczego taka kwota -  pozwolenie na łowienie piszesz 275 euro -czyli ponad 1100 zeta   3 do 3,5 klocków za dojazd -zależy jakim samochodem jedziesz ,do tego z 1,5  na pelety ,dipy itd+ wyżywienie ,picie itd...kwota może być oczywiście o wiele wyższa ,bo zależy co będziesz pił ,jadł i czym nęcił .
 Tak że bogaci ludzie jak Janusz z naszego portalu hehehe i inni mogą sie bawić w takie łowienie. . No i bidul 40 stki na swojej rozkładówce mieć nie będzie ,choćby był tak dobry że te wszystkie gwiazdy z czasopism i programów mogli by mu wędki czyścić.

No niestety wszystko razem wychodzi drogo :( , choć sama opłata za łowienie w porównaniu do naszych prywatnych łowisk i  patrząc na zarobki Francuzów to  tanizna.
[2014-01-07 10:40]

JKarp

"Tak że bogaci ludzie jak Janusz z naszego portalu hehehe i inni mogą sie bawić w takie łowienie. . No i bidul 40 stki na swojej rozkładówce mieć nie będzie ,choćby był tak dobry że te wszystkie gwiazdy z czasopism i programów mogli by mu wędki czyścić."
Nawet nie wiedziałem, że jestem aż taki bogaty :-)Darek Zegrze może kryć w swoich wodach 40 -stkę tak, że może jesteś dobrą wróżką.JK
[2014-01-07 13:25]

Bernard51

Darek tak jak Grzesiu pisze (Zionbel) duże Dzierżno-Rzeczyce, tam  napewne jakieś potworki jeszcze się uchowały tylko trzeba poświecić 3-6 dniową zasiadkę i go szukać. Koniec lat 80-tych już się trafiały 5,7-tki. Kiedyś  była to woda "niczyja" kłusoli z sieciami nieraz można było spotkać ale sądzę że karpie w sieć tak łatwo nie wchodzą , tak że pozostało tam na pewno trochę olbrzymów do tej pory. Gdybym nadal tam mieszkał na pewno z 2-4 zasiadki bym w roku  poświęcił aby się przekonać, ale ja jestem emeryt i mogę sobie na takie posiedzenia pozwolić.
Na pewno Ty nie masz aż takich możliwości,ale próbować trzeba, mnie odpowiada maj-pół. czerwca i wypłycenia z dala od brzegu.
[2014-01-08 07:03]

perwer

Bernadr znam zbiornik ,kilka zasiadek już tam zaliczyłem . Co do możliwości zbiornika -oczywiście 600h wody ,karp sie wycierał i wiem że łowiono sztuki pod 30 kg. Jednak jak kilka lat temu zbniornik przejeło PZW to robili odłowy .Rybę odławiali i wpuszczali do nowo utworzonego zbiornika Słupsko .
 Tutaj jednak dowodów nie  mam-ale mówi sie że koledzy z PZW odławiali te duże karpie i sprzedawali na lewo na zbiorniki komercyjne. Były nawet osoby które to widziały i chciano zrobić o tym program w telewizji ,ale sprawa ucichła ..Ile w tym prawdy jest ,nie wiem. Jednak było o tym głośno w środowisku.Natomiast prawdą jest ,że po przejęciu przez PZW zbionika przestano tam w ogóle łowić ryby ...Po prostu znikły. [2014-01-08 14:04]

Zionbel

Bernadr znam zbiornik ,kilka zasiadek już tam zaliczyłem . Co do możliwości zbiornika -oczywiście 600h wody ,karp sie wycierał i wiem że łowiono sztuki pod 30 kg. Jednak jak kilka lat temu zbniornik przejeło PZW to robili odłowy .Rybę odławiali i wpuszczali do nowo utworzonego zbiornika Słupsko .
 Tutaj jednak dowodów nie  mam-ale mówi sie że koledzy z PZW odławiali te duże karpie i sprzedawali na lewo na zbiorniki komercyjne. Były nawet osoby które to widziały i chciano zrobić o tym program w telewizji ,ale sprawa ucichła ..Ile w tym prawdy jest ,nie wiem. Jednak było o tym głośno w środowisku.Natomiast prawdą jest ,że po przejęciu przez PZW zbionika przestano tam w ogóle łowić ryby ...Po prostu znikły.

I Bernard i Perwer dobrze prawicie.Karp był odławiany na Słupsko, oraz Czesi siedzą tam dość często.Czesi z tego co słyszałem łowią i sprzedają te potworki na zbiorniki typu Pstrążna.Od bliskiego kolegi karpiarza i to takiego za którego mogę ręczyć wiem ze są tam okazy 30+...A w zeszłym roku ten kolega który wyjął taki okaz tam właśnie, w okolicach śluzy widział karpiszona którego na oko ocenił na większego niż 30.Tak jak mówię nie wierzę w to ze mnie ściemniał bo to dobry kumpel, a woda kryje DUUUUUUŻE ryby :) [2014-01-08 14:57]

Panowie Zionbel i Perwer widzieliście te karpie po +30kg :) Bez urazy ale ile razy ja już słyszałem tego typu opowieści a jakoś nikt tych karpi +30 nie łowi, nie wierze żeby złowienie trzydziestki zostało w tajemnicy. U mnie też pływają trzydziestki, nawet słyszałem że czterdziestki ;)
[2014-01-08 22:34]

MadmaxM4

Panowie Zionbel i Perwer widzieliście te karpie po +30kg :) Bez urazy ale ile razy ja już słyszałem tego typu opowieści a jakoś nikt tych karpi +30 nie łowi, nie wierze żeby złowienie trzydziestki zostało w tajemnicy. U mnie też pływają trzydziestki, nawet słyszałem że czterdziestki ;)
                                                    



to troche jak z wiara w Boga, nie widac a twierdza, że jest.

teraz piotrek sie smiejesz ale jak ci taki +30 weźmie w lecie to na pół polski bedziesz sławny :)))


[2014-01-08 22:42]

Panowie Zionbel i Perwer widzieliście te karpie po +30kg :) Bez urazy ale ile razy ja już słyszałem tego typu opowieści a jakoś nikt tych karpi +30 nie łowi, nie wierze żeby złowienie trzydziestki zostało w tajemnicy. U mnie też pływają trzydziestki, nawet słyszałem że czterdziestki ;)
                                                    



to troche jak z wiara w Boga, nie widac a twierdza, że jest.

teraz piotrek sie smiejesz ale jak ci taki +30 weźmie w lecie to na pół polski bedziesz sławny :)))

Na pewno było by ciężko to utrzymać w tajemnicy :))) dlatego nie wierzę za bardzo w takie opowieści, wiem jak to działa, owszem pływają w naszych wodach takie ryby, nie dużo ale są ale nie wierze że ktoś je łowi i to ukrywa :) Marcin jak ja złowię to będziesz na pewno wiedział :))))) ;)
[2014-01-08 22:50]

perwer

Napisałem Ci o sztukach do 30 kg .. Piotrek jak jesteś jak Judasz to prosze -poczytaj sobie o tym zbiorniku od kolegów po kiju : 

Poczytaj sobie te dwa artykuły;
http://www.ztkzabrze.pl/viewpage.php?page_id=17
http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=1940 [2014-01-09 14:05]

Napisałem Ci o sztukach do 30 kg .. Piotrek jak jesteś jak Judasz to prosze -poczytaj sobie o tym zbiorniku od kolegów po kiju : 

Poczytaj sobie te dwa artykuły;
http://www.ztkzabrze.pl/viewpage.php?page_id=17
http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=1940

Nigdy nie byłem judaszem :)))))))))))
[2014-01-09 14:30]

alle sorry przeczytałem po 30 nie pod :) ale nie zmienia to faktu że często słyszy sie i o +30
[2014-01-09 14:32]

alle sorry przeczytałem po 30 nie pod :) ale nie zmienia to faktu że często słyszy sie i o +30

, odniosłem się również do wypowiedzi kolegi zionbel . Darek ok widziałęś te karpie pod 30kg ???
[2014-01-09 14:39]

Przeczytałem Darek pierwszy artykuł, pisza o karpiach przekraczających 20, są może i pod 30 jak piszesz i powyzej jak pisze zionbel , nie wiem nie widziałem ale czy ktos je lowi ?:))))
[2014-01-09 14:41]

perwer

Łowi ,łowi - bardzo dużo ludzi . Ewenementem w skali europejskiej jest to - przeczytaj drugi artykuł --że to cały czas był dziki zbiornik z karpiami kilkunasto i kilkudziesięcio kilogramowymi ...Nie zarybiany karpiem w ogóle.  Oczywiście każda inna ryba była też tam rekordowa - przede wszystki za faktem że istniejącą nad wodą przez lata świniarnia dawała spore dawki żarcia dla ryb .
Były tam kiedyś też zawody karpiowe -dość dużej rangi ...
Jakieś 6 lat temu Piotrek, PZW wyczaiło zysk i przejeło zbiornik-rybe wyłowili ,karpie sprzedali i nowe samochody w garażach stoją ...kapujesz o co chodzi - Takie bynajmniej są zarzuty wędkarzy . Jeszcze pływa tam sporo karpia -karp sie wyciera -łowi sie setki małych karpi .... Padło dużo rekordów nieoficjalnych -zbiornik był dziki ,to i rekordy tylko były przekazywane w gronie zainteresowanych . Nikt sie na forach nie chwalił -bo raz nie było jeszcze portali wędkarskich -dwa nikt nie chce żeby ktoś wiedział .  Dzisiaj to co zrobiło PZW ze zbionikiem podpada pod prokuratora moim zdaniem . [2014-01-09 15:35]